Univerzum siker Győrben
2015.09.12 | 17:05
Univerzum siker Győrben Női Futsal NBI 2. forduló RÁBA ETO - AIRNERGY 4-5 (2-3) Győr, Magvassy M. Sportcsarnok Játékvezetők: Horváth Zoltán, Máté Márk, Pálfy Éva ETO: Bocsárdi E. – Jakab R., Szórádi N., Vígh R., Öreg C. Csere: András F., Csuti M., Süle D., Németh L., Mametja D. M., Sister A., Podova E., Mészár K. Vezetőedző: Molnár Attila Univerzum: Hargas A. – Ganczer H., Szalkai K., Görög Zs., Bereczki O. Csere: Deczki V., Gyöngyösi R., Molnár-Sáska I. Urbán A. Vezetőedző: Jávor István Gólszerző: Vígh R. (13’34”; 13’58”), Jakab R. (31’52”), Süle D. (26’35”), illetve Bereczki O. (1’29”; 16’30”) Szalkai K. (6’51”), Görög Zs. (21’58, 39’42”) Mind a két félidőben kétgólos hátrányból egalizált az ETO az Univerzum ellen, a végjáték rendkívül izgalmas volt, azonban 18 másodperccel a vége előtt a vendégek tudták kiharcolni a győzelmet. A vendégek ideálisan kezdték a mérkőzést már a második percben Bereczki szabadrúgása nyomán gyorsan előnyt szereztek (0-1), majd tudták játszani ezután az előre megtervezett védekezős kontra taktikájukat. Az ETO rohant az eredmény után, támadtak, azonban az Airnergy kontrák rendkívül veszélyesek voltak, többször Bocsárdi Eszternek kellett védenie. A másik oldalt többet dolgoztatták a hazaiak Hargast, aki mindent megfogott, pedig megvoltak a lehetőségek. Az Univerzum növelni tudta az előnyét a 7. percben, amikor tudatosan felépített gyors akció végén Görög Zsófia passzából Szalkai Kitti talált a győri kapuba (0-2). Kimaradt az ETO legnagyobb lehetősége két perccel később. Süle Dóra hatalmas helyzetben, lőhetett, de Hargasban akadt el lövése a 8. percben. Hargast nem lehet megtörni, hatástalanítja a győri lövéseket, kivétel nélkül mindet. Nem adta fel az ETO, tovább támadtak, aminek meg is lett az eredménye. Egy percen belül Vígh Renáta kétszer villant és ismét nyílttá tette a mérkőzést. (1-2; 2-2). Nem sikerült jól a félidő hajrája a hazaiaknak, Hargas továbbra is parádésan védett, a vendégek ha megindultak, zavart tudtak okozni a győri védelemben. Ez így volt az 26. percben is, gyors kontra végén, Bereczki Orsolya lőtt másodszor a győri kapuba (2-3). Ismét vezetett az Univerzum! A szünet után a legrosszabb forgatókönyv jött a Győrnek, mivel ismét rendkívül gyorsan gólt találtak a vendégek 8-as révén, aki jól kapta a labdát újra kettőre növelve előnyüket (2-4). Fél perccel később Süle Dóra passzát Németh Loretta a balszélről bombázott kapura, de a bal kapufát találta el. Szerencséje volt Hargasnak. A másik oldalt is kimaradnak a helyzetek, vagy Bocsárdi védett. A győri futsalos nők óriásit küzdöttek az egyenlítésért, folyamatosan nyomás alatt tartották Hargas kapuját, azonban sokáig nem tudták feltörni a szívós és nagy elszántsággal védekező Airnergy-t. Ismét visszajött a meccsbe az ETO az 22. percben, mikor Jakab Réka gurította Vígh passzát középről a vendég kapus mellett a hálóba (3-4). Még nagyobb elánnal hajt az ETO az egyenlítésért, előbb Bereczki asszisztját Görög rúgta a bal kapufára. Nem bírta a győri nyomást az Univerzum. Süle Dóra szólója után elegánsan gurított Hargas mellett a bal sarokba a félidő hajrájában (4-4), óriási küzdelemben ismét egyenlített a Rába az 26. percben. A végjátékban hihetetlen izgalmak és iram jellemezte a mérkőzést, mindkét csapat a győzelemért harcolt, majd az Univerzumnak jött ki jobban a lépés. 18 másodperccel a vége előtt egy kimaradt győri ziccert követően Urbán Anett cikázott át a pályán, pontosan passzolt Görög Zsófiának, aki nagy sebességgel kapura fordult. Bereczki O. mellett neki is sikerült dupláznia, az elvetődő Bocsárdi Eszter mellett pöccintett közelről győri a kapuba, megszerezve csapatának a győzelmet (4-5). A vendég Univerzum azt játszotta, amit kellett nekik és ez ma bejött kis szerencsével, a Győr mindenképpen megérdemelt volna a döntetlent, mivel az egál közelebb állt az igazságos végeredményhez és a játék képéhez. A hazaiak a mérkőzés több szakaszában rengeteg hibával játszottak, amit az Airnergy nyomban ki is használt, szinte az egész mérkőzésen hátrányban, az eredmény után kellett futniuk. Azonban a szívük és hihetetlen akaratuk révén kétszer is kétgólos hátrányból egalizáltak. A végjáték azonban nem sikerült a számukra, nem sikerült megfordítaniuk a meccset sem a szünet előtt, sem a végső percekben. Molnár Attila:  - Ma nem érdemeltünk győzelmet, de a döntetlenért sokat tettünk. Sajnos amilyen fegyelmezetlenül játszottunk egész meccsen, nem is lehetett más eredmény, mint a vereség. Sokkal nagyobb alázattal kell ezt a játékot művelni, mert még nem volt olyan, hogy a mezek megnyerjék a mérkőzést. Sok munka vár még ránk, de a céljaink ettől függetlenül nem változtak, hosszú még a bajnokság, márciusra rendben leszünk. Jávor István: - Ellentétben az előző mérkőzésünkkel, ahol a játék szinte minden szegmensében hibát hibára halmoztunk, most a lányok rendkívül éretten, nagy akarattal és jól játszottak! Tették ezt magukért, de tették ezt azokért a társaikért is, akik ma különböző okoknál fogva nem lehettek ott a győri sportcsarnokban! Nagyon jó volt látni, ahogy örültek a lányok, de ennél sokkal nagyobb érzés, hogy elkezdett egy társaság CSAPATTÁ formálódni! Gratulálok minden játékosomnak! Nagy csatában, jó mérkőzésen egy remek csapatot sikerült legyőznünk!    - forrás: etofutsal.hu -