Váratlan Rubeola-vereség; 17 gólt vágott a Maglód!
2021.12.01 | 14:02

Csakúgy, mint nyugaton, keleten is véget ért az első kör az NB II-ben. Itt sokkal jobban szét van szakadva a mezőny, és egy újonccsapat menetelésének lehetünk eddig a szemtanúi a már csak 11 együttest számláló mezőnyben.

Azonos ponttal állók csatája volt a Nyírség–Nyírbátor összecsapás, amely ennek megfelelően szoros mérkőzést hozott. A hazaiak a negyedik percben előnybe kerültek, majd egészen a 33. percig nem esett újabb találat, amikor egyenlítettek a vendégek. A Nyírség azonban hamar válaszolt, ezzel értékes három pontot szerzett, így a nyolcadik helyen zár féltávnál, míg a Nyírbátor a kilencedik, amivel a nyári erősítések fényében nem igazán lehet elégedett.

Ennek a szezonnak is felsőházas reményekkel vágott neki a Csenger, de az eddigi teljesítménye alapján nem volt benne a pakliban, hogy beleszólhat a mezőnyből kiemelkedő három csapat dobogós párharcába. Erre most rácáfolt Szilágyi Sándor együttese, amely a bajnokaspiráns Rubeola ellen már a szünetre 4-2-re vezetett, és végül meglepően magabiztosan, 7-3-ra nyert, ezzel beérte hétfői riválisát és a negyedik helyen áll. A Rubeola harmadik helye és nyolcpontos hátránya a listavezető Nyíregyházától mindenképp csalódás annak tudatában, hogy NB I-es rutinnal rendelkezők sora alkotja a keretét – de még van idő és lehetőség javítani.

Bár a Kincsem kétszer is előnybe került otthon az első félidőben, a szünetre már 2-2 volt az állás, majd a második félidőben hengerelt a Gyöngyös, elsősorban a négy gólig jutó Bartha Balázs vezérletével, így végül 8-4-re nyert. A vendégek ezzel a felsőházból, az ötödik helyről várják a folytatást, megelőzve hétfői riválisukat, akik a hatodik helyre csúsztak vissza.

A Nyíregyháza a remek formában lévő Mádot fogadta, amely a 12. percben előnybe is került, de az éllovas a szünetig fordítani tudott. A második félidő egyetlenegy gólt hozott, azt is az utolsó percben. A Nyíregyháza így az UTE-hoz hasonlóan veretlenül és csupán egy döntetlennel vezeti a csoportját, és ez újoncként különösen szép teljesítmény, bravúr! A Mád most a hetedik, de az előző hetek alapján abszolút esélyes lesz a felsőházra a folytatásban.

Az nem volt kérdés a találkozó előtt, melyik együttes nyeri a Maglód–DAFC Szeged összecsapást, de azért azt még a legvérmesebb hazai szurkolók sem gondolták volna, hogy ennyi lesz a vége – szám szerint 17! A Maglód a hat gólig jutó Papp Richárd vezérletével hengerelt, de Seregy Tamás és Vékei Nándor is triplázott. Németh Gusztávék a második helyről, négy pont hátrányból várhatják a folytatást, és ahogy az egész mezőnynek, nekik is ki kell találniuk, hogyan foghatják meg a Nyíregyházát – igaz, egy döntetlent már sikerült elérniük a listavezető ellen. A DAFC Szeged az utolsó előtti helyen van, de a Bodon Péter FC visszalépése miatt ez nem kieső pozíció.

A sereghajtó a hétfőn szabadnapos MEAFC-Miskolc.