Tovább szárnyal a Kalafa, norvég gólok okozták az AC Villám vesztét
2016.03.02 | 08:25
Tovább szárnyal a Kalafa, norvég gólok okozták az AC Villám vesztét Nem várt nagy különbségű győzelemmel feljött a tabella második helyére a Kalafa-Újbarok SE, akik az ELTE otthonából hozták el a három pontot. Norvég légiósai hathatós támogatásával nyert a PTE alsóházi rangadót, a csere nélkül kiálló AC Villám ellen.   Női NB II, Nyugati-csoport, 13. forduló   ELTE-BEAC – Kalafa-Újbarok SE 1-6 (0-1) BEAC Sporttelep Játékvezetők: Antal Szabolcs – Csete Csongor – Nyekita Brúnó László  ELTE: Móczik Alexandra Cintia – Juhász Adrienn, Baksai Éva, Winternitz Katalin, Pfundtner Vivien Csere: Blayer Zsófia, Kovács Szilvia, Tatai Krisztina, Nyéki Eszter, Béres Adrienn, Horváth Bors Bettina, Kókai Mariann, Tihanyi Tímea, Szabó Annamária Edző: Sajben Marcell Kalafa: Botos Regina – Szabó Zita, Kiss Patrícia, Pap Eszter, Szabó Katalin Csere: Mészáros Ivett, Kovács Nikolett, Sántháné Szamos Éva, Tari Tímea Edző: Szabó László Gólszerző: Kovács Szilvia illetve Botos Regina (3), Pfundtner Vivien (öngól), Pap Eszter, Tari Tímea Aki csak az eredményből indul ki tévúton jár, a Kalafának meg kellett küzdenie a győzelemért, az ötgólos differencia ellenére is. Az első félidőben több helyzete volt a hazaiaknak, de a helyzetkihasználásuk kimondottan tragikus volt, idegeskedett is emiatt eleget Sajben Marcell, az Egyetemisták trénere. A lélektanilag igen fontos első gólt Pfundtner Vivien szerezte, de ennek most senki nem örültek az ELTE-drukkerek, mert saját kapujába talált az egyébként kimondottan jó képességű játékos. Balszerencsés mozdulat volt, de a csarnokban sokan hittek abban, hogy a második félidőben fordítani fog a házigazda. Nem így történt. Előbb Pap Eszter, majd Tari Tímea is betalált, így háromgólos hátrányban a vészkapus játékkal is megpróbálkozott az ELTE, de ez sem vezetett eredményre, miután a Kalafa kapusa Botos Regina háromszor is az üresen maradt kapuba helyezte a játékszert, igaz 0-4-nél Kovács Szilvia szépíteni tudott, de ennél több sikerélménye nem volt sem neki sem csapattársainak. Sajben Marcell (ELTE): - A befejezéseknél csődöt mondtunk,és hiába játszottunk jobban mint a hibáinkból élő Kalafa sajnos sikerült kikapnunk egy lelkes csapattól ismét. Sajnos hiába tudunk fényévekkel többet a játékról, mint az ellenfelünk,ha tompák vagyunk, akkor amikor legjobban kéne harapnunk. Innentől kezdve sorsunk az ellenfelek kezében is van...nehéz lesz a rájátszásba jutnunk. Szabó László (Kalafa): - Nagyon készült a csapat erre a mérkőzésre, bizonyítani akartuk, hogy az utolsó győzelem nem véletlen volt és megérdemelten vagyunk a dobogón. Az első félidő nagy csatát hozott, mindkét oldalon néhány helyzettel, míg egy középre belőtt labdából egy hatalmas öngóllal megszereztük a vezetést. A szünetben türelemre intettem a csapatot és fegyelmezett játékot kértem. A második gólig nehéz volt a meccs ismét, majd a harmadik találat után az ellenfél vészkapus játékkal válaszolt. Ez ellen azonban a védekezésünk szigorú, eredményes és - kapusunk révén, aki még három gólt szerzett- nagyon gólerősnek bizonyult. Gratulálok csapatomnak a megérdemelt győzelemhez!   AC Villám-Geobusz.hu – PTE ÁOK-Petőfi SE 1-2 (0-2) Érd, Treff Sportcsarnok Játékvezetők: Kovács Péter – Tiringer Máté – Bardi Kludia Barbara  AC Villám: Veres Ágnes – Hugyecz Renáta, Dan Erika, Völgyi Andrea Ibolya, Gladity Alexandra Edző: Guti Dávid  PTE: Molnár Andrea – Kett Veronika, Tyrdal Tea Marie Synnove Gjerland, Ystad Birgit, Müller Zsófia Csere: Kutnyánszki Katalin, Kurcz Kitti, Hógli Claudia Edző: Reisz Josua  Gólszerző: Gladity Alexandra illetve Ystad Birgit (2) Az AC Villám-GEOBUSZ.hu női NB II-es csapata gigászi küzdelemben maradt alul a tabellán közvetlenül előtte álló pécsi csapattal szemben. Bár a bő keretben 14 lány található, a rengeteg sérülés, valamint súlyos betegségek miatt ismét csere nélkül voltak kénytelenek játszani Völgyi Andiék. Az első félidőben inkább a pécsiek domináltak, számos helyzetet dolgoztak ki, míg a Villám kereste azokat a pillanatokat, lehetőségeket, amiből talán sikerül gólhelyzetet teremteni. A vezetést a semmiből szerezték meg a vendégek, Völgyi Andi hibája után Ystad Birgit nem hibázott. Mint az összeállításból kiderült két norvég légióssal erősített a PTE, akik az Általános Orvostudományi Karon tanulnak.  A hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, a 16. percben azonban mégis a pécsiek szereztek újabb - ezúttal óriási - gólt. Ismételten Ystad Birgit volt a gólszerző, aki ennél szebb bemutatkozásról nem is álmodhatott. A második félidőre már egy másik Villám futott ki. Gyakorlatilag odaszegezte kapuja elé a baranyaiakat, Molnár Andrea azonban hárította a próbálkozásokat. Egyszer azonban mégiscsak hibázott: a 25. percben Gladity Alexandra sokadik próbálkozását ugyan könnyűszerrel védeni lehetett volna, ám a kapus lábai között a hálóba vánszorgott a labda.(1-2) A meccs hátralévő részében úgy ment előre Guti Dávid csapata, ahogy a nagy könyvben meg van írva, a vendégek pedig jobbára a feltűnő szabálytalanságokkal hívták fel magukra a figyelmet. A játékvezetők azonban ezúttal nem tolerálták ezt a viselkedést, így a Villám három büntetőt is rúghatott a találkozón, de sajnálatos módon egyikből sem sikerült gólt elérni. Az AC Villám feltétlenül rászolgált volna egy pontra, a 2-1-es pécsi győzelem azonban megérdemelt, ilyen a sport. Guti Dávid (AC VILLÁM): - Azt hiszem, győzelmet szalasztottunk el. A lányok óriásit küzdöttek, több alkalommal apróságok hiányoztak ahhoz, hogy gólokat szerezzenek. Dan Erika visszatérése remekül sikerült, de még néhány hétig biztosan nem látjuk újra a pályán. Jó lenne a második félidei produkciót máskor is bemutatni, akkor gólokat lőhetnénk a jóval erősebb csapatoknak is! Teljesen elégedett vagyok a lányokkal, mindent megtettek a győzelemért. Talán még lesz esélyünk megszerezni első pontunkat a szezonban! Gratulálok a pécsi lányoknak!   Már közölt végeredmény: Veresegyház VSK – Göcsej SK 2-2 (2-2)