Remekelt a Kalafa, győzelemmel debütált a Göcsej új vezetőedzője
2015.11.25 | 22:22
Remekelt a Kalafa, győzelemmel debütált a Göcsej új vezetőedzője   A női NB II-ben, a Nyugati-csoport rangadóján az edzőváltáson áteső Göcsej, gyakorlatilag már az első félidőben legyőzte legnagyobb vetélytársát a Veresegyház VSK-t. Kisebb meglepetésre az ELTE négygólos vereséget szenvedett Száron, a PTE viszont megszerezte második győzelmét az NB II-ben.   Női NB II, Nyugati-csoport, 8. forduló   PTE ÁOK-Petőfi SE – AC Villám-Geobusz.hu 7-2 (4-1) Pécs, PTE Természettudományi Kar Sportcsarnoka Játékvezető: Maml Zoltán – Resch András – Oláh József PTE: Molnár Andrea – Kutnyánszki Katalin, Müller Zsófia, Kett Veronika, Deli Patrícia Anna Csere: Deák Ottilia, Hógli Claudia Edző: Reisz Josua AC Villám: Veres Ágnes – Völgyi Andrea Ibolya, Hugyecz Renáta, Koszorus Krisztina, Szűcs Helga Csere: Dan Erika, Gotthárd Anikó Edző: Guti Dávid Gólszerző: Müller Zsófia (4), Deák Ottilia (2), Hógli Claudia illetve Kett Veronika (öngól), Gotthárd Anikó Szikrázóan kemény csatát vívott egymással a Nyugati-csoport két újonca, időnként talán túl is mentek a sportszerűség határán a mérkőző felek. A félidő közepéig kiegyenlített küzdelemnek lehetett szemtanúja a publikum, de aztán beindult Müller Zsófia aki már az első 20 percben mesterhármasig jutott , majd Deák Ottilia is betalált így a szünetben 4-0-ra vezetett a PTE. A játék képe a második félidőben sem változott, az AC Villám meg sem tudta közelíteni az elmúlt hetekben mutatott bíztató formáját, s örülhettek a vendégek, hogy megúszták ötgólos vereséggel a pécsi kiruccanást. Müller végül négy gólig jutott, nem lehetett tartani, kiemelkedett teljesítményével a mezőnyből a felettébb csinos támadó. Reisz Josua (PTE): Izgalmas meccset láthattak a nézők. Az elején ment a nagy adok-kapok. Végre a helyzeteinket jókor használtuk ki, ez fontos volt és lelki erőt is adott. Láthattunk nagyon szép megmozdulásokat és fegyelmezett védekezést mindkét csapattól. Az erőviszonyok a bajnokságban kezdenek kirajzolódni. A Nagytétényt idegenben és otthon is sikerült legyőznünk. A többi csapathoz még fel kell nőnünk ez kétségtelen. Ez a győzelem nagyon fontos volt a lányoknak és meccs után sikerült rendesen meg is ünnepelnünk. Guti Dávid (AC Villám): Leromboltuk, amit felépítettünk Zalaegerszegen. Ezen a meccsen a saját magunk legnagyobb ellenfelei voltunk, hiszen az első félidei felfokozott idegállapot összetört bennünket. A második félidő rendben volt, némiképpen kijöttünk a gödörből. A játékvezetéssel nem szeretnék foglalkozni! Gratulálok a hazaiaknak! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Göcsej SK – Veresegyház VSK 4-1 (3-1) Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Dávid József – Stárics Roland – Vincze Gábor  Göcsej: Kiss Emília – Horváth Kitti, Puskás Nóra, Széplaki Rebeka, Orbán Szandra Csere: Légrádi Hajnalka, Megyeri Boglárka, Szabó Réka, Nagy Bianka, Boda Patrícia, Marsai Nikoletta, Fábián Ramóna, Molnár Nikoletta Edző: Halmos Máté Veresegyház: Szennai Adrienn – Dohány Rita, Mátyás Noémi, Kakuk Anikó, Nyárádi Bernadett Csere: Nagy Szabina, Orbán Csilla, Pavlik Júlia Edző: Tóth László Gólszerző: Orbán Szandra (3), Molnár Nikoletta illetve Nagy Szabina Szimán Bálint menesztése után Halmos Máté ült ezúttal a Göcsej kispadján, s rögtön rangadón mutatkozhatott be a szimpatikus szakember. Érezhetően mindenki bizonyítani akart az új edzőnek, nagyon odatették magukat a kezdő sípszó pillanatától a zalaegerszegi játékosok, s már a 6. percben 2-0-ra mentek a hazaiak, Orbán Szandra és Molnár Nikoletta góljaival, sőt a félidő közepén már 3-0-ra miután a Nyugati-csoport legjobb játékosa Orbán Szandra is betalált a Veresegyház kapujába. Ezt követően némileg magára talált a vendégcsapat, s a félidő hajrájában Nagy Szabina szépített, így megmaradt az esély arra, hogy a szünet után némileg izgalmassá válhat a rangadó. Nem így történt, mert Orbán Szandra nem szereti az efféle izgalmakat, s a 22. percben harmadszorra is mattolta Szennai Adriennt, s bár a hátralévő időszakban volt esély arra, hogy Tóth László gárdája csökkentse a hátrányát, de Kiss Emília nagyon jó napot fogott ki, így több gól már nem esett, biztosan nyert a listavezető. Halmos Máté a lefújás után méltatta elődje érdemeit, Tóth László pedig önmagát is hibáztatta. Halmos Máté (Göcsej): A klubon belüli változások miatt, csupán a mérkőzés előtti napon kértek fel a csapat vezetésére. Ahogy engem úgy a lányokat is meglepte az edzőváltás és kétélű volt a helyzet, hogy vajon, hogy sül el a dolog. Rögtön egy rangadóval kezdtünk ugyanis, a tabella második helyén álló Veresegyházát fogadtuk Zalaegerszegen. Szerencsére sikerült profin a mérkőzéshez állni és célunkat elérve itthon tartottuk a három pontot. Miután nem volt nagy rálátásom sem a saját csapatunkra sem az ellenfélre így a biztos védekezésre fektettük a hangsúlyt. A korán szerzett két gól megnyugtatott minket és semmi sem indokolta azt, hogy feljebb toljuk a védekezésünket. A remek csapatjátékot nagyszerű gólokkal sikerült megkoronáznunk és külön öröm számomra, hogy felállt védekezés ellen nem kaptunk gólt! Gratulálok a lányoknak a nagyszerű hozzáállásért és a győzelemért, akik nem csak a csapatért, egymásért, hanem a leköszönő edzőért is játszottak. Ezúton is köszönjük Szimán Bálintnak az eddigi munkát és sok siker kívánunk Neki a folytatáshoz! Sajnos beárnyékolta a mérkőzést az ellenfél egy játékosának a sérülése, akinek mihamarabbi felépülést kívánunk! Hajrá Göcsej! Tóth László (Veresegyház): Csak a szokásos. Kellett 10 perc, hogy felébredjünk, konkrétan a hazaiak első három támadása, kapunk felé vánszorgó lövése bement, ami el is döntötte a meccset.. Hozzáteszem, nem szóltak a hazaiak, hogy itt már fagyott a napokban! Korcsolyáztunk a teremben, de ez itt most nem nézett ki olyan jól, mint amennyire szép ez a téli sportág! Elnézést kérek a lányoktól, az én hibámból kaptunk ki!: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Kalafa-Újbarok SE – ELTE-BEAC 6-2 (4-1) Szári Sportcsarnok Játékvezetők: Nagy II. László – Nagy Márk – Nagy Károly Kalafa: Boros Andrea – Szabó Zita, Botos Regina, Pap Eszter, Kovács Nikolett Csere: Sipos Attila Lászlóné, Sántháné Szamos Éva, Mészáros Ivett Edző: Szabó László ELTE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Pfundtner Vivien, Winternitz Katalin, Winternitz Anna Csere: Móczik Alexandra Cintia, Szabó Éva, Gladity Alexandra, Vida Orsolya, Nyéki Eszter, Béres Adrienn, Horváth Bors Bettina, Tihanyi Tímea, Baksai Éva Edző: Sajben Marcell Gólszerző: Botos Regina (2), Mészáros Ivett (2), Pap Eszter, Boros Andrea illetve Nyéki Eszter, Szabó Éva A két gárda októberben már megmérkőzött egymással, akkor az utolsó pillanatokban szerzett Kovács Szilvia góllal nyert 3-2-re nyert otthonában az ELTE-BEAC, így izgalmas visszavágóra volt kilátás. Némi meglepetésre az izgalom elmaradt..  Pap Eszter vezető találatára ugyan Nyéki Eszter még válaszolni tudott a 12. percben, de a helyzetkihasználással szinte végig hadilábon álltak a vendégek és a mostani Kalafa ellen ezt a luxust nem lehet megengedni. A hazaiak elkapták a fonalat s a duplázó Boros Andrea valamint Mészáros Ivett góljaival már a szünetben 4-1-re vezetett Szabó László csapata. Taktikusan játszottak Botos Regináék, s a második játékrészben is magabiztosan őrizték előnyüket, s bár az Egyetemisták igyekezetére nem lehetett panasz- érezhető volt, hogy nem fogják tudni hátrányukat ledolgozni. A hajrában Mészáros Ivett és Boros Andrea tovább növelte a különbséget, Szabó Éva már csak kozmetikázni tudta az eredményt.  Szabó László (Kalafa): Gratulálok játékosaimnak, akik nagy taktikai fegyelemmel, javuló helyzetkihasználással megérdemelten győzték le a jelentős játékerőt képviselő ellenfelünket. Egységesek voltunk, nagyon akartuk a sikert. Sajben Marcell (ELTE): Ennyi helyzet kihagyását egyik csapat se bírná el... TABELLA