Vendéggyőzelmek a 20. fordulóban
2023.03.29 | 12:45

Női Futsal NbI. 20. forduló.

A bajnokság éllovasa tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát, ezúttal Csepelen győzött, úgy, hogy még gólt sem kapott. Pedig ezúttal nélkülözniük kellet jó pár válogatott kulcsjátékosukat sérülés miatt (Tóth Nóra, Torma Lilla, Krascsenics Csilla)

Amiket kértem a lányoktól, azokat sikerült megvalósítaniuk. Szerencsére a sérültek hiányát sem éreztük meg, mindenki jól szállt be a meccsbe. Külön kiemelném két fiatalunkat, Kopjári Lizát és Hardon Ritát, mindketten remek teljesítményt nyújtottak – összegzett Quirikó Vivien a mérkőzés után.

Csepel FC USE-DEAC 0-6 (0-3)
Csepeli ÁMK,
Vezette: Ilyés Gergő Hunor - Kelemen István - Müller István.

Csepel FC: Forgács – Monyók, Kókai, Malinovszky, Harsányi
Cserék: Fekete, Mesterházi, Ráporti
Edző: Kincses Ernő

DEAC: Kopjári – Csepregi, Üveges, Horváth V., Czégény.
Csere: Torma, Hardon, Pócsik, Nagy A., Fülöp, Gajzágó.
Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Gólszerzők: Czégény (3., 35.), Horváth (10.), Üveges (15.), Fülöp (24.), Nagy A. (26.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy héttel korábban még a magyar válogatott sikeréért küldöttek az Európa-bajnoki selejtezőn, hétvégén már egymással nézett farkasszemet Krascsenics Petra, Szalkai Kitti páros a Fábián Rebeka, Koch Fruzsina kettőssel. Az alapszakasz harmadik helyéért döntő találkozón a tolna-mözsiek szereztek vezetést, de még az első félidő közepén Hatala Boglárka súlyosnak tűnő térdsérülése megnehezítette a dolgukat. Ennek ellenére a szünet után hat mezőnyjátékossal kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, de az utolsó percekben fizikálisan felőrölte őket a Budaörs, ezzel sorozatban nyolcadik bajnokiján maradtak nyeretlenek.

„Egyébként sem voltunk sokan, de a sérülés keresztülhúzta számításainkat. A második félidő elején 3–1-re vezettünk, akkor ott akár el is dönthettük volna a mérkőzést. Hogy végül az egy pont sem jött össze, abban közrejátszott az is, hogy korán összeszedtük a faultokat, így nem tudtunk olyan agresszíven védekezni, mint kellett volna. A végére elfogyott az erő, az ellenfelünk fizikálisan fölénk nőtt” – értékelte a mérkőzést Reveland Zoltán, a tolna-mözsiek vezetőedzője.

2F-BAU Tolna-Mözs–Budaörs Futsal 3–4 (1–1)
Tolna, Városi Sportcsarnok
Vezette: Farkas R. - Szappanyos - Mihálovics

Tolna-Mözs: Deczki – Szalkai, Krascsenics P., Kiss G., Nagy N.
Csere: Wiesner, Sajabó, Hatala.
Edző: Reveland Zoltán

Budaörs: Pető – Fábián R., Oláh B., Koch, Buzás E.
Csere: Sitku, Kardosi, Terdik, Kajdy.
Edző: Horváth Ferenc

Gólszerző: Kiss G. (23., 25.), Sajabó (7.), illetve Buzás E. (11.), Kardosi (33.), Fábián R. (37.), Koch (39.).

A tulajdonképpeni kiesési rangadó kiélezett játékot és szoros eredményt hozott, amelyen Singer-Kakuk Anikó utolsó percben lőtt góljával elvitte az Újpest a három pontot Miskolcról.

DVTK-Vénusz - Újpest Fc. 1-2 (0-1).
Miskolc, Városi Sportcsarnok.
Vezette: Nagy László - Dr. Vígh Tünde - Szniszló-Szabó Máté.

DVTK-Vénusz.: Putnoky - Fukler-Váradi, Visnyánszki, Molnár, Lipták.
Csere: Kóka, Juhász, Gyarmathy, Dudás, Horváth.
Vezetőedző: Volodymyr Kolok.

Újpest FC: Gálik, Singer-Kakuk, Botka, Nagy, Kovács.
Csere: Koltai-Molnár, Markó, Király.
Vezetőedző: Tóth László.

Góllövők: Botka (0-1) a 12., Horváth (1-1) a 29., és Singer-Kakuk (1-2) a 40. percben.