Tell Zsófia volt a HTE nyerőembere Miskolcon
2016.02.07 | 15:15
Tell Zsófia volt a HTE nyerőembere Miskolcon  Végig kiélezett, nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen győzött a HTE a szívósan küzdő DVTK ellen a női NB I. szombati rangadóján. A vendégek nyerőembere Tell Zsófa volt, aki két perccel a vége előtt szerezte meg a három pontot érő találatot.   Női NB I, 15. forduló   DVTK-Vénusz – Hajdúböszörményi TE 2-3 (1-1) Miskolci Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Újhelyi Tamás – Császár Kristóf – Katona Brigitta  DVTK: Almádi Ildikó – Bernáth Csilla, Váradi Cintia, Kovács Aliz, Miliczki Noémi Csere: Rondzik Júlia, Szőke Zsuzsanna, Paranai Enikő, Boros Kinga, Lengyel Gabriella Edző: Thür Antal  HTE: Torma Lilla – Tóth Barbara, Tell Zsófia, Nagy Ágnes, Pádár Anita Csere: Horváth Eszter, Sándor Zita, Molnár Judit, Benkő Mónika, Sebestyén Györgyi, Herczeg Andrea, Szabó Zsuzsanna Edző: Simonyi András  Gólszerző: Bernáth Csilla (2) illetve Tell Zsófia (2), Tóth Barbara Az előző szezonban Miskolcon kétszer is megmérkőzött egymással a DVTK-Vénusz és a HTE, s első alkalommal 3-2-re a hajdúságiak, másodikra viszont a borsodiak nyertek 5-4-re, így borítékolható volt, hogy ezúttal is rendkívüli izgalmakra lehet számítani. Így is történt.. Az első percekben többet kezdeményezett ugyan a Hajdúböszörmény, de a Vénusz védekezésének ellenszerét sokáig nem találták meg Pádár Anitáék, a hazaiak pedig gyors kontrákkal többször is veszélyeztették Torma Lilla kapuját, így a nézők egy pillanatig sem unatkoztak. A félidő közepén egy korszerű támadás után, remek labdajáratás után Tóth Barbara szerzett szépségdíjas gólt, így a vendégek szerezték meg a vezetést, akik utána is támadásban maradtak, s ha Herceg Andrea átadása után Nagy Ágnes jobban koncentrál, két góllal is elhúzhattak volna. De a lehetőség kimaradt, a DVTK pedig megérezte az esélyt és a 19. percben Bernáth Csilla kiegyenlített így 1-1 állt a szünetben az eredményjelző táblán. Remek volt a hangulat, mindkét tábor űzte-hajtotta kedvenceit, s Bernáh Csilla népszerűsége a diósgyőri-ultrák körében az egekbe nőtt, amikor a 22. percben a Tormáról kipattant labdát, a hálóba továbbította. (2-1) Nem estek pánikba azonban a böszörményiek, s nem sokkal később Tell Zsófia átlövésével - amiből nem sokat láthatott Almási Ildikó – 2-2-re módosult az állás. A 30. percben a buta szabálytalanságok tömkelegét elkövető vendégek már 5 faultnál jártak, s emiatt Simonyi András sokkal fegyelmezettebb védekezést kért játékosaitól. Mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek, de a kapusokra nem lehetett panasz egyik oldalon sem, magabiztosan hárították a próbálkozásokat. A végjátékból végül a Hajdúböszörmény jött ki jobban, s csapatkapitányuk Tell Zsófia egy újabb bombagóllal eldöntötte a három pont sorsát. Pedig a vészkapus játékot is bevetette a hazaiak mestere, de csak kapufáig jutottak.. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, mindenesetre örömteli, hogy egy minden igényt kielégítő, végig kiélezett összecsapást láthattak a nézők, amely a női futsalnak jó propagandája volt. Thür Antal (DVTK): - Jó iramú mérkőzésen, döntetlen talán igazságosabb lett volna, hiszen teljesítményünkkel rászolgáltunk volna. Gratulálok a HTE-nek a győzelemhez!  Simonyi András (HTE): - Az első félidőben úgy érzem jobbak voltunk, s ha vezetésünk után értékesítjük lehetőségeinket el is húzhattunk volna. Sajnos azonban kihagytuk őket, s a fokozatosan belelendülő, s vérszemet kapó ellenfelünk kiegyenlített, sőt a szünet után nekünk kellett futni az eredmény után, s nagyon hamar összejött az 5 foltunk, amelynek zöme buta labdaeladások következtében alakult ki.. Ezért kis híján nagy árat fizettünk, de szerencsére volt egy Tell Zsófink, aki átsegített minket a nehézségeken, s két bombagóljával igazolta klasszisát, s azt is, hogy igazi vezéregyéniség. A kapott góljaink számával nincs problémám, a védekezésünk összeállt, de azt gondolom, támadóinknak sokkal jobban kellene koncentrálniuk, mert így nem sokra megyünk majd a Final Fourban és a bajnoki rájátszásban. A DVTK és annak edzője minden dicséretet megérdemel, csakúgy, mint a két szurkolótábor és a korrekt játékvezetők is. Még egy gondolat.. Jó volt a mérkőzés után beszélni a mérkőzés ellenőrével Kujbus Lászlóval, akit játékvezetőként is nagyra tartottam mindig is, s örülök, hogy a sportágban maradt, Az ő személye garancia arra, hogy minőségi futsal-játékvezetőkben nem lesz hiány a jövőben sem a megyében.