Szépszámú szurkolósereg előtt nyert Szekszárdon a HTE
2016.01.31 | 17:21
Szépszámú szurkolósereg előtt nyert Szekszárdon a HTE Hargas Annamária bravúros védései ellenére a HTE győzni tudott Szekszárdon és élre állt az alapszakaszban, legalábbis ma délutánig biztosan. Pádár Anita két góllal járult hozzá a sikerhez.   Női NB I, 14. forduló   Szekszárdi UFC – Hajdúböszörményi TE 2-4 (1-1) Szekszárd, Városi Sport és Szabadidőközpont, 200 néző Játékvezetők: Szabó Péter – Hartung Vilmos – Kiss Gergely Szekszárd: Hargas Annamária – Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta Csere: Mausz Renáta, Gősi Natália, Klézli Szandra, Bogárdi Mónika Edző: Micskó Márk HTE: Torma Lilla – Tóth Barbara, Tell Zsófia, Nagy Ágnes, Pádár Anita Csere: Horváth Eszter, Sándor Zita, Molnár Judit, Benkő Mónika, Sebestyén Györgyi, Herczeg Andrea Edző: Simonyi András Gólszerző: Horváth Katalin (2) illetve Pádár Anita (2), Tell Zsófia, Sándor Zita A szekszárdi vezetők műsorújsággal kedveskedtek a szépszámú szurkolóseregnek, s már lehet ajándéktárgyakat is venni kedvenceik arcképével is. A hírek szerint az első vevő a HTE trénere volt, aki Mausz Renáta kulcstartót vásárolt az egyik jó barátjának, aki valósággal rajong a csinos és jó képességű játékosért. Ebből is látszik az újonc csapat elöljárói komolyan veszik a drukkereiket és persze a női futsalt is, ami dicséretes. A HTE szurkolói természetesen Szekszárdon is képviseltették magukat, így jó hangulatban és szekszárdi kapufával indult az összecsapás. Szinte az első támadásából gólt szerzett a Hajdúböszörmény, Nagy Ágnes hozta helyzetbe Pádár Anitát, aki higgadtan értékesítette a lehetőséget.(0-1) Támadásban maradt a HTE de támadóik túlkomplikálták a helyzeteiket, s mintha Hargas Annamáriától is tartottak volna. Ahogy az lenni szokott a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, s a 6. percben Horváth Katalin átlövését a Tolna ellen sziporkázó Torma Lilla bevédte. (1-1) Az egyenlítő gól jót tett az amúgy is jó iramú mérkőzésnek, vérszemet kaptak Micskó Márk lányai, akiken azonban a félidő hajrájában érződött a fáradtság, s csak Hargas Annamáriának köszönhették, hogy nem kerültek újra hátrányba. A szünet utáni percekben szinte egykapuzott a vendégcsapat, s Tell Zsófia révén a vezetést is megszerezte. Nem sokáig, hiszen a 28. percben Horváth Katalin önmaga és csapata második találatát szerezve egalizált. Maradjunk annyiban, hogy ez sem volt háríthatatlan próbálkozás..(2-2) A második játékrész közepén Nagy Ágnes szerzett labdát a félpályánál és rendkívül önzetlenül tálalt Pádár Anita elé, aki nem hibázott. (2-3) A hajrában szerzett Sándor Zita gól mindent eldöntött, utána már labdatartásra rendezkedtek be a hajdúságiak, s magabiztosan őrizték kétgólos előnyüket a lefújás pillanatáig. Megérdemelten győzött a többet veszélyeztető HTE, s a bajnokság során először első helyen állnak az alapszakaszban. Elképzelhető, hogy csak vasárnap délutánig, hiszen az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Tolna ekkor lép pályára Debrecenben. Micskó Márk (Szekszárd): - Nagyszerű közönségünk előtt, egy élvezhető, jó mérkőzést játszottunk a bombaerős Böszörmény ellen. Gratulálok a HTE csapatának, teljesen megérdemelten szerezték meg a 3 pontot. Még egy kis szerencsével talán a döntetlenre akár jók is lehettünk volna, de az is igaz, hogy a vendégeknek jóval több helyzetük volt. Folyamatosan fejlődünk, úgy gondolom, hogy a bajnokesélyes ellen egyáltalán nem okoztunk csalódást, szégyenkezésre semmi okunk sincs. Simonyi András (HTE): - Remek csarnokban, hozzáértő közönség és kitűnő játékvezetés mellett értékes győzelmet arattunk egy nagyszerűen felkészített csapat ellen! Sajnos helyzetkihasználásunk tragikus volt, s Hargas Annamária az őrületbe kergetett minket! Sikerünk megérdemelt, ugyanakkor ha nem javítunk helyzetkihasználásunkon aligha fogunk bejutni a legjobb négy közè! Ellenfelünkről elismerően kell szólnom, mindent kiadtak magukból, s a most kimaradókkal kiegészülve, a rájátszásban minden csapat ellen esélyük lehet a győzelemre! Nagyon boldog vagyok, hogy egy újabb vidèki fellegvára van a női futsalnak, hiszem, hogy Szekszárd városának hosszútávon szüksége lesz élvonalbeli női futsalcsapatra! Nem is kétséges, az ott játszó lányok megérdemelnék a támogatást, mert roppant tehetségesek!  Tabella