Rondzik Júlia – Nagy Anett 3-3
2015.10.10 | 17:44

Izgalmas mérkőzés, egy-egy kiemelkedő teljesítmény mindkét oldalon és 6 gól egyenlő elosztásban. Ez jellemezte a DVTK - Astra derbit, amely remek propagandája volt a női futsalnak. DVTK-Vénusz – Astra Kiskunfélegyházi Bulls 3-3 (0-1) Miskolci Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Újhelyi Tamás – Katona Brigitta – Császár Kristóf DVTK: Almási Ildikó – Kovács Aliz, Miliczki Noémi, Boros Kinga, Bernáth Csilla Csere: Szőke Zsuzsanna, Rondzik Júlia, Lipták Aida, Paranai Enikő, Kresák Katalin, Váradi Cintia, Németh Diána Edző: Thür Antal Astra: Kovács Klaudia – Szabó Boglárka, Kakuszi Adrienn, Dominika Dikanová, Godvár Katalin Csere: Nagy Anett, Gyöngyösi Alexandra, Király Bianka Edző: Dombó János Gólszerző: Rondzik Júlia (3) illetve Nagy Anett (3) Rondzik Júlia és Nagy Anett jutalomjátéka lett a DVTK-Vénusz – Astra Kiskunfélegyházi Bulls rangadó. Igen rangadó, ami a DVTK dicsérete is akik remekül szerepelnek a mostani szezonban és ki lehet jelenteni valamennyi csapat ellen van esélyük a pontszerzésre, mi több a győzelemre is. Ebben benne van az előző és az új edző munkája is. Sárréti Géza hosszú éveken át sikeresen dolgozott a borsodi klubnál, bajnokságot is nyert és lerakta a mostani csapat alapjait is. De talán nem elhamarkodott kijelenteni, hogy Thür Antal kinevezésével új impulzust kaptak a DVTK játékosai és talán az új Mesternek is köszönhető, hogy jelen pillanatban második helyen állnak Kovács Alizék. Az első félidőben többet kezdeményezett ugyan az Astra de az utolsó passzokba sok hiba csúszott és Almási Ildikó is ragyogó napot fogott ki, egyre jobb formában van a Vénusz kapusa. Voltak persze lehetőségei a hazaiaknak is de ezeket Kovács Klaudia hatástalanította. A bajnoki címvédőnél Szabó Boglárka védőfeladatot kapott, a hátsó alakzatból ugyanis több meghatározó játékosát nélkülözni kényszerült Dombó János. Így Nagy Anettre a szokottnál is több teher hárult és a kitűnő center kisebb sérülése után jó formában tért vissza a pályára. A 9. percben ő szerezte meg a vendégeknek a vezetést, s mivel több gól már nem esett az első 20 perc során így egygólos előnnyel térhetek pihenőre a csapatok. Nagy Anett második gólja után kevesen hitték volna, hogy mumusa ellen fel tud állni a padlóról a Vénusz. Pedig így történt. Ehhez kellett Rondzik Júlia, aki előbb szépített majd a 32. percben 2-2-re módosította az állást. Nagy Anett 12 másodperccel az egyenlítő találat után megszerezte önmaga és az Astra harmadik gólját is, így újra a Bikáknál volt az előny. Mindent megetettek a házigazdák az egyenlítés érdekében, de sokáig nem változott az eredmény. Másfél perc volt hátra amikor Thür Antal átállt az 5:4 elleni játékra és ez jó húzásnak bizonyult. Mit gondolnak ki szerezte a DVTK pontot érő egyenlítő találatát? Igen Rondzik Júlia, aki 40 másodperccel a vége előtt mattolta Kovács Klaudiát. Így nemcsak a Rondzik Júlia-Nagy Anett gólpárbaj végződött döntetlenre, hanem a rangadó is. Nagyon jó mérkőzés volt, izgalmas és fordulatokban gazdag, elismerés illeti ezért minden pályára lépőt. Thür Antal (DVTK): Igazi rangadón igazságos eredmény született. Két nagyszerű egyéni teljesítmény mindkét csapat számára 1 pontot ért. Csak akkor fogunk ilyen mérkőzésen győzni, ha hamarabb elhisszük, hogy van keresnivalónk. Gratulálok az Astrának és saját csapatomnak! Dombó János (Astra): Gratulálok a hazai csapatnak, akik a sírból hozták vissza az egy pontot. Értékes ponttal gazdagodtunk.