Pontot szerzett a Szekszárd, remekelt a Tolna és a HTE
2015.11.12 | 21:20
Pontot szerzett a Szekszárd, remekelt a Tolna és a HTE   Nincsen már pontnélküli csapat az NB I-ben, miután a Szekszárd hátrányból felállva döntetlent játszott a DEAC-al. A HTE remek játékkal már az első félidőben eldöntötte a DVTK elleni csatát, a Tolna pedig az utolsó 6 percben bizonyította, hogy jobb csapat mint az Airnergy. Női NB I, 6.forduló Szekszárdi UFC – DEAC 5-5 (2-3) Tolna, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Szabó Péter – ifj. Hartung Vilmos – Tamás Lajos  Szekszárd: Blesz Nikoletta – Klézli Szandra, Horváth Katalin, Mausz Renáta, Schlotthauer Renáta Csere: Kosztyi Kata, Szabó Vivien, Csigi Eszter Edző: Micskó Márk DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Csere: Balla Anikó, Horváth Renáta, Dancs Rebeka Edző: Sólyom Attila Gólszerző: Mausz Renáta, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta, Kosztyi Kata, Horváth Katalin illetve Lovas Anna, Urai Bianka, Horváth Renáta, Horváth Katalin (öngól), Radics Ágnes Mariann Kiállítva: Kósa Viktória Zsuzsa (39.p) Fordulatokban gazdag, küzdelmes mérkőzésen megszerezte első pontját az újonc Szekszárd az élvonalban. Rendhagyó módon Tolnán fogadta ellenfelét Micskó Márk csapata, s már a második percben megszerezte a vezetést Mausz Renáta találatával. A DEAC játékosait nem törte meg az, hogy ilyen gyorsan hátrányba kerültek és a remek formában lévő Lovas Anna találatával előbb kiegyenlített, majd Urai Bianka a hajdúságiakat is juttatta előnyhöz (1-2). Csigi Eszter a 14. percben egalizált, de nem sokkal a félidő vége előtt Horváth Renáta ismét Sólyom Attila alakulatát juttatta előnyhöz. Rémálomszerűen kezdődött a második játékrész a hazaiaknak, miután Horváth Katalin öngóljával, kétgólos hátrányba kerültek. Schlotthauer Renáta a 27. percben mattolta Kósa Viktóriát, visszahozva a meccsbe csapatát, Radics Ágnes azonban a szépítés után nem sokkal ismét visszaállította a kétgólos különbséget (3-5).  Ez sem volt azonban elég a győzelemhez a DEAC-nak, mert a hajrában Koszti Kata és Horváth Katalin találataival összejött az egyenlítés a Szekszárdnak, így nincsen már pontnélküli csapat az élvonalban. A DEAC kapusa a 38. percben a kiállítás sorsára jutott, így a következő fordulóban nem léphet pályára. Micskó Márk (Szekszárd): Megvan végre az első pontunk, aminek természetesen örülünk. Rendhagyó módon hazai mérkőzésünket Tolnán kellett megrendeznünk, de így is nagyon szép számú szekszárdi szurkolósereg kísérte el csapatunkat, aminek nagyon örültünk és köszönjük biztatásukat! A mérkőzésről csak annyit, hogy mindkét csapat a győzelemre játszott, ennek következtében felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Nagy volt az iram, bár a mérkőzés nem mindig a futsal szépségeit mutatta be, inkább a küzdelem dominált nem pedig a szép játék! Nyerhettünk is volna és ki is kaphattunk volna, így úgy gondolom, hogy a döntetlen reális, bár ez egyik csapatnak se jó, én mégis így gondolom. Ha rutinosabbak leszünk és a döntő pillanatokban még könyörtelenebbek, akkor az ilyen mérkőzéseket meg fogjuk nyerni! Szeretnék gratulálni lányaimnak, hiszen kétszer is kétgólos hátrányból egyenlítettek, ami hatalmas erőt és csapategységet mutat. Büszke vagyok rájuk! Sólyom Attila (DEAC): Küzdelmes mérkőzésen győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Elsősorban magunkat hibáztathatjuk a két pont elvesztéséért, sok hibával védekeztünk és könnyű gólokat engedtünk a hazai csapatnak. Még így is hozhattuk volna a meccset, ha az utolsó percekben berúgjuk a ziccereinket. Jellemző volt a mérkőzésre, hogy a hajrában döntetlen állásnál egy teljesen jogtalan kiállítás után három játékosunkkal a kapujukhoz szegeztük az ellenfelet. A lefújás után történtekre pedig nincs magyarázat. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hajdúböszörményi TE – DVTK-Vénusz 7-4 (4-1) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont, 100 néző Játékvezetők: Takács Tamás – Vasziliu Tamás – Tóth Gábor  HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Szekér Anita, Nagy Ágnes, Pádár Anita Csere: Herczeg Andrea, Benkő Mónika, Vesszős Mercédesz, Bokor Adrienn, Szabó Zsuzsanna, Sándor Zita, Sebestyén Györgyi, Halászi Kinga Edző: Simonyi András DVTK: Almási Ildikó – Kovács Aliz, Miliczki Noémi, Boros Kinga, Bernáth Csilla Csere: Szőke Zsuzsanna, Paranai Enikő, Váradi Cintiam, Kresák Katalin Edző: Thür Antal Gólszerző: Pádár Anita (4), Bokor Adrienn. Nagy Ágnes, Herczeg Andrea illetve Kovács Aliz (2), Bernáth Csilla (2) Közel egy hónap kihagyás után lépett pályára a HTE, így felfokozott várakozás előzte meg a pressztizscsatát. Úgy indult a mérkőzés a hazaiak szemszögéből mint az álom, a 25. másodpercben egy láthatóan begyakorolt szögletvaricáció után Pádár Anita helyezett a hálóba. Ezt követően is fölényben játszott a HTE, de a miskolciak kapusa jó formában védett. Herczeg Andrea pályára küldése jó húzásnak bizonyult, a kirobbanó erőben lévő támadó két gólpasszt adott Pádárnak, egyet pedig Bokornak (irtózatosan nagy gólt szerzett Adrienn) így a 18. percben már 4-0-ra vezetett a remekül játszó Hajdúböszörmény. Kovács Aliz a szünet előtt szépíteni tudott, de a háromgólos hátrány a játék képe alapján behozhatatlannak tűnt a Diósgyőrnek.  Három perc sem telt el a második félidőből, amikor Pádár Anita önzetlen passzából Nagy Ágnes a hálóba talált, majd Kovács Aliz löketét hárította bravúrral Torma Lilla. Ez sem szegte Aliz kedvét, aki egy mesterien helyezett lövéssel szépíteni tudott (5-2). Nem volt oka az aggodalomra a Bocskai Katonái szurkolócsoportnak, miután a második félidőben nagy kedvel játszó Benkő Mónika középre adása után Herczeg Andrea érkezett jó ütemben, s újra visszaállt a négygólos különbség. Bernáth Csilla egy kényszerítő után bevette a hazai kaput, de az öröm nem tartott sokáig mert Benkő Mónika sarokkal, varázslatos mozdulattal Pádár Anitát hozta kihagyhatatlan helyzetbe, utóbbi ezzel már a negyedik gólját szerezte a mérkőzésen, ami önmagáért beszél. A 7-4-s végeredményt Bernáth Csilla állította be, egy távoli, jól eltalált lökettel. Magabiztosan nyert a HTE, egy közönségszórakoztató, kimondottan élvezetes mérkőzésen. Simonyi András (HTE):  Egy hónap kihagyás után kitűnően játszott a csapat, s remek helyzetkihasználásunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk. Jó volt látni, hogy az elképzelt taktika működött, s két gólt is begyakorolt szögletvariáció után szereztük, amit nagyon sokat gyakoroltunk a holtidőben. Van persze hiányérzetem is, hiszen sok gólt kaptunk, aminek egy része elkerülhető volt, de meg kell dicsérnem ellenfelünket is, akik szintén ragyogó sportemberek, s egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet. Remek edzője van a DVTK-nak ezt meg kell jegyeznem, szerintem dobogón fognak végezni a bajnokságban. Pádár Anita csodálatosan játszott, csak úgy, mint Herczeg AndreaNagy Ágnes és Tell Zsófia, de a többiek is megtették a magukét, nem csalódtam senkiben. Bízom benne, hogy Szekér Anita is betalál majd a következő bajnokin, csak a gólt hiányolom tőle, a produktumával nincs problémám. Benkő Mónit is kiemelném, két gólpassza okán, neki arra kell törekedni, hogy az első beállásánál gyorsabban felvegye a ritmust. Feltétlen meg kell, jegyezném, hogy a játékosoknak nagyon jól estek Kis Attila biztató szavai, a Polgármester úr már sokszor bizonyította, hogy szívügye futsalcsapatunk is, s ennek adta újra tanújelét. Végezetül szeretnék mielőbbi visszatérést kívánni ellenfelünk gólerős játékosának Rondzik Júliának, aki betegsége miatt nem tudott pályára lépni. Thür Antal (DVTK):  Átaludt első félidő után, a másodikban már temérdek helyzetet hibáztunk el, így ellenfelünk megérdemelten nyert. Gratulálok a HTE-nek! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Brand Mission Tolna-Mözs – Airnergy 8-1 (1-0) Tolna, Városi Sportcsarnok, 170 néző Játékvezetők: Kaszala Mihály – Márkus András – Andrásy Balázs Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Megyes Ágnes Csere: Maláti Dalma, Maláti Gréta, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Orbán Rebeka, Bozsik Nikolett, Buchmüller Petra, Ősz Csenge Edző: Frank Tamás Airnergy: Deczki Vanda Kinga – Ganczer Hajnalka, Horváth Hanna, Beke Adrienn, Bereczki Orsolya Csere: Hargas Annamária, Szalkai Kitti, Urbán Anett, Kovács Nikolett, Bobok Csilla Mária Edző: Jávor István Gólszerző: Folk Zsuzsanna (3), Varga Adél (2), Bozsik Nikolett, Megyes Ágnes, Fábián Rebeka Buchmüller Petra helyett ezúttal Folk Zsuzsannát jelölte a kezdőbe a listavezető Tolna edzője Frank Tamás és ez remek döntésnek bizonyult, miután a csinos támadó három góljával a mezőny legeredményesebbje lett. Aki csak az eredményből indul ki azt gondolhatja a vendégcsapat teljesen alárendelt szerepet játszott, pedig nem így történt. A 34. percig 1-0 volt az állás Varga Adél góljával, amit hat perccel az első félidő lefújása után szerzett. A mérkőzés jelentős részében persze fölényben játszott Frank Tamás csapata, de a lélektanilag rendkívül fontos második találatra sokat kellett várnia a szakvezetőnek. A végére aztán talán már a fáradtságtól összeomlott az Airnergy és nagy különbségű vereséget szenvedett. A Tolna továbbra is 100 százalékos teljesítménnyel vezeti az NB I-s pontvadászatot, s így kellő önbizalommal utazhatnak szombaton Győrbe, ahol rangadót játszanak a remek formában lévő Rába ETO otthonában. Frank Tamás (Tolna): A kupamérkőzéshez hasonlóan idegesen kapkodva kezdtünk, de fokozatosan egyre jobban nyomás alá helyeztük ellenfelünket. Sajnos csak a második félidő hajrájára sikerült kibillentenünk ellenfelünket masszív védekezéséből, és egy felszabadult közönségszórakoztató játékkal megérdemelt győzelmet arattak a lányok! Jávor István (Airnergy): 35 percig partiban voltunk a kiválóan felkészített ellenfelünkkel szemben. Utána mind fizikálisan mind mentálisan megroppantunk, de remélem el nem törtünk, hiszen arra a 35 percre lehet építeni! Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelt sikert arattak!