Szünet után hengerelt Győrben az Astra
2017.10.02 | 13:47
Szünet után hengerelt Győrben az Astra Női NB I, 3. forduló Árkád ETO - Astra-4IG- Kiskunfélgyházi Bulls 3-5 (1-1) Ikrényi Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Horváth Zoltán - Nyerges László - Gulyás Imre ETO: Tilinger Dóra - Kardos Emese, Szűcs Laura, Szalai Fanni Lilla, Zemlényi Csenge Csere: Závogyán Csilla, Pinér Vanessza, Hajdú Dorina, Schenk Adrienn, Gál Bianka Edző: Molnár Attila Astra: Záhonyi Alexandra - Balázs Eszter, Urbán Anett, Gimes Georgina Csilla, Gősi Natália Csere: Vancsik Viktória Fanni, Nyéki Anna, Mészáros Dalma, Szabó Nóra Edző: Dombó János Gólszerző: Tilinger Dóra, Zemlényi Csenge illetve Mészáros Dalma (3), Balázs Eszter (2) 9:04 22192944_1454084571343435_538957132_n A női futsal szerelmeseinek körében az ETO és az Astra összecsapása mindig is csemegének számított, a két gárda múltja és a szakvezetők személye is garancia volt arra, hogy izgalmakban ezúttal sem leszünk híján. Előzetesen egyértelműen a győriek számítottak a derbi esélyesének, miután Dombó János több mint egy tucat futsalosát volt kénytelen nélkülözni különböző okok miatt. 123Dominika Dikanová, Nagy Anett, Godvár Katalin, Fogl Katalin, Pintér Violetta, Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla, Gál Tímea, Rozmis Gabriella, Görög Zsófia, Halászi Kinga, Gelb Mónika, Csorbai Nikolett hiányzott a kiskunfélegyháziaknál, míg Molnár Attila zömében olyan játékosokat tudott pályára küldeni, akikkel már huzamosabb ideje együtt dolgozik és ő maga nyilatkozta le, hogy milyen tehetséges fiatalokkal van tele kerete. Ennek megfelelően Gál Bianka már az 5. percben megszerezte a vezetést a házigazdáknak, Záhonyinak nem volt esélye a hárításra. Rengeteg volt az eladott labda és a pontatlanság mindkét oldalon, különösen az Astrán látszott meg az összeszokottság hiánya. Nem volt magas színvonal, mindenesetre a győriek játéka tűnt összeszedettebbnek és volt lehetőségük az előnyük növelésére is, azonban Záhonyi hárította a próbálkozásokat. Amikor már úgy tűnt, hogy a szünetig az eredmény már nem fog változni, nem sokkal a félidő lefújása előtt Az exETO-s Mészáros Dalma szabadrúgásból kiegyenlített, s ez a lélektanilag nagyon fontos találat megnyugtatta a kissé görcsös Dombó-alakulatot. A négyszeres bajnok, ötszörös Magyar Kupa győztes tréner bizonyára rendezte a sorokat az öltözőben, mert a második játékrészben állva hagyták a vendégek ellenfelüket, s Mészáros Dalma valamint Balázs Eszter góljaival a 21. percben már 1-3 állt az eredményjelző táblán. A rendkívül tehetséges Tilinger Dóra ugyan nem sokkal később visszahozta a meccsbe az ETO-t, s így izgalmas végjátékra volt kilátás. 22184932_1454084578010101_1073330387_n Mindent megtettek Molnár Attila tanítványai az egyenlítés érdekében, Balázs Eszter azonban a 31. percben visszaállította a kétgólos különbséget, majd az egzotikus szépségű cselgép, a kiskunfélegyházi drukkerek nagy kedvence Gimes Georgina felvágásáért megítélt jogos büntetőt a “meccs embere” Mészáros Dalma értékesítette, így Zemlényi Csenge villanása a végén már csak szépségtapasz volt. Feledhető első, kimondottan küzdelmes második félidőt követően az Astra teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Dombó János: - Az első játékrészben még kerestük önmagunkat. Azt gondolom a folytatásban helyenként már tetszetősen is játszottunk. Meccs összképe alapján megérdemelten játszottunk a jól felkészített, sokra hivatott fiatalokkal teletűzdelt ETO ellen. Mészáros Dalma: - Égett bennem a vágy, hogy bizonyíthassam társaimnak és edzőmnek, hogy lehet rám számítani! Szerintem az eddig kevesebb játékpercet kapó csapattársaim is hasonló szellemben léptek pályára. A győzelemnek legalább úgy örülök, mint a három gólomnak. Egységesek voltunk és sikerült betartanunk a taktikai utasításokat. Egy fiatal, kimondottan jó csapat otthonából sikerült diadalmaskodnunk. Gimes Georgina: - Kissé fáradtan kezdtük a mérkőzést, ami az első félidőben a játékunkon is látszott, de a második félidő elején szerzett gyors két gól mindenkinek meghozta a kedvét és innentől kicsit felszabadultabban játszottunk. Nagyon örülök a győzelmünknek.  - Simonyi András - [gallery ids="88274,88275,88277,88278,88281,88283"]