Udvariatlan vendég volt az ETO
2016.01.27 | 19:03

9-1-re nyert a DEAC ellen az ÁRKÁD ETO a női futsal bajnokság halasztott 10. fordulójának meccsén. Megfontolt játékkal kezdte a mérkőzést az ETO női futsal csapata, majd Németh Loretta maradt egyedül egy pillanatra és félfordulat után a jobb alsó sarokba lőtte a Győr vezető találatát (0-1). A gól megnyugtatta az ETO-t és kiegyenlített játék következett. A DEAC több kontrával veszélyeztett, amiből egy szép mozdulat után – rossz győri helyezkedést követően  - Urai Bianka egyenlített a 14. percben. Nagy csata kezdődött, amiből az ETO jött ki a szünetig jól. Jakab Rékát nehezen tartották a hazaiak, aki a hajrában gólt bigyesztett a DEAC kapujába (1-2). A szünet után ritmust váltott az ETO, egy bal oldali szabadrúgást követően Vígh R. látta meg a rést és tökéletesen célzott, a kapus és a bal kapufa között résnyi helyen vágódott laposan a labda a hálóba (1-3). Egyre jobban élvezték a játékot a debreceni lassú talajon a győriek. Még ugyanebben a percben Németh Loretta dupláz szerencsés körülmények között (1-4). Itt volt a vége a debreceni csapatnak, akiken a fáradtság jelei mutatkoztak. Németh Loretta és Vígh Renáta őrületbe kergette őket gyors mozgásokkal és hatékony cselekkel. A 26. percben a találkozó legszebb találata esett, villámgyorsan kipasszolták az ETO játékosai a hazai védelmet és Németh Loretta helyezett a jobb sarokba (1-5). Két perccel később ismét Németh járt túl a hazai kapuson negyedik találatát szerezte (1-6). Újabb győri találat a 31. percben, Vígh Renáta villant (1-7). A hajrára minden mindegy alapon a DEAC is próbálkozott, azonban Mészár Krisztina többször is védett, illetve egyszer a bal kapufa is segített. Ismét Németh Loretta cselezget, agresszív letámadása ellen nem volt ellenszer, Erdős Edina lábáról jut a nyolcadik győri gól Kósa kapujába (1-8). A hajrára igazán nagy irammal ért véget, helyzet-helyzet hátán, Jakab Réka aztán a 35. percben beállítja a végeredményt (1-9), de akár fél tucattal többet is rúghatott volna a Győr, de kimaradtak a vendég helyzetek. Megérdemelten nyert ilyen arányban is az Árkád ETO a DEAC ellen. A DEAC csapata az első 20 percben jól teljesített, majd nem tudta megismételni az első félidő szervezett játékát a szünet után. Az ETO csak a 2. félidőben tudta játszani a saját játékát, akkor viszont magas színvonalon tette, Németh L., Vígh R. és Jakab R. mellett a társak is hozzátettek a ma kiválóan muzsikáló támadásokhoz, így az eredmény abszolút nem túlzó. Női NB I, 10. fordulóból elhalasztott mérkőzés DEAC - Árkád ETO 1-9 (1-2) Debrecen, DASE Kecskeméti János Sportcsarnok Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd - Erdélyi Péter - Kovács Ádám DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Horváth Renáta, Urai Bianka Csere: Erdős Edina, Balla Anikó, Dancs Rebeka, Veres Erika, Lovas Anna, Kertész Réka, Gődér Szilvia Edző: Sólyom Attila ETO: Bocsárdi Eszter - Jakab Réka, Szórádi Nikolett, Vígh Renáta, András Franciska Csere: Németh Loretta, Jakab Petra, Öreg Cintia Mónika, Mészáros Dalma, Mészár Kisztina Edző: Lódi Tamás Gólszerző: Urai Bianka illetve Németh Loretta (4), Vígh Renáta (2), Jakab Réka (2), Erdős Edina (öngól) Sólyom Attila ( DEAC): - Szoros és jó játékot hozó első félidő után a szezon legrosszabb 20 perce következett. A játékunk sablonossá és görcsössé vált, az Eto pedig profi csapatként kíméletlenül kihasználta a legapróbb hibánkat is. Az első félidőből kell építkeznünk. eto.hu Tabella