Vígh klasszikus mesterhármasa döntött
2016.02.28 | 08:09
Vígh klasszikus mesterhármasa döntött Kétgólos győri előny után a szünetet követően megtudta kettőzni a tartalékos ETO a sebességét, és eredményesen fejezte be ziccereit a vendég kapu előtt. Azonban a Szekszárd küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, mivel öt gólos hátrányból 6-3-ra kozmetikáztak a végéig, igaz volt olyan periódus játékban, amikor nagyobb különbségű győri győzelem is kialakulhatott volna.   A mérkőzés első harmadában mindkét kapu veszélyben forgott, a csapatok nagy kedvvel kezdtek el játszani az Ikrényi Sportcsarnokban, de a hálóőrök jól dolgoztak, sokáig 0-0-s eldöntetlen volt az állás. Aztán lassan az ETO átvette az irányítást és egy gyönyörű találattal megszerezték a vezetést a 10. percben. Vígh Renátát indították a bal szélen, akinek keresztpasszát az új szerzemény Rybanska Nikola vágta a bal alsó sarokba (1-0), aki jó ütemben érkezett a jobb kapufánál. 1228_dsc_7608 Sokáig nem örülhettek a győriek, mert egy perccel később Ganczer Hajnalka Szekér Anitától kapott jó ütemű passzát lőtte a győri kapuba egy gyors kontra végén. Bocsárdi Eszter kezéről pattant a jobb felső sarokba a labda (1-1). Nagyon jó lett a mérkőzés, magas szinten játszottak a csapatok ezekben a percekben. Két perccel később András Franciska ívelt jól Vígh Renátának, aki lefordult védőjéről és ellentmondást nem tűrő módon helyezett a bal alsó sarokba (2-1). A gól felpörgette a győrieket, két óriási ziccer után végül Vígh Renáta újabb találatával kettőre növelték az előnyüket (3-1) a 14. percben. A Szekszárd próbált támadni ezután, azonban ezekben a percekben nagyon beton a győri védelem, nem igazán találnak kaput a vendégek. A 18. percben Szekér Anita lövését lábbal védi Bocsárdi, majd Ganczer bombáját is kipipálja. Jön egy nagy győri helyzet, szépen járatták a labdát a győri nők, majd előbb Újvári lövését védi Hargas, majd a dupla Víghtől a felső lécre perdült. Az utolsó percben Vígh Renáta nagy erővel telibe lövi a bal kapufát. A szünet után óvatosan kezdenek a csapatok, majd egyre jobban bele erősítettek a játékba, aminek a vége pazar 2. félidő lett! A Szekszárd is próbálkozik, a szünet után becserélt Mészár Krisztina is bemutatja védeni tudását, Szekér lövését védi parádésan. A 24. percben háromra nő az ETO előnye, egy nagy játék után Vígh Renáta harmadik gólját szerzi (4-1). Szórádi Nikolett nagy labdát adott a befelé mozduló győri centernek aki állítás nélkül azonnal lő az elvetődő Hargas mellett laposan a hálóba. Ismét szépítési lehetőség a Szekszárd előtt, de Szekér A. lövését Mészár védi. 1244_dsc_7671 Újabb győri gólnak örülhet az ikrényi közönség, Rybanska Nikola passzát Jakab Réka pöcköli a hálóba egy gyors kontra végén (5-1). Időt is kér a vendég mester Micskó Márk. A 30. percben Vígh Renáta újabb asszisztját a jó ütemben érkező Újvári Krisztina vágja a vendég kapuba (6-1). A fölényes győri vezetés után a Szekszárd nem adta fel a meccset, hanem sokpasszos játékkal egyre közelebb került a győriek kapujához. Egy ilyen szituációból kétszer is Bogárdi Mónika tudta nagy harc után bepasírozni a jobb szélről a labdát, így szépített előbb Ganczer Hajnalka közeli lövésével a Szekszárd, Mészár vádliját érintve a pattant a játékszer a hálóba (6-2), majd Klézli Szandra találatával háromra csökkentik a különbséget (6-3). Mindkettő vendég gól laposan belőtt labda után a győri kapu előtti térből jutott az ETO kapujába.  Ezután Horváth találta el a felső lécet, majd Bocsárdi Eszter jött vissza a hajrára a győri kapuba. Tapasztalata kellett is, mivel többször is nagyot védett. A hajrában kétszer is Újvári indult meg egyedül majd lövései előbb a jobb kapufán csattant, majd Hargas bravúrral nyúlt bele a lövésébe. 6-3 maradt a végeredmény, az Árkád ETO megérdemelten nyerte meg a Szekszárd elleni mérkőzést. Micskó Márk (Szekszárd): - Gratulálok a Győrnek nagyszerűen játszottak, hat gólt rúgtak, mondhatom a tavasz legjobb játékával maradtunk alul. Az ETO-nak minden labda visszapattant, ugyanez a nálunk már kifele pattant. Azt gondolom nem volt három gól a két csapat között, lehetett volna kicsit szorosabb is ha szerencsésebbek vagyunk. Nem erre a mérkőzésre készültünk, nekünk egy hosszútávú projektünk van, nyártól fogjuk indítani. Szeretnénk szokni addig az NBI légkörét, bejutni a rájátszásba és ott mindent megtenni a jó szereplésért. Nem számolgatunk, aki jön meg kell verni, vagy tisztesen, így ahogy ma, kikapni. Az ETO-tól, akik a bajnokság egyik esélyesei. Nekik van egy Vígh Renátájuk, aki a magyar mezőny klasszisa, bizonyította ezt ma is. A lányaim előtt le a kalappal, nagyot küzdöttek, ebből a mérkőzésből sokat lehet tanulni és építeni is sokat lehet. Szeretném leszögezni, hogy a mai mérkőzés egy maximálisan nézőcsalogató meccs volt, minden volt benne, nagy iram, szinvaonal, nagy küzdelem szép játék, minden, ami a jó futsalhoz kell! Molnár Attila (ETO): - Nagyon örülök ennek a győzelemnek, mert úgy gondolom, hogy megérdemelten győztünk. Egy nagyon jó Szekszárdot győztünk le úgy, hogy a mérkőzés 70%-ban akár gólkülönbséget is javíthattunk volna. Nagyon kevesen voltunk, négy meghatározó játékosunk hiánya főleg a fizikális állapotunkon látszott meg, a végére nagyon elfogytunk. A csapat játéka azonban jó volt, megmutatta, hogy van bent tartás, nagyon sokra hivatott és a Magyar Kupa elődöntőben elszenvedett vereség ellenére rögtön fel tudtunk állni. Nagyon jó játékkal nagyon jó eredményt értünk el. Női futsal NB I. 17. forduló
Árkád ETO - Szekszárdi UFC 6-3 (3-1)
ETO: Bocsárdi - Jakab R., Szórádi N., Vígh R., Újvári K. Cserék: Mészár K., András F., Mészáros D., Rybanska N., Csuti M. Vezetőedző: Molnár Attila Szekszárd: Hargas A., Horváth K., Ganczer H., Szekér A., Schlotthauer R. Cserék: Blesz N., Mausz R., Bogárdi M., Klézli Sz., Lovász V. Vezetőedző: Micskó Márk  Gólszerzők: Rybanska N. (10.), Vígh R. (12.,14.,24.) Jakab R. (27.), Újvári K. (31.) ill. Ganczer (11.,32.) Klézli (34.) forrás: eto.hu [gallery ids="55529,55532,55534,55536,55539,55541,55544,55547,55549,55551,55554,55557,55560,55562,55565,55566,55568,55569,55570"]