Szoros meccsen nyert az Astra az Amazonok ellen
2018.02.26 | 04:56
Szoros meccsen nyert az Astra az Amazonok ellen Ahogy azt várni lehetett, nem adta olcsón a bőrét a Gyulai Amazonok az Astra otthonában az NBI-es futsal bajnokság 18. fordulójában. A gyulai lányok a mérkőzés elején nyomást próbáltak gyakorolni neves ellenfelükre, akiknél ezúttal pályán volt Nagy Anett is, aki honi futsalunk legnívósabb támadói közé sorolható. A fiatal fürdővárosi hölgyek főleg mezőnyben próbálták megállítani Halászi Kingáék támadásait, illetve kontrára építettek a mérkőzés első félidejében. Halászi átlövésére azonban Palócz Mónika a 10. percben nem tudott mozdulni, így egy gólos előnyre tett szert a hazai csapat. Kurai Nikolett a 14. percben értékesítette Kajári Gabriella jó ütemben adott átadását, melynek köszönhetően visszajöttek a meccsbe Molnárné Irénke lányai. A szervezett védekezést Krascsenics Csilla tudta bevenni kétszer is az első félidőben, melyre Molnár Ágnes tudott válaszolni, így 3-2-es eredménnyel fordultak a csapatok a szünetben. 3a3774eb-8f04-460f-99dc-eabba03f7f18 A második játékrészben Dombó János csapata nem igazán pörgött fel, melyet az Amazonok ki is használtak, sorra alakították ki helyzeteiket Farkas Katalin kapuja előtt. Gól azonban csak Nagy Anett nevéhez fűződik, aki az egész mérkőzésen nem tudott túljárni Fülöp Diánáék eszén, csupán egyszer, akkor pedig gólt szerzett, beállítva a 4-2-es végeredményt. Nincs szégyenezni valója a Békés megyei alakulatnak, hiszen az Astra keretében több olyan név is megtalálható volt ezen a találkozón, akik egyénileg is eldönthették volna a találkozó végkimenetelét, ennek ellenére nem adták könnyen magukat és a végsőig küzdve akár a pontszerzés is össze jöhetett volna nekik. Női NBI, 18. forduló Astra-4ig-Kiskunfélegyházi BULLS-Gyulai Amazonok 4-2 (3-2) Kiskunfélegyháza KÉSZ Aréna, 50 néző  Játékvezetők: Márkus András - Markó László - Ártim Dóra Gyulai Amazonok: Palócz Mónika- Fülöp Diána, Perjési Rita, Molnár Ágnes, Balogh Noémi  Csere: Kurai Nikolett, Sovány Liza, Kajári Gabriella, Erdélyi Angéla, Németh Viktória, Bálint Rebeka  Edző: Molnár Zoltánné  Astra Kiskunfélegyházi BULLS: Farkas Katalin- Halászi Kinga, Gál Tímea, Szabó Boglárka, Nagy Anett  Csere: Gelb Mónika, Mészáros Dalma, Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla, Rozmis Gabriella, Urbán Anett, Balázs Eszter  Edző: Dombó János Gólszerzők: Krascsenics Csilla (2), Nagy Anett, Halászi Kinga illetve Kurai Nikolett, Molnár Ágnes dombóDombó János (Astra): - Megküzdöttünk a három pontért a lelkesen és motiváltak játszó ellenfelünk ellen! Örülök, hogy valamennyi játékosunknak játéklehetőséget tudtam adni és mindannyian hozzátették magukét a sikerhez! Molnár ZoltánnéMolnárné Irénke(Gyulai Amazonok): - Egy nagyon sportszerű mérkőzésen közel voltunk a pontszerzéshez, kis szerencsével akár meglepetés is lehetett volna a mérkőzés vége. A mezőny egyik legjobb kerete áll Dombó János rendelkezésére, ettől függetlenül fiatal kis csapatunk nagyot küzdve méltón helytállt. Gratulálunk ellenfelünknek a győzelemhez, illetve sok sikert kívánunk nekik a Magyar Kupa Final Fourban a jövő héten!    - Molnár Ágnes -