Szünet után ellenállhatatlan volt a Böszörmény
2018.04.08 | 14:29
Szünet után ellenállhatatlan volt a Böszörmény A HTE már a találkozó első percétől magához ragadta a kezdeményezést, és helyzetek sorával jelezte, hogy a győzelem az egyetlen elfogadható céljuk ezen a napon. Ősz Csengének volt tehát dolga a tolnai kapuban, és nem egyszer bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy góltól mentse meg a csapatát. Meglepetésre a 12. percben mégis a vendégek szerezték meg a vezetést, Üveges Katalin lőtt hatalmas gólt Torma kapujába. A hazaiak nem zavarodtak össze, tovább rohamoztak, támadóikat többször csak szabálytalanság árán tudták megállítani a tolnai játékosok. A második játékrészre ugyanolyan elánnal jött ki a Böszi, annyi különbséggel, hogy a befejezéseknél most már kíméletlenek voltak: Vígh Renáta három percen belül szerzett két találatával a 26. percre már a hazaiaknál volt az előny. A 33. percben Pádár lőtt messziről, okosan Ősz Csenge hálójába, ezzel 3-1-re vezetett a HTE. A Tolna ezt követően vészkapus játékra váltott, azonban a böszörményiek fegyelmezett védekezését nem tudták áttörni. Egy labdaszerzés után pedig Pádár emelt az üres kapuba, 4-1-re módosítva az állást. A 39. percben Kota Gabriella is betalált, ezzel kialakítva az 5-1-es végeredményt. [gallery ids="98867,98868,98869"] A találkozót megérdemelten nyerte a HTE, az egész mérkőzésen dominálni tudtak, ami helyzetekben is megmutatkozott. Quiriko Vivien Quirikó Vivien: - Gratulálok a csapatnak, és mindegy egyes játékosnak, mert végig nagyon fegyelmezetten, maximálisan betartva a megbeszélteket, elejétől a végéig uralva a mérkőzést, jó játékkal nyertünk! Jobbulást kívánunk a tolnaiak sérült játékosának, Folk Zsuzsinak! 21742980_1945692952420358_448078213812853283_nVarga Adél: - Az első félidő még egészen kiegyenlített párharcot hozott, bár a hte jobban dominált többet volt náluk a labda. A vezetést azonban nekünk sikerül megszerezni, és így is mentünk szünetre. Viszont miután visszajöttünk a pihenőről a böszörményiek azonnal tudtak egyenlíteni majd fordítani is. Időt is kértünk, hogy rendet rakjunk a fejekben, ami átmenetileg sikerült is, adódott pár helyzetünk is. Sajnos a második félidőben szétestünk, próbálkoztunk 5:4 elleni játékkal is, de nagyon lassú volt és nem igazán hozott helyzetet. Nincs más hátra, mint előre ezt el kell felejtenünk és otthon, hazai közönség előtt kell meglepnünk őket, hogy ezzel kiharcoljunk egy harmadik meccset is. NB I Női Futsal, rájátszás, elődöntő 1. mérkőzés Hajdúböszörményi TE - Brandmission Artifex Tolna-Mözs 5-1 (0-1) Hajdúböszörmény, Bocskai István Általános Iskola Takács István - Berettyán Zoltán - Puskás Zoltán HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Pádár Anita, Vígh Renáta Csere:  Szekér Anita, Kota Gabriella, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó, Kovács Anikó, Nagy Mária. Edző: Quirikó Vivien. Tolna: Ősz Csenge - Varga Adél, Üveges Katalin, Szalkai Kitti, Horváth Hanna Csere: Folk Zsuzsanna, Farkas Klaudia, Kaiser Karina Góllövők: Vígh (21', 23'), Pádár (33', 36'), Kota (39') ill. Üveges (12') 30261095_2106438002705878_3043546634924326912_n