Szekszárdon nyert az Astra
2018.03.13 | 13:18
Fontos mérkőzés várt az alapszakasz hajrájában az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bullsra, amely a női futsal NB I. 19. fordulójában a második helyen álló Szekszárd FC-vel mérkőzött meg Tolnán március 11-én. Az Astra egy esetleges győzelemmel közel kerülhetett harmadik pozíciója bebiztosításához a felsőházi rájátszás előtt. A rangadón az Astra talált be először, de a szekszárdiak fordítottak, ezt követően azonban újfent az Astra percei következtek, Krascsenics Petra és Nagy Anett vezérletével az első félidő végén 3-2-re ismét az Astra vezetett.
Az előnyt, mint később kiderült, már nem adta ki kezéből az Astra. A mesterhármasig jutó Nagy Anett mellett a 19 éves Gelb Mónika is betalált, eldöntve ezzel a három pont sorsát. 6-2-őt követően a szekszárdiak az utolsó percben ugyan még szépítettek, de az Astra magabiztosan nyert és két fordulóval az alapszakasz vége előtt 4 ponttal meglépett a negyedik helyezett Tolnától.
Női Futsal NB I. 19. ford. 03. 11. (Helyszín: Tolna)Agenta Girls Szekszárd FC – Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls 3-6 (2-3) Tolna, Városi Sportcsarnok Gólszerzők: Ganczer Hajnalka 9. p., Buchmüller Petra 15. p., 40. p., ill. Krascsenics Petra 5. p., 18. p., Nagy Anett 19. p., 21. p., 29. p., Gelb Mónika 27. p.