Vígh Renáta eldöntötte
2016.10.10 | 19:27
Vígh Renáta eldöntötte Vígh Renáta négy góljával gyakorlatilag eldöntötte az Airnergy - HTE mérkőzést, pedig 30 perc után még 2-2 állt az eredményjelző táblán. Női NB I, 4. forduló Airnergy FC - Hajdúböszörményi TE 2-5 (1-2) Csömöri Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Török Zsolt - Marcz Rajmund Tamás - Nyekita Brúnó László Airnergy: Deczki Vanda Kinga - Bozsik Nikolett, Folk Zsuzsanna, Bereczki Orsolya, Kaiser Karina Csere: Fehér Vivien, Szabó Krisztina, Pável Dominika, Bajcsy Krisztina Mária, Kapusi Tímea  Edző: Ferenczi Anna HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Pádár Anita, Kota Gabriella Csere: Szilágyi Mariann, Sebestyén Györgyi, Vígh Renáta, Farkas Éva, Czégény Zsuzsanna, Dancs Rebeka, Balla Anikó, Benkő Mónika Edző: Quirikó Vivien Gólszerző: Bozsik Nikolett, Bereczki Orsolya illetve Vígh Renáta (4), Kota Gabriella A böszörményi szurkolók remek hangulatot teremtettek a Csömöri Sportcsarnokba, így szinte otthon érezhették magukat Benkő Móniék. Talán ennek is köszönhető, hogy az először kezdőbe jelölt Kota Gabriella már a második percben megszerezte a vendégeknek a vezetést. S ha egy üzlet beindul az előző idény gólkirálynője Vígh Renáta  hat perccel később növelte csapata előnyét, de a gólfesztivál elmaradt. Rengeteg technikai hibát követett el az aranyvárományos és igazat kell adnunk Quirikó Viviennek dekoncentráltnak tűntek játékosai, így Bozsik Nikolett szépítő találata egyáltalán nem volt váratlan. A második játékrészben bár többet kezdeményezett valamelyest a Hajdúböszörmény, az Airnergy nagyon szervezettnek tűnt és Bereczki Orsolya egyenlítése után, akár a vezetést is átvehették volna, de a helyzetek kimaradtak és a magyar bajnokság leggólerősebb játékosa Vígh Renáta úgy döntött, hogy megnyugtatja a Bocskai Katonái szurkolótábort és eldöntötte az összecsapást. Reni négy gólig jutott, amiből hármat szünet után szerzett, ezzel is igazolva, hogy rá minden körülmények között lehet számítani. Az Airnergy sokat javult a Göcsej meccshez képest, a HTE pedig visszafogott játékkal is hozta a kötelezőt, így továbbra is tapad az élen állókra. Biztosak vagyunk abban, hogy a legjobbak ellen felszívják majd magukat Pádár Anitáék, akiknek nem is lehet más céljuk mint a bajnoki arany és a kupagyőzelem.  14111964_1235981896432719_389029904_nFerenczi Anna (Airnergy):A harmincadik percig kiegyenlített volt a mezőnyben a játék. Több helyzete adódott a Böszörménynek, de mi sem panaszkodhatunk, csak azért, hogy kihagytuk őket. 2-2-nél több helyzetünk is adódott, amelyet, ha kihasználunk másképp alakulhatott volna a mérkőzés eredménye. De ami nekünk nem ment be, azt az ellenfelünk kegyetlenül kihasználta , és bár tovább tartottuk magunkat 3 gólt még kaptunk védelmi hibáinkból. A kitartó munka és a hozzáállás, amit ma is mutatott csapatom meg kell hozza az eredményt előbb-utóbb. Quiriko Vivien Quirikó Vivien (HTE): - A mérkőzés elején és végén volt egy-egy jó periódusunk, a kettő között azonban mintha rövidzárlatot kaptunk volna… Ilyen mértékű dekoncentráltság és ennyi hiba nem fog beleférni az elkövetkező meccseken. Akiket igazán dicséret illet, azok a szurkolóink, akik elkísértek minket, és hazai hangulatot varázsoltak a csömöri csarnokba!