Továbbra is nyeretlen a bajnoki cím védője
2015.09.30 | 09:50

A női NB I 3. fordulójában a Tolnához hasonlóan 0-2-ről állt talpra az Astra, de csak egy pontot tudott szerezni Soroksáron, az egyre jobb formában lévő Airergy-Univerzum ellen. Női NB I, 3. forduló Univerzum-Airergy - Astra Kiskunfélegyházi Bulls 2-2 (2-0) Soroksári Sportcsarnok Játékvezető: Baghy Csaba – Antal Szabolcs – Csete Csongor Univerzum: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Szalkai Kitti, Beke Adrienn, Bereczki Orsolya Csere: Deczki Vanda Kinga, Gyöngyösi Réka, Urbán Anett, Görög Zsófia Réka, Bobok Csilla Mária, Horváth Hanna, Molnár-Sáska Ildikó Edző: Jávor István Astra: Varga Luca – Szabó Boglárka, Gál Tímea, Dikanová Dominika, Jakab Kata Rebeka Csere: Zimányi Kovács Anikó, Staar Gabriella, Dura Mercédes, Király Bianka, Szabó Ildikó, Szabó Nóra Edző: Dombó János Gólszerző: Beke Adrienn (2) illetve Dikanová Dominika (2) A Soroksári Sportcsarnokban tegnap lejátszott összecsapáson három perc elteltével már 2-0-ra vezetett az Univerzum-Airergy, Beke Adrienn duplájával, aki előbb egy kidolgozott támadás végén helyezett a hálóba, majd egy távoli életerős lökettel vette be Varga Luca kapuját. A kezdeti sokk után lassan kezdett éledezni az Astra, azonban az első játékrészben képtelenek voltak Szabó Bogiék a szépítő találat megszerzésére. Igaz ebben Hargas Annamária is „ludas” volt, aki bravúrok sorozatát bemutatva adott tartást Jávor István csapatának. Szünet után fokozta az iramot az Astra, ennek ellenére helyzetek mindkét oldalon akadtak csak azokat nem sikerült sokáig értékesítenie a mérkőző felek egyikének sem. Egészen a 28. percig.. Ekkor Dikanová Dominika révén szépíteni tudtak a kiskunfélegyháziak, majd hat perccel a vége előtt a szlovák légiós újra betalált, így ha a győzelem nem is, a pontszerzés azért második próbálkozásra összejött a címvédőnek. Jávor István (Airergy-Univerzum): A mai mérkőzésen mutatott játékunkkal hatalmas lépést tettünk afelé, hogy csapatunk a hagyományainak megfelelő helyre kerüljön. Ez a teljesítmény azonban felelősséggel jár! Az eredmény még nem ideális, de azon dolgozunk, hogy az ilyen kiélezett és nagy iramú mérkőzéseket hozni tudjuk. A győzelemhez közelebb álltunk, viszont a gratuláció mindkét csapat játékosainak jár, hiszen mindenki mindent kiadott magából! Dombó János (Astra): Átaludtuk az első félidőt, de úgy gondolom a közönség számára is élvezhető, változatos mérkőzést játszott egymással a két csapat. A Női NB I állása a 3. forduló után: