Rakéta döntött Hajdúböszörményben, meglepetésre kikapott a címvédő
2018.04.29 | 09:00
Rakéta döntött Hajdúböszörményben, meglepetésre kikapott a címvédő Hatalmas meglepetésre a bajnoki cím toronymagas esélyesének joggal tartott Hajdúböszörmény saját otthonában szenvedett vereséget az Astrától, a döntő első mérkőzésén. Annak ellenére nem volt jele a kudarcnak, hogy bizony a címvédő az elmúlt hetekben nem játszott csúcsformában. De azért játékosállományukat és az anyagiakat tekintve is messze jobban állnak a hajdúságiak mint vetélytársaik. Az első játékrészben ennek megfelelően a HTE sokkal jobban játszott, a Bikáknak gyakorlatilag helyzete sem volt és nem találták a ritmust. Sokkal élesebbek voltak ekkor a hazaiak és Tell Zsófia vezető gólja után többször is lehetőségük volt növelni előnyüket. Farkas Katalin azonban bravúrosan védett, tartást adott csapatának. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a böszörmény sztártámadói tőlük szokatlan módon a kapu előtt rendre rossz megoldásokat választottak. 31403473_1513183852124113_6696526820830541973_n A rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát. A szünet után már egy másik Astra jött ki a pályára, Dombó mester alighanem lelkifröccsöt tarthatott a pihenő alatt, s ennek hamar meglett az eredménye. Szabó Boglárka kiegyenlített, majd a csapattársai által Rakétának becézett Gelb Mónika a 23. percben a vezetést is megszerezte a kiskunfélegyháziaknak. A beharangozónkban kiemeltük Dombó János szerepét, mint akinek vitathatatlan szakértelme kompenzálhatja a mérkőző felek közti különbséget, s ez így is történt, annak ellenére, hogy bizony a végeredményt illetően tévedtünk. Az Astra vezetése tudatában megnyugodott és sokkal taktikusabban játszott mint Quirikó Vivien tanítványai. 31413461_1513184038790761_6367686082893080533_n Torma Lilla sokat tett azért, hogy ne húzzanak el a látogatók, gólt azonban még a válogatott keretbe meghívott hálóőr sem tudott lőni, így az ellentétes félidők meccsén megérdemelten nyertek Nagy Anették. Ettől még persze az esélyek nem változtak, a Hajdúböszörmény a favorit, de saját magának nehezítette meg a dolgát. Ahhoz, hogy Kiskunfélegyházán nyerni tudjanak ahhoz sokkal jobb helyzetkihasználás szükséges és az első félidőben mutatott mentalitás. Női NB I, 1. helyért, 1. mérkőzés Hajdúböszörményi TE - Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls 1-2 (1-0) Hajdúböszörmény, Városi Sportközpont, 100 néző Játékvezetők: Takács István - Erdélyi Tamás - Juhász Dániel HTE: Torma Lilla - Vígh Renáta, Pádár Anita, Bokor Adrienn, Tell Zsófia Csere: Szekér Anita, Pálóczi Krisztina, Nagy Anikó Andrea, Kota Gabriella, Kovács Anikó, Benkő Mónika, Quirikó Vivien Edző: Quirikó Vivien Astra: Farkas Katalin Kitti - Nagy Anett, Gál Tímea, Szabó Boglárka, Halászi Kinga Csere: Rozmis Gabriella, Krascsenics Petra, Godvár Katalin, Urbán Anett, Gelb Mónika, Mészáros Dalma, Krascsenics Csilla Edző: Dombó János Gólszerző: Tell Zsófia illetve Szabó Boglárka, Gelb Mónika A három győzelemig tartó párharc állása 1-0 az Astrának. [gallery ids="99293,99294,99295"] Quirikó Vivien: - Az első félidőben megérdemelten szereztük meg a vezetést, a mérkőzés elején több helyzetet is kialakítottunk. A második játékrészben azonban sajnos ugyanilyen megérdemelten fordított az Astra. Bajnoki döntőben ilyen hibák, amiket ezen a meccsen elkövettünk, nem férnek bele. Dombó János: - Az első játékrészben nagyon gyengén, a másodikban már sokkal jobban játszottunk, s rendkívül értékes győzelmet arattunk a regnáló bajnok otthonában. Gelb Mónika (Astra): - Az első félidőt kicsit álmosan kezdtük, nem pörögtünk fel eléggé, ez látszott is a támadójátékunkon, hisz alig volt kapura lövésünk. A második játékrész de már úgy mentünk ki, hogy tisztáztuk a dolgokat és végre úgy futsaloztunk ahogy tudunk. Teljesen más Astra ment ki a pályára és sokkal nagyobb iramot diktáltunk már. Kifejezetten örülök, hiszen fontos gólt szereztem csapatomnak, de ne feledjük el, hogy ez csak egy lépés volt a hosszú úton. - Simonyi András - Gabeszfotó