Visszavágott a Szekszárd a Magyar Kupa döntőért
2017.03.13 | 14:19
Visszavágott a Szekszárd a Magyar Kupa döntőért Balszerencsés mérkőzésen 6 másodperccel a vége előtt veszített pontot az Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC a női futsal NB I felsőházának 1. fordulójában március 12-én. A fordulatos találkozón kétszer is hátrányból állt fel az Astra, 3-3 után az utolsó percekben a győzelemért támadott, egy ellenakció végén azonban a vendég szekszárdiak örülhettek (3-4). A futsal Magyar Kupa visszavágójának is tekinthetően az Astra az alapszakasz harmadik helyezettjét, az Agenta Girls Szekszárd FC-t fogadta március 12-én, a felsőházi rájátszás nyitófordulójában a Kész Arénában. A kupadöntő fináléjában az Astra nyert, a szekszárdiak revansra készültek. 1 Két jól felkészített csapat találkozott, szorosan védekezve kevés teret hagytak támadásoknak. Helyzetek elsősorban labdaszerzésekből, gyors támadásokból alakultak ki, de egészen az első félidő hajrájáig nem született gól. Ekkor Buchmüller Petra vette be az Astra kapuját, egy perccel később azonban Godvár Katalin távoli lövéssel egalizált (1-1). Ziccerek, helyzetek és kapufák a második félidőben is adódtak, a szekszárdiak hatalmasat mentettek a gólvonalról, majd szinte a semmiből egy hosszan előrelőtt labdát jutattak az Astra kapujába. (1-2) Hátrányban újfent az Astra vette át a kezdeményezést, Nagy Anett lerázva emberét a 31. percben kiegyenlített. Lendületben a győzelemért támadott az Astra és a 33. percben Krascsenics Csilla révén átvette a vezetést. (3-2) Az előny nem tartott sokáig, Szekér Anita gyors kényszerítőzést követően a kapuba bombázott. (3-3) Az utolsó 5 perc nyílt játékot hozott, mindkét együttes győzelemre tört. Egyre nagyobb nyomást gyakorolt ellenfelére az Astra, védekezésben kockázatot vállalva. A túlzott kitámadás az utolsó pillanatokban megbosszulta magát, Szekér Anita kapott ziccerben labdát, amit nem hibázott el. (3-4) Döntetlen szagú mérkőzésen a szekszárdiak szerezték meg a győzelmet, és így lépéselőnybe kerültek az Astrával szemben a bajnoki címért folyó versenyben. 2 Micskó Márk (vezetőedző, Agenta Girls Szekszárd FC):Nem várt nehézségek adódtak a felkészülésünkben, de úgy gondolom lányaim maximálisan megoldották a feladatukat. A múlt heti vereséget megbeszéltük, az Astra ellen egy teljesen más mentalitású csapat futott ki a pályára, aminek nagyon örülök. Bebizonyítottuk, hogy igenis számolni kell velünk, mert egy nagyon erős Astrát sikerült legyőznünk. Az első félidő egyértelműen a miénk volt, helyzeteink alapján gólokkal kellett volna vezetnünk, de a második félidőben már jött az Astra, voltak is nehéz időszakaink. A helyzetkihasználásunk feljavult a második félidőre, hiszen fele annyi helyzetből rúgtunk 3 gólt, mint az elsőbe. Gratulálok a Csajoknak, szenzációsan voltak. Dombó János (vezetőedző, Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC): - Mindkét csapatnak több lehetősége adódott, a helyzeteket nem lőttük be és elkerülhető gólokat kaptunk. A hajrában nem elégedtünk meg a döntetlennel, mentünk előre, egy ellenakcióból született a döntő gólt. A felsőházban minden mérkőzés rangadó, háromesélyes, nem lehet megjósolni, hogy ki nyeri a bajnoki címet. Női Futsal NB I Felső-ház 1. ford. 03. 12. Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC - Agenta Girls Szekszárd FC 3-4 (1-1) Kiskunfélegyháza, Kész csarnok Vezette:Márkus A, Kaszala M, Sipos Á Astra-Artifex: Bocsárdi – Godvár, Nagy A, Gál, Halászi Csere: Szabó N, Balázs E, Görög Zs, Mészáros D, Krascsenics Cs Edző: Dombó János Szekszárd FC: Hargas – Mausz R, Ganczer, Szekér, Buchmüller Csere: Blesz N, Horváth K, Urbán A Edző: Micskó Márk Gólszerzők: Godvár Katalin 20. p., Nagy Anett 31. p., Krascsenics Csilla 33. p., ill. Buchmüller Petra 19. p., Ganczer Hajnalka 28. p., Szekér Anita 34. p., 40. p., micsko_kozeliMicskó Márk (vezetőedző, Agenta Girls Szekszárd FC): - Jó mérkőzést láthattak a nézők, maximálisan elégedett vagyok a csapatommal, nehéz helyzetben, sok hiányzóval és kevés cserével nyertünk. A mi akaratunk érvényesült, sikerült kézben tartani a találkozót. A játékvezetéssel több problémám adódott, az utolsó percben a kispadtól is elküldtek. A felsőházi rájátszást sikerrel kezdtük, ott vagyunk az esélyesek között. 0Dombó János (vezetőedző, Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC): - Mindkét csapatnak több lehetősége adódott, a helyzeteket nem lőttük be és elkerülhető gólokat kaptunk. A hajrában nem elégedtünk meg a döntetlennel, mentünk előre, egy ellenakcióból született a döntő gólt. A felsőházban minden mérkőzés rangadó, háromesélyes, nem lehet megjósolni, hogy ki nyeri a bajnoki címet. A Tabella állása az Felsőházi rájátszás 1. fordulója után:
1 Hajdúböszörményi TE   1   1   0   0   9   2   7  10
2 Szekszárd FC   1   1   0   0   4   3   1    7
3 Tolna-Mözs   0   0   0   0   0   0   0    5
4 Astra -Artiflex   1   0   0   1   3   4  -1    3
5 DVTK-Vénusz   1   0   0   1   2   9  -7    1
A táblázatban már benne vaanak az alapszakaszból hozott pontok is. A HTE 7, a Tolna 5, a Szekszárd 4, az Astra 3, a DVTK pedig egy pontot hozott a versenykiírás szerint. 3

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00