Szünet után talpra állt és feljutott a TFSE
2018.05.06 | 07:23
Szünet után talpra állt és feljutott a TFSE Háromgólos előnye birtokában várható volt, hogy nem fog nekiesni a TFSE a Skorpiónak, ennek ellenére mintha a vendégek az első játékrészben túlságosan magukra húzták volna ellenfelüket. Mi legalábbis a túlzottan defenzív játékstílus számlájára írjuk, hogy 20 percnyi játékidő elég volt a salgótarjániaknak ahhoz, hogy Balya Dorottya, Bede Anna és Koch Fruzsina góljaival ledolgozzák hátrányukat és továbbjutásra álljanak. Az Egyetemistákat a szünetet jelző dudaszó mentette meg a kiütéstől. A folytatásban letámadásra váltott a TFSE és Kókány Regina két szép góllal igazolta a döntés helyességét és ezt követően futhattak az eredmény után Bede Annáék. A kétpercnyi rövidzárlatért nagy árat fizettek s hazaiak, hiszen ezt követően kiegyenlítetté vált a küzdelem és az összesítésben két góllal vezető Soóky tanítványok már játszhatták saját játékukat, s bár megvoltak a lehetőségei a Skorpió futsalosainak is, hogy növeljék előnyüket de a helyzetek kimaradtak, így összességében megérdemelten nyerte a párharcot a TFSE, s ennek jutalma lett az egyenesági élvonalba jutás. Az NB I-be persze még feljuthatnak a Nógrád megyeiek is de a Ricsilla elleni oda-visszavágós csatának nem ők az esélyesei. Soóky Norbert (TFSE): - Az első félidőben visszaálltunk, túl sok teret adtunk az ellenfélnek, és ki is használták a helyzeteiket. Nagyon jó játékosokból állt az ellenfél és ezt bizonyították is az egy az egy elleni párharcokban. A félidőben beszéltünk a lányokkal, taktikát váltottunk és egy teljesen új csapat ment ki a pályára. Próbáltuk az ellenfelet megzavarni a saját térfelén, ami sikerült is. Letámadásunknak köszönhetően lőttünk két gólt, ami elegendő volt a feljutáshoz. Gratulálok a játékosaimnak, mert egy nagyon rossz első félidő után egy kiváló második félidőt tudtak produkálni. Sok sikert kívánok a Salgótarjánnak a következő kettő meccséhez, biztos vagyok benne, hogy nagyon meg fogják nehezíteni a Ricsilla dolgát. Női NB II, döntő, 2. mérkőzés ReklámPress Skorpió - TFSE-Szertarsport.hu 3-2 (3-0) Salgótarjàn, Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Liebhardt András-Molnár Csaba-Soós Kristóf Skorpió: Cseh-Rusz Bianka - Bede Anett, Bokor Berill, Bede Anna, Tóth Friderika Csere: Terdik Tamara, Molnár Anett, Takács Dorina, Koch Fruzsina, Balya Dorottya Edző: Szabó Gábor TFSE: Móczik Alexandra Cintia - Winternitz Anna, Winternitz Katalin, Molnár-Sáska Ildikó, Janicsek Zsanett Lujza Csere: Pityó Zsanett Vivien, Bobok Csilla Mária, Tagyi Vivien, Kókány Regina, Juhász Andrea, Bagdi Csilla, Pavlik Júlia Edző: Soóky Norbert, Horváth Gábor Gólszerző: Balya Dorottya, Bede Anna, Koch Fruzsina illetve Kókány Regina (2) 7-5-s összesítéssel a TFSE-Szertarsport.hu nyerte a párharcot, s jutott fel az élvonalba.  - Simonyi András -