Tell Zsófia lett a hajdúsági derbi hőse
2015.11.16 | 20:52
Tell Zsófia lett a hajdúsági derbi hőse   Mint arról szombaton már beszámoltunk, a női NB I rangadóján a Tolna a Rába ETO ellen is tovább folytatta győzelmi sorozatát. Az üldözőik közül a HTE a hajdúsági derbi megnyerésével feljött a második helyre, a Skorpió ellen diadalmaskodó DVTK pedig jelenleg a harmadik helyen áll a tabellán.   Női NB I, 7. forduló   Hajdúböszörményi TE – DEAC 8-2 (2-1) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont, 100 néző Játékvezető: Kövér Tamás – Szabó Ferenc - Vasziliu Tamás)  HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Szekér Anita, Nagy Ágnes, Pádár Anita Cserék: Herczeg Andrea, Tóth Barbara, Vesszős Mercédesz, Bokor Adrienn, Szabó Zsuzsanna, Molnár Judit, Sebestyén Györgyi, Halászi Kinga Edző: Simonyi András DEAC: Horváth Renáta - Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Cserék: Balla Anikó, Erdős Edina, Dancs Rebeka, Veres Erika, Gődér Szilvia Edző: Sólyom Attila  Gólszerző: Tell Zsófia (3), Pádár Anita (2), Halászi Kinga, Nagy Ágnes, Herczeg Andrea illetve Urai Bianka, Dancs Rebeka  Fülöp Márton és Várhidi Pál, valamint a franciaországi terrorcselekmény áldozatainak emlékére egyperces gyászszünet előzte meg a hajdúsági derbi kezdetét. A két csapat, ahogy azt várni lehetett óriási vehemenciával vetette magát a küzdelembe és a hazaiak védelmi megingását kihasználva, már a második percben megszerezte a vezetést a DEAC, Urai Bianka találatával. Nem sok ideje maradt a búslakodásra a Bocskai Katonái szurkolótábornak, miután két percre rá Tell Zsófia egy nagyszerű átlövéssel egalizált. Ezt követően átvette a játék irányítását a HTE, azonban Horváth Renáta remekül védett így sokáig nem változott az eredmény. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Torma Lilla s legszebb napjait idézte, s biztosan hárította a debreceniek próbálkozásait. A 17. percben a Nagy Ágnes felvágásáért megítélt jogos büntetőt Halászi Kinga biztosan értékesítette így a szünetben 2-1-re vezetett a házigazda. DSC_0008A második félidőben egész pályás letámadásra váltott át Simonyi András, s neki lett igaza, hiszen rögtön a kezdés után Szekér Anita labdaszerzése után Nagy Ágnes góljával már 3-1-re vezetett a Hajdúböszörmény. Sőt a 25. percben már 4-1-re miután Pádár Anita megszerezte ötödik gólját is a HTE színeiben. Ancsa szerződtetése telitalálat volt, pillanatok alatt megkedvelte őt a hazai publikum. Ugyanezt persze el lehet mondani Tell Zsófiról is, aki a második félidőben támadóként alkotott maradandót és az ötödik illetve a hatodik böszörményi találatot is ő szerezte. A hetediket a futsalban egyre otthonosabban mozgó Herczeg Andi, a nyolcadikat pedig Pádár Anita. Nagy Ági  négy gólpasszt adott, ami szintén elismerésre méltó produktum. A végén Dancs Rebeka kozmetikázta az eredményt, de a lényegen ez sem változtatott: fölényesen nyert a Hajdúböszörményi TE, s ezzel feljött a második helyre a tabellán. Simonyi András (HTE): Gyengén kezdtünk, de Tell Zsófi egyenlítő gólja után átvettük az irányítást, de sajnos a DEAC kapusa remek napot fogott ki, így sokáig várni kellett a vezető gól megszerzésére. A második félidőt 6-1-re megnyertük, ekkor már élveztük a játékot, szebbnél-szebb gólokat szereztünk, s maximálisan kiszolgáltuk szurkolóinkat. Bejött a taktikai váltás is, az egész pályás letámadás nem ízlett a vendégeknek s ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Tell Zsófia három gólja mellett ugyanannyi kapufát is szerzett, a mezőny legjobbja volt, de Torma Lilla, Pádár Anita és Nagy Ágnesis kimagaslóan teljesített. Örülök, hogy mindenkit pályára tudtam küldeni, s továbbra is nagy harc van csapaton belül minden egyes játékpercért, így mindenkin érezhető volt a motiváltság. Jó érzés látni, hogy mennyire egységesek vagyunk! Kocsis Attila gyúrónk is megérdemli a dicséretet, mintegy négy órán keresztül gyúrta a játékosokat (meccs előtt, majd utána is), s oroszlánrésze van abban, hogy nincsen sérült játékos nálunk. Ludányi Kadusa szakmai észrevételei is nélkülözhetetlen számomra, ilyen remek stábban felemelő érzés dolgozni. A játékvezetők végig korrekten, híba nélkül vezették a mérkőzést. Sólyom Attila (DEAC): Érdekes mérkőzést játszottunk a szomszédvárral. Az eredmény sima hazai győzelmet sejtet, de aki látta az összecsapást, azt tudja, hogy azért nem volt olyan egyszerű. A meccsben benne volt a fordítás lehetősége. Megnyitottuk a védekezésünket, letámadtunk, kockáztattunk, sajnos ezúttal nem jött be. Fejben is elfáradtunk a második félidő vége felé, ennek tudható be a nyolc kapott gól. Ha a ziccereink felét kihasználjuk és nem követünk el ordító taktikai hibákat, akkor nagyon szoros meccs lehetett volna. De a focit gólra játsszák és ebben a műfajban Hajdúböszörmény sokkal jobb volt nálunk, így ha a különbséget túlzónak is érzem, győzelmük teljesen megérdemelt. Ezzel együtt a csapatomat dicséret illeti (a helyzetkihasználást kivéve), alkalmi kapussal, sérülésektől tizedelve is helyt álltunk. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- DVTK-Vénusz – ReklámPress-Skorpió 16-2 (8-1) Miskolc, Városi Sportcsarnok, 100 néző Játékvezetők: Császár Kristóf – Kujbus László – Újhelyi Tamás DVTK: Németh Diána – Kovács Aliz, Miliczki Noémi, Boros Kinga, Szőke Zsuzsanna Csere: Rondzik Júlia, Paranai Enikő, Lipták Aida, Kresák Katalin, Almási Ildikó, Bukovszki Mónika Edző: Thür Antal Skorpió: Terdik Tamara – Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona, Fehér Vivien, Molnár Anett Csere: Takács Dorina, Botos Bernadett, Csábi Bianka Edző: Tóth Zsolt  Gólszerző: Rondzik Júlia (5), Kovács Aliz (3), Miliczki Noémi (2), Bukovszki Mónika (2), Szőke Zsuzsanna (2), Boros Kinga, Kresák Katalin illetve Fehér Vivien, Molnár Anett A végeredményből kikövetkeztethető, hogy gyakorlatilag edzőmeccs jelleget öltött ez a mérkőzés, miután a vendégek szakvezetője eléggé felforgatott csapatot küldött pályára. Meghatározó játékosainak hiányát persze nem tudta pótolni a Skorpió, így súlyos vereségbe szaladt bele. Ez persze semmit nem von le a hazaiak érdemeiből, akik végig komolyan vették az összecsapást és szebbnél-szebb gólokkal szórakoztatták közönségüket és mindkit meg lehet dicsérni igyekezetük miatt. A gólgyártásban szokás szerint Rondzik Júlia vette ki leginkább a részét, aki 13 góljával vezeti a mesterlövészek rangsorát.  A salgótarjáni futsalosok becsületesen küzdöttek, de a nyilvánvaló tudásbeli különbséget nem tudták kompenzálni. Thür Antal (DVTK): Rendkívül fegyelmezetten játszva, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Tóth Zsolt (Skorpió): Ez nem a mi napunk volt. Rengeteg helyzetet kihagytunk, tisztességesen küzdöttünk, de a mai napon nem mi voltunk a jobbak.   Korábban közölt eredmény: Rába ETO – Brand Mission Tolna-Mözs 2-5 (2-1)