Túl nehéz dió volt az Astra
2016.04.11 | 10:58
Túl nehéz dió volt az Astra Sikerrel vette az első akadályt a női futsal NB I rájátszásában az Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls. A nyolcaddöntő első mérkőzésén Debrecenbe látogattak a lányok, ahol 7-2-es győzelmet arattak. Dombó János tanítványai korán megszerezték a vezetést Szabó Boglárka révén, de a házigazda debreceniek kétszer is kiegyenlítettek. 2-2 után már csak Astra gólok születtek, a szünetig 5-2-es előnyre tett szert a bajnokcsapat, amely a második félidőben tovább növelte a különbséget. Az Astrából Szabó Boglárka, Nagy Anett és Balázs Eszter kétszer-kétszer volt eredményes, Dikanová Dominika egyszer talált be. Az ötgólos előny bizakodásra adhat okot, a párharc visszavágóját április 23-án Kiskunfélegyházán rendezik meg. A győztes a legjobb négy között folytatja. [gallery ids="58268,58272"] Női Futsal NB I Negyeddöntő 1. mérkőzés 04.09. DEAC- Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls 2-7 (2-5) Debrecen, Egyetemi Sportaréna Játékvezetők: Erdélyi T – Szűcs L – Vasziliu T DEAC: Kósa V – Radics, Dancs, Horváth V, Bokor A Csee: Kota, Balla, Horváth R, Erdős  Edző: Sólyom Attila Astra:  Varga L – Dikanová, Gál T, Szabó B, Nagy A Csere: Kovács K, Kakuszi, Balázs E, Király B, Godvár Edző: Dombó János Gólszerzők: Horváth Renáta 10. p., Kota Gabriella 14. p., ill. Szabó Boglárka 5. p., 16. p., Nagy Anett 12. p., 27. p., Dikanová Dominika 16. p., Balázs Eszter 19. p., 34. p., Sólyom Attila (DEAC): - Becsületesen felkészültünk az Astra elleni összecsapásra. A meccs elején fegyelmezetten és jól játszottunk, a megbeszélt taktikai elemeket jól alkalmaztuk. Két teljesen egészséges mezőnyjátékossal kezdtük el az összecsapást. A többiek kisebb-nagyobb sérülésekkel vállalták a játékot, míg egy teljes kezdőcsapatnyi játékos le sem tudott vetkőzni. Aztán Horváth Reni a mérkőzésen sérült meg súlyosan, így gyakorlatilag teljesen elfogytunk a második félidőre. Sajnálom, hogy nem sikerült a teljes kerettel megvívnunk a csatát, a taktikai repertoárunk a minimálisra csökkent a sérülések miatt. A meccset végig küzdöttük, de az ország egyik legjobb csapata ellen ez most ennyire futotta. Azt gondolom az Astra nem engedett ki, végig teljes erőbedobásra késztettük őket. Igaz sok góllal győztek, de kiütni nem tudtak bennünket. Ki kell emelni Kósa Vikit, fantasztikusan védett, s bár a kívülállók nem biztos, hogy észrevették, de a védelmünknek is nagy szerepe volt, hogy Viki parádézni tudott a kapuban. Fiatal csapatunknak számtalan erénye van és nagy jövője lehet, de a rutin hiánya egyelőre még meccseket dönt el. Két hét múlva megpróbáljuk a lehetetlent, bár egyelőre az a kérdés, hogy lesz–e egy kezdőcsapatnyi játékos. Dombó János: - Tekintélyes különbségű győzelmet arattunk a párharc első felvonásán. Azt ki kell hangsúlyozni, hogy még nem dőlt el semmi, lesz egy visszavágó is. Ám úgy gondolom, hogy idegenben 7 gólt rúgni a Debrecennek megfelelő önbizalmat adhat a visszavágóra. Az eredmény mellett a mutatott játékkal nem voltam teljesen elégedett, voltak hibáink. Ám ez a DEAC egy masszív csapat, tudatosan használja az egyes játékelemeket, így az ötgólos siker nagy fegyvertény ellene. Ugyanakkor azt gondolom, hogy ha az ellenfél kapusa nem véd ilyen extra szinten (illetve olykor mi is naggyá tettük), akkor azért még megnyugtatóbb különbségű sikert arathattunk volna. A megsérült debreceni kislánynak gyógyulást kívánok!