Tovább menetelt a kis Hali; Meglesz az első Kartal-siker?
2020.10.05 | 02:28

Pénteken egy mérkőzéssel elkezdődött az NB II 4. fordulója, a Haladás II. újra nyert, így továbbra is százszázalékosan vezeti a Nyugati csoportot. Keleten az összes meccset hétfőn rendezik (kivéve egyet, amit elhalasztottak), ott a Nyírbátor maradhat hibátlan, de ettől még nem biztos, hogy az élen várja majd a folytatást.

PÉNTEK, NYUGATI CSOPORT

HALADÁS VSE II. – SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL 2-1 (0-0)
Gól:
Kovács, Vatamaniuc-Bartha, ill. Varga

Az egyetlen hibátlan nyugati csapat, a Haladás II. folytatni akarta jó sorozatát, ám az első félidőben nem sikerült neki a gólszerzés – igaz, ellenfelének, a Szigetszentmiklósnak sem. A második játékrészben is sokáig nem zördültek meg a hálók, a 29. percben aztán Kovács Máté betalált. A változatosság kedvéért újabb hosszú gólcsend jött, a 37. percben azonban Vatamaniuc-Bartha Dávid betalált (a 18 éves játékos mind a három eddigi meccsén eredményes volt, már hatnál jár és vezeti a góllövőlistát), ezzel úgy tűnt, eldőlt a találkozó. Erre azonban jött hamar Varga Bence válasza, így még izgalmas maradt az utolsó két perc, de 2-1 maradt a végeredmény.

A Nyugati csoport hétfői mérkőzéseinek beharangozóját ide kattintva olvashatják el!

HÉTFŐ, KELETI CSOPORT

MÁDI FC – NYÍRBÁTOR FC
18:30:
Mád Sportkomplexum

Rögtön a forduló rangadójával indul a hétfői meccsdömping. A Mád egy idegenbeli vereség után megnyerte két hazai meccsét, ahol már tavaly is mindig jól szerepelt. Most zsinórban harmadszor is otthon játszik, a csoport másodikjának ellenfele pedig a harmadik lesz, amely a múlt héten szabadnapos volt, de megnyerte első két meccsét, ezzel a csoport egyetlen százszázalékos csapata. Abszolút háromesélyes találkozóra van kilátás.

KARTAL SE – KINCSEM FUTSAL
19:00
: Kovács László Sportcsarnok

A tavalyi bajnok eddig adós a pontokkal és a győzelemmel. A Berettyóújfalu II. és a Csenger elleni döntetlen mellett egy szabadnapon van túl, így csak két ponttal áll. Ellenfele, a Kincsem nagyon rosszul kezdte a szezont, de a harmadik meccsre összeszedte magát, és szép győzelmet aratott az MVFC második csapata ellen, majd a kupában is továbbjutott. Ez alapján a papírforma akár feléjük is billenthetné az előzetes mérleg nyelvét, de a Kartal ellen egyik csapat sem mehet biztosra, és most már nagyon érik, hogy beinduljon a gépezet. Ez is kiélezett és kiváló találkozónak ígérkezik!

ENERGIA SC GYÖNGYÖS – USE NYÍRSÉG FC
19:00
: Gyöngyösi Sportcsarnok

Az újonc Nyírség egyelőre nem tudott formába lendülni. Három vereséget szenvedett a bajnokságban, majd a csoportrivális Kincsem ellen a kupából is kiesett. Mostani ellenfele, a Gyöngyös sem szárnyal, de a három forduló alatt négy pontot már összeszedett. A hazaiak a találkozó esélyesei.

KISTARCSAI VSC – MEAFC-MISKOLC
20:30
: Kistarcsai Városi Sportközpont

A forduló másik legegyértelműbbnek tűnő párharca. A listavezető, három meccsen hét pontot szerző Kistarcsa fogadja a pont nélkül álló, még épp nem sereghajtó Miskolcot. Nagy meglepetés lenne, ha nem hazai siker születne.