Torma Lilla okozta a Tolna vesztét, súlyos vereséget szenvedett a DEAC
2016.11.21 | 12:41
Torma Lilla okozta a Tolna vesztét, súlyos vereséget szenvedett a DEAC  A HTE kapusa főszerepet játszott a visszafogottan teljesítő Tolna legyőzésében, így a HTE visszavágott a Magyar Kupában elszenvedett vereségért egyik legnagyobb vetélytársának. A DVTK kétgólos hátrányból állt talpra Debrecenben, s aratott 13 gólos sikert a DEAC ellen, így továbbra is maradt esélye a felsőházba kerülésre. Női NB I, 8. forduló Brand Mission Tolna-Mözs – Hajdúböszörményi TE 1-3 (1-1) Tolna Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Sipos László – Álló Tibor – Kiss Gergely   Tolna: Ősz Csenge – Varga Adél, Anna Sydorenko, Mariia Polischchuk, Anna Shulha Csere: Heitzmann Nikolett, Maláti Gréta, Hodován Edit, Garay-Simon Boglárka Edző: Volodymyr Kolok   HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Pádár Anita, Bokor Adrienn, Vigh Renáta Csere: Benkő Mónika, Farkas Éva, Kota Gabriella, Sebestyén Györgyi, Szilágyi Mariann Edző: Quirikó Vivien   Gólszerző: Anna Shulha illetve Pádár Anita, Kota Gabriella, Vigh Renáta   A Magyar Kupában a Tolna legyőzte a Hajdúböszörményt, s ahogy azt megjósoltuk a bajnokin sikerült visszavágniuk Torma Lilláéknak. Méghozzá remek játékkal és a válogatott kapusnak oroszlánrésze volt a sikerben. Az 5. percben Anna Shulha góljával a hazaiak szerezték meg a vezetést és a félidő közepéig fölényben is játszottak, de Torma Lilla földöntúli bravúrokkal tartotta versenybe csapatát és Pádár Anita egyenlítése után fordult a kocka, egyre bátrabbak lettek a böszörményiek és egyre többet foglalkoztatták Ősz Csengét, akinek minden tudására szükség volt, hogy ne kerüljenek a szünetig hátrányba Volodymyr Kolok tanítványai. A fordulást követően Kota Gabriella gyorsan betalált, így a Tolna futhatott az eredmény után. Egymást múlták felül a helyzetek kihagyásában, de ehhez hozzájárult Torma is, aki egyszerűen lehúzta a redőnyt, minden önbizalmát elvette Varga Adéléknak, akik mintha már maguk sem hittek abban, hogy fordítani tudnak. Vígh Renáta 32. percben szerzett találata után már látszott, hogy a Hajdúböszörményt ezen a napon nem lehet legyőzni és magabiztosan őrizve előnyét, értékes három ponttal gazdagodtak a vendégek. Sokkal élesebb volt ezen az estén a HTE, s ezzel a sikerrel nagy lépést tettek az alapszakasz megnyerése felé. Látszik, hogy jelenleg a Böszörménynek erősebb a kerete mint a Tolnáé, s az is, hogy bajnoki címet nem lehet nyerni 6 bevethető mezőnyjátékossal. Lesz tehát dolga Simon Ferencnek a téli átigazolási időszakban, mert az egyértelmű, hogy ráfér az erősítés a gárdára. Már persze leginkább akkor, ha valóban az aranyérem a cél. Volodymyr Kolok: Quirikó Vivien: - Az első félidőben voltak hibák védekezésben, a gólt is abból kaptuk, hogy a hátulról belépő embert nem vette fel senki. Ezeket igyekeztünk megbeszélni az időkérésnél illetve a félidőben, és utána már sokkal jobban működött a védekezésünk. Jó néhány helyzetig eljutottunk, de ugyanúgy a Tolna is, a kapusok azonban mindkét oldalon remekeltek. Torma Lilla kimagaslóan védett, mellette Tell Zsófi játékát emelném ki, aki védőmunkája mellett a támadásokba is sokszor belépett. De egytől-egyig minden játékos megérdemli a dicséretet, mert ez a győzelem igazi csapatmunka eredménye. Erről a találkozóról is el lehet mondani, hogy jól szolgálta a női futsal hírét. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Debreceni Egyetemi AC – DVTK-Vénusz 3-16 (2-7) Debreceni Egyetemi Sportaréna, 100 néző Játékvezetők: Szűcs László – Kovács Ádám – Erdélyi Tamás   DEAC: Katona Barbara Elizabet – Radics Ágnes Mariann, Urai Bianka, Horváth Renáta, Erdős Edina Csere: Maries Nicoleta, Rácz Kitti Blanka, Tóth Zsuzsa, Kertész Réka, Baji Melánia Edző: Sólyom Attila   DVTK: Almási Ildikó – Kovács Aliz, Bernáth Csilla, Újvári Krisztina, Miliczki Noémi Csere: Boros Kinga, Szőke Zsuzsanna, Váradi Cintia Edző: Fórizs Sándor   Gólszerző: Horváth Renáta, Erdős Edina, Urai Bianka illetve Szőke Zsuzsanna (5), Bernáth Csilla (4), Miliczki Noémi (3), Újvári Krisztina (2), Boros Kinga, Váradi Cintia   Alig valamivel több mint 2 perc után 2-0-ra vezetett a DEAC, Horváth Renáta és Erdős Edina góljaival. Ilyen álomkezdésről álmodott Sólyom Attila vezetőedző, aki bizonyára nem ilyen folytatást képzelt el.. Aztán Bernáth Csilla - hazaiak szempontjából szerencsétlen körülmények között eső - szépítő találata megfogta Radics Ágiékat, de a 8. percig még mindig tartották egygólos előnyüket. Bernáth egyenlítése után azonban, a Diósgyőr átvette az irányítást és a szünetben már 2-7-t mutatott az eredményjelző tábla. A folytatásban sem változott a játék képe, ráadásul Tóth Zsuzsa, Radics Ágnes, Urai Bianka és Kertész Réka is megsérült menet közben, igaz utóbbi három játékos  pokoli fájdalmakkal ugyan de vissza tudott térni a pályára. A 13 gólos vendégsiker persze nemcsak a sérülésekkel magyarázható, hanem azzal leginkább, hogy valamennyi DVTK futsalos remek teljesítményt nyújtott, hatalmas kedvel játszottak és élvezték a játékot. Kovács Aliz visszatérése jót tett a borsodiaknak, aki kezdi visszanyerni erejét hosszabb kényszerpihenője után. Sólyom Attila (DEAC): - Nagyon gyengén játszottunk, amiért elnézést kérünk mindenkitől. Sajnos meg sem közelítettük a HTE elleni teljesítményünket. Ezúttal a kulcsembereink is gyengén futsaloztak. Az álomszerű kezdés után, amikor pár perc alatt 2-0-ra vezettünk, illetve ameddig fejben is bírták tartani az iramot a lányok, addig jól játszottunk, az edzői utasításokat pedig tökéletesen betartották. Utána azonban demoralizáló góllal túl gyorsan szépített a Diósgyőr, majd sok könnyű gólt engedélyeztünk ellenfelünknek. Hátul sok hibát vétettünk, sok rossz megoldást választottunk, sok potyagólt kaptunk, aminek csak ez lehetett a vége. Ezek tetejébe többen megsérültek, ami még rátett egy lapáttal, ráadásul nagyon nem jött most jókor (akikért izgulhatunk: Ági, Bia, Réka, Zsuzsi). Fórizs Sándor (DVTK): - Nagyon jól játszott ma a csapat, a rengeteg helyzetből tizenhatot kihasználtunk. A félidőkre kitűzött cél teljesült, gratulálok a lányoknak a szép győzelemhez.