Óriási csatában győzött a HTE a bajnoki nyitómérkőzésen Gyulán
2017.09.16 | 20:51
Óriási csatában győzött a HTE a bajnoki nyitómérkőzésen Gyulán dfgAz újonc Gyulai Amazonok csapata csapott össze Békéscsabán a tavalyi bajnok Hajdúböszörményi TE csapatával. A párharc egyértelmű esélyese Quirikó Vivien által vezetett együttes, akik jó eséllyel pályáznak idén is a bajnoki címre az NBI-ben. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, Pádár Anita már a 2. percben bevette Csontos Zsanett kapuját. A gól nem szegte kedvét a gyulai csapatnak, Erdélyi Angéla egy szép támadást követően egyenlített egy perccel később. A klasszisokkal jobb kerettel rendelkező hajdúságiak közül Pádár Anita 3 gólig meg sem állt az első félidőben, illetve Vígh Renáta is feljegyezte magát a góllövők közé. A második játékrészt noha 3 gólos hátránnyal kezdték az amazonok, ennek ellenére nagy kedvvel és kemény belépésekkel próbálták mattolni a rutinos böszörményi támadókat. Ezen a napon Fülöp Diána a támadásban is remekelt, két gólt is szerzett, mely izgalmassá tette az utolsó 5 percet. Pádár még 10 méterest is hibázott, így 3-4-es végeredménnyel és a 3 pont bírtokában utazhatott haza a hajdúböszörményi csapat. Nem lehet azonban Molnárné Irénke sem elégedetlen, újoncként a bajnok ellen igazán helytálltak, jelezve, hogy számolni kell velük a legfelsőbb osztályban is. 21691069_1877371535612527_1843127345_n Gyulai Amazonok-HTE 3-4 (1-4) Békéscsaba, 120 néző Vezette: Modes, Petrovszki, Belanka Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett – Perjési Rita – Fülöp Diána – Erdélyi Angéla – Balogh Noémi Cserék: Kurai Nikolett, Papp Laura, Kovács Dóra, Sovány Liza, Németh Viktória, Molnár Ágnes, Kajári Gabriella, Bálint Rebeka, Szilágyi Zsanett HTE: Torma Lilla- Vígh Renáta- Pádár Anita – Tell Zsófia – Szekér Anita Cserék: Kota Gabriella, Palóczi Krisztina, Mogyorósi Zsuzsanna, Quirikó Vivien, Farkas Éva, Benkő Mónika, Nagy Anikó, Bokor Adrienn Gólszerzők: Fülöp Diána (2), Erdélyi Angéla illetve Pádár Anita (3), Vígh Renáta Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, úgy gondolom, tisztesen helytálltunk a Böszörmény ellen. A lányok maximálisan betartották az utasításaimat, nagyon örülök, hogy felszabadultan és tudásuk legjavát nyújtva küzdöttek egymásért. A jobb csapattól azonban nem szégyen kikapni, így szívből gratulálok ellenfelünknek a megszerzett 3 ponthoz és a győzelemhez! Bízom benne, hogy az idei évben meg tudjuk nehezíteni még jó pár mérkőzésen az esélyesebb csapatok dolgát. Quiriko VivienQuirikó Vivien: - Nehéz mérkőzés volt, de ezt részben magunknak is köszönhetjük. A lefújás után örültem, hogy meglett a 3 pont. Sok párharc és fault jellemezte a találkozót, amit a játékvezetők sem mindig tudtak kézben tartani. A Gyulai Amazonok első bajnokijukon bebizonyították, hogy van keresnivalójuk az NB I-ben, sok sikert kívánok nekik!   Utánpótás U15 Az első osztályban idén kötelező az U15-ös futsal csapat versenyeztetése is, melynek célja, hogy a fiatalok is minél hamarabb megismerjék ezt a sportágat is. Az NBI-es találkozók előtt játszik minden alkalommal ez a korosztály, így az első fordulóban a gyulai lányokhoz a hajdúböszörményi csapat látogatott. Valósággal gólparádét rendeztek a gyulai fiatalok előtt Békéscsabán, hiszen a gólgyártást Mázik Flóra indította meg a 3. percben, majd Hack Fanni megszerezte a csapat második találatát. Az első játékrészben még Komlósi Anna és Mázik Flóra még egy gólt jegyzett, így 4-0-s eredménnyel fordultak a csapatok. A második félidőben még pontosabban fejezték be a támadásaikat a gyulaiak, így még 10 találatot szerezve 14-0-ra múlták felül ellenfelüket. Komlósi Anna 5 gólig meg sem állt, de 3-3 alkalommal jegyeztette fel nevét Lázár Aliz és Mázik Flóra is. Szerzett még 2 gólt az újonc Grósz Bianka is az első mérkőzésén, így elmondható, hogy sokan kivették a részüket a gólgyártásból. U15 (1) Molnár Zoltánné: - Nagyon szépen játszottak a fiatalok, az első félidőben már gólokkal kellett volna vezetünk, a befejezéseink nagyon pontatlanok voltak. Ennek ellenére tetszett, hogy ilyen felszabadultan játszottak a lányok, rengeteg szép cselt és tanult dolgot láttam vissza a mérkőzésen. Örülök a 3 pontnak és a jó játéknak, dolgozunk tovább, hogy jövőhéten is szép játékkal akár pontokkal jöjjünk haza Szekszárdról. Gyulai Amazonok-HTE 14-0 (4-0) Gólszerzők: Komlósi Anna (5), Mázik Flóra (3), Lázár Aliz (3), Grósz Bianka (2), Hack Fanni Gyulai Amazonok: Lázár Aliz, Komlósi Anna, Molnár Izabell, Sztrein Virág, Mázik Flóra, Cserék: Hack Fanni, Mezei Virág, Zsótér Viktória, Recski Henrietta, László Kamilla, Grósz Bianka, Orsós Dorina HTE: Dobó-Nagy Boglárka, Zelenka Bettina, Nagy Anna, Nagy Adél Cserék: Zaveczki Nikolett, Fekete Elizabeth, Asztalos Bettina, Sain Viktória, Juhos Zsófia