Szűken nyert a Skorpió, csak ikszelt a Gyula
2017.03.08 | 11:37
Szűken nyert a Skorpió, csak ikszelt a Gyula Női futsal NB II, Keleti-csoport, 18. forduló Egyértelműen a 3 pont reményében utazott el a másodosztályú bajnokság keleti-csoportjában a Gyulai Amazonok a Nyírségi NSC otthonába, hiszen az első két mérkőzésen nagyarányú győzelmet arattak a nyírségi csapat felett. A mérkőzés elején látható volt, hogy ez nem az Amazonok napja, nem úgy, mint a hazaiakon, akik talán az idei év legjobb teljesítményt nyújtották a tavalyi bajnok ellen. Kurai Nikolett az 5. percben megszerezte a vezetést, és úgy tűnt, beindul a „gyulai henger”, ám ez nem így történt. Sőt, 3 hatalmas gyulai hibát kihasználva Kósa János tanítványai kétgólos előnyre tettek szert Kovács Kinga duplájával, és Nagy Boglárka szép egyéni góljával. Hiába akadt rengeteg lehetőség a fiatal fürdővárosiak előtt, azok rendre kimaradtak. A félidő végéig nem esett gól, Molnárné Irénke tanítványai egyáltalán nem találták a ritmust a mérkőzésen. Az első félidőben még 10 méterest is hibáztak a vendégek, így az eredmény nem változott. A második játékrészben nagy nyomás alá helyezték a hazai kaput, de vagy a kapufa mentette meg a góltól a nyíregyházi együttest, vagy Ascsillán Anett volt jó helyen. A mérkőzés vége előtt 2 perccel azonban Bálint Kata duplája egy pontot ért a gyulaiaknak, melynek vélhetően a Nyírség jobban örülhetett, hiszen így nehéz dolga lesz Molnárné Irénke csapatának, hogy megszerezzék a keleti-csoport első helyét a rájátszásra. Nyírségi NSC-Gyulai Amazonok 3-3 (3-1) Gyulai Amazonok: Németh Viktória, Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána, Szilágyi Zsanett Cserék: Csanálosi Anada, Bálint Kata, Balogh Noémi, Kurai Nikolett Edző Molnár Zoltánné Nyírségi NSC: Ascsillán Anett, Kovács Kinga, Bodor Renáta, Hudák Karolina, Nagy Boglárka, Cserék: Tóth Mónika, Gyurján Ágnes, Kertész Tünde Gólszerzők: Kovács Kinga (2), Nagy Boglárka illetve Bálint Kata (2), Kurai Nikolett Molnár Zoltánné vezetőedző: Talán az idei év leggyengébb teljesítményét nyújtották a lányok, mind egyénileg, mind csapatszinten. Csalódott vagyok, hiszen ennél sokkal, de sokkal jobban tudunk játszani, melyet sokszor be is bizonyítottak a lányok. A nevezett játékosok nagy része mélyen a tudása alatt játszott, ezért mentálisan igyekszünk ezeket a hibákat helyre tenni. Gratulálunk ellenfelünknek a megszerzett egy ponthoz, örülhetünk, hogy ennyit kihoztunk a mérkőzésből! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Egy gólt hozó mérkőzésen van túl a női futsal NB II Keleti csoportját ismét öt ponttal vezető salgótarjáni együttes.   A mögöttünk hagyott hétvégén a tizennyolcadik kör várt a bajnoksága elsőt helyén tanyázó ReklámPress-Skorpióra a női futsal második vonal Keleti-csoportjában. Bár eredetileg a salgótarjáni együttes volt a mérkőzés pályaválasztója, végül semleges helyszínen, Hajdúböszörményben hozták tető alá a párbajt. A nógrádi alakulat jól indította a találkozót, Bede Anna már az ötödik percben vezetéshez juttatta övéit. A korán megszerzett előnyt követően is ment tovább a vékonyka fórt birtokló csapat, újabb találat viszont már a fel-felbukkanó lehetőségek ellenére sem esett, így Tóth Zsolt csapata egy-nullás arányban tudott nyerni az összességében igen kiegyenlített, küzdelmes összecsapás zárultával. ReklámPress-Skorpió-MVFC Berettyóújfalu 1-0 (1-0) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont. ReklámPress-Skorpió: Terdik - Bede Anett, Koch, Bede Anna, Tóth F. Cserék: Bokor, Mészáros. Vezetőedző: Tóth Zsolt. MVFC Berettyóújfalu: Tóth R. - Tóth N., Tóth A., Pozsgai, Kelemen. Cserék: Donkó, Erős, Jóni, Papp. Vezetőedző: Trencsényi János. Góllövő: Bede Anna (5’) Tóth Zsolt: - Különböző okok miatt kénytelenek voltunk Hajdúböszörményben lejátszani az eredetileg otthonra kiírt mérkőzésünket. Semleges pályán próbáltuk tehát meg az újabb három pont megszerzését, ami sikerült is. Sajnos a játékvezetőkön kívül, mindenki látott egy másik, valami miatt meg nem adott gólt is, így csak egy találattal tudtunk győzni. Gratulálok a lányaimnak, mert talán a szezon eddigi legnagyobb küzdését hajtottuk végre, mert ugyan kevesen voltunk, illetve valamilyen szinten, mentálisan is gyengének éreztem a kezdés előtt a csapatot egy ilyen szintű mérkőzéshez, de valahogy sikerült behúznunk a meccset. Ez nagy erőt kell, hogy adjon a társaságnak, főleg azért, mert közvetlen riválisunk, a Gyula ikszelt, így újra öt ponttal vezetjük a bajnokságot, ami miatt különösen szép volt az előző hétvége. A Berettyóújfalunak további sok sikert kívánok, igazán szép futsalt játszó és nagyon sokat fejlődő csapatról beszélünk, Trencsényi János barátom sosem adja könnyen a bőrét, és ez most sem volt másképpen, egy nagyon sportszerű és magas színvonalú találkozón vagyunk túl. További mérkőzés a Keleti csoportból: Gerjeni SK – Szent Mihály 0-5 (0-2) Góllövők: Vass Noémi 3, Géczi Bettina, Radetzky Andrea  - Nógradifoci.hu -  ffff

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00