Visszavágtak az Amazonok, pontokat vesztettek a Skorpiók
2017.02.26 | 20:35
Visszavágtak az Amazonok, pontokat vesztettek a Skorpiók A Gyulai Amazonok ősszel elszenvedett vereség után alaposan visszavágtak a szegedi Szent Mihály FC csapatának, hiszen magabiztosan múlták felül őket a női futsal másodosztályában. Az első 10 percben Hódi Zsuzsanna tanítványainak akarata érvényesült, az első gólt már az 1. percben megszerezték Vass Noémi révén. Helyzetek adódtak hazai oldalról is, azonban Jankulár Zita életben tartotta a reményeket. Válasz a 9. percben érkezett, Fülöp Diána érkezett jó ütemben, azonban Vass Noémi nem sokkal később újra válaszolt. Erdélyi Angéla és Fülöp Diána nem sokkal később szerzett 1-1 találatot, de a félidő vége előtt még Varga Zsuzsa egalizált. A 20. percben a sors fintora, de a mezőny talán legjobbja, Fülöp Diána megszerezte a vezető találatot, így 4-3-as eredménnyel fordultak a csapatok. A második félidőben mintha kicserélték volna a csapatokat, a Szent Mihályi csapat megilletődve jött volna ki a játéktérre, nem úgy, mint Molnár Zoltánné Irénke tanítványai. Futószalagon jöttek a szebbnél szebb gólok, a 26. percben Bálint Kata szépségdíjas találata megadta az alaphangot. Fülöp Diána egészen 6 találatig jutott, a vendégcsapat nem tudott mit kezdeni a gyulaiak lendületes játékával. A végén Perjési Rita állította be a 12-3-as végeredményt. Gyulai Amazonok - Szent Mihály FC 12-3 (4-3) Békéscsaba, 100 néző, Vezette: Petrovszki György-Boda László - Juhász Lajos Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána, Erdélyi Angéla Cserék: Bálint Rebeka, Bálint Kata, Szilágyi Zsanett, Kurai Nikolett, Csanálosi Anada, Pilán Tímea Edző: Molnár Zoltánné Szent Mihály FC: Jankulár Zita, Géczi Bettina, Varga Zsuzsa, Vass Noémi, Redetzky Andrea Cserék: Fehér Zsuzsanna, Hódi Zsuzsanna, Horváth Melinda, Harcel Boglárka, Lovászi Zita, Sávai Vivien, Szabó Edina Edző: Hódi Zsuzsanna Gólszerzők: Fülöp Diána (6), Kurai Nikolett, Perjési Rita, Bálint Kata, Bálint Rebeka, Erdélyi Angéla, Balogh Noémi illetve Vass Noémi (2), Varga Zsuzsa Molnár Zoltánné vezetőedző: - Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, hiszen az ősszel elszenvedett vereség után szerettünk volna visszavágni. Szép gólokat szereztünk egy nagyon sportszerű csapat ellen. Külön kiemelném Fülöp Diána teljesítményét, aki a mezőny legjobbja volt! Mindenképpen szeretnék elcsípni az 1. helyet a tabellán, az elkövetkezendő hónapban ezen fogunk dolgozni! Gratulálok a lányok mai teljesítményéhez!  Hódi Zsuzsanna:Az első félidőben sikerült meglepnünk a Gyulát bátor játékunkkal, és ezzel egy kiegyenlített és nagyon izgalmas 20 perces játékrészt produkáltunk. Sajnos sem kondícionálisan, sem mentálisan nem tudtuk fenntartani az iramot az ellenfelünkkel, ráadásul két játékosom sérülés miatti elvesztését már nem tudtuk elviselni, a játékosaim fáradtsága miatt sajnos hibát hibára halmoztunk. Az ellenfelünknek gratulálok, a második félidőben sajnos átgázoltak rajtunk. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hajdúböszörményi TE II. – Reklám-Press Skorpió 1-1 (0-0) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont Vezette: Tóth G – Dávid D – Takács I HTE II: Varga L – Pálóczi, Mogyorósi, Sipos B, Bölömi Csere: Nagy A, Nagy M, Balla, Quirikó Edző: Quirikó Vivien Skorpió: Terdik – Koch, Balya, Bede Anna, Tóth F Csere: Bokor, Csorbai, Mészáros, Bede Anett, Takács D Edző: Tóth Zsolt Quirikó Vivien: - A listavezető ellen jó eredmény ez a döntetlen, kis szerencsével a győzelem is meg lehetett volna, de ugyanígy a salgótarjániak előtt is adódtak lehetőségek. Gratulálok a csapatnak! Tóth Zsolt:Remek rangadó volt, az egyik nagy riválisunkal. Nálunk egy-két játékos formán kivül volt, és Bokor Berill serülés miatt sem volt hadrafogható! Az utánpotláskorú 16 éves Takács Dorina betalált és ezzel 1 pontot el bírtunk most hozni. Ettől többet várok a csapatomtól a Berettyó ellen, akik megerösödve várnak minket a jövő héten! Gratulálok az ellenfélnek, remekül játszottak! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------