Startol a női második vonal
2017.09.30 | 12:32
Startol a női második vonal Útjára indul a 2017/18 évi Női NB II is. Két csoportban játszanak majd a lányok, és döntik majd el a feljutás kérdését, valamint a helyezéseket. Csütörtökön már le is játszották az első mérkőzést Debrecenben, ahol a Csömör bravúrgyőzelmet aratott. Alább beszámolunk a mérkőzésről bővebben is, de nézzük a két csoport mérkőzéseit. 1 2 Női futsal NB2 Keleti csoport 1. forduló 2017. szeptember 28. Debrecen DEAC - Rubeola FC Csömör 5-6 (3-1) Góllövők: Pócsik, Fekete, Urai, Bereczki, Balla, illetve Molnár 2, Szennai 2, Mátyás 2 Darányi Antal: - Ugye azt szerettem volna a meccs előtt, hogy legyen kombinatív a játékunk és javuljon a helyzetkihasználásunk. Ebből mi valósult meg? A kombinatív játék az első félidőben egész szépen összejött, de aztán a másodikban az ellenfél taktikaváltása után már kevésbé. A helyzeteket pedig sajnos továbbra is kihagyjuk... Nem történt tragédia, de az igenis zavar, hogy nem nyertük meg ezt a meccset. A szünetben azt mondtam a lányoknak (3-1-es vezetésünknél), hogy legyünk nyugodtak, de rúgjunk még két gólt, és akkor le is zártuk az összecsapást. Erre kaptunk gyorsan kettőt. Igaz, ebből sokat tanulhatunk. Vasárnap már edzünk, a gyakorlások során lehet ugyanis kiküszöbölni a hibáinkat. Tóth László: - A bajnokság első meccse mindig nehéz. Egyrészt nem tudhatod, hogy mennyire változott az aktuális ellenfelek kerete a nyáron, másrészt a saját csapatommal kapcsolatban sem voltam igazán képben, mert rövid volt a felkészülésünk. A debreceni párharcra úgy érkeztünk, hogy nem határoztuk meg a pontos célokat, természetesen nem a szimpatikus vesztes szerepében akartunk tetszelegni, de a már említett okok miatt nem tudhattuk előre, hogy mire számíthatunk. Annyit beszéltünk meg a lányokkal, hogy meccsről-meccsre fejlődjünk és majd a negyedik-ötödik fordulóra legyen kész a játékunk. Kértem ezt annak tudatában is, mert nem állt mindenki a rendelkezésemre ezen a meccsen, ráadásul az első osztályból kieső, és oda visszakívánkozó házigazdák ellen kellett először tétmeccsen pályára lépnünk az idén. Az első 20 perc első fele úgy, ahogy működött, de utána kiütközött a hosszú utazás okozta tompaság és azok a hibák a játékunkban, ami azt erősíti meg bennünk, hogy még nem vagyunk készen. A szünetben átértékeltük a látottakat, megbeszéltük, hogy miben kell fejlődnünk, ha nyerni szeretnénk és ez mellett, mivel semmi különlegessel nem lepett meg minket a Debrecen, vállaltunk egy kis rizikót is, ami végül bejött: rúgtunk öt gólt és megnyertük a meccset, ami nagyon boldoggá tett minket. Régóta vagyunk együtt, de még mindig meg tudnak lepni a játékosaim! Gratulálok a csapatomnak és sok sikert kívánok a Debrecennek a céljaik eléréséhez! [gallery ids="87974,87976,87979,87982,87985,87988"]