Pazar hangulatban, 0-2-ről nyert megyei derbit a Tolna-Mözs
2015.09.29 | 10:29

A remekül futsalozó Szekszárd kétgólos előnyét nem tudta megtartani Tolnán így Frank Tamás csapata, ha nem is könnyen, de hozta a kötelező győzelmet. Női NB I, 3. forduló Brand Mission Tolna-Mözs – Szekszárdi UFC 5-2 (2-2) Tolna, Városi, Sportcsarnok, 300 néző Játékvezető: Éreth Attila – ifj. Hartung Vilmos – Szabó Péter Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Buchmüller Petra, Varga Adél, Megyes Ágnes Csere: Maláti Dalma, Maláti Gréta, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Orbán Rebeka, Bozsik Nikolett, Ősz Csenge, Folk Zsuzsanna Edző: Frank Tamás Szekszárd: Blesz Nikoletta – Csigi Eszter, Horváth Katalin, Mausz Renáta, Schlotthauer Renáta Csere: Kosztyi Kata, Klézli Szandra, Lovász Viktória Edző: Micskó Márk Gólszerző: Hodován Edit, Fábián Rebeka, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Mausz Renáta (öngól) illetve Csigi Eszter, Klézli Szandra Több mint 300 szurkoló foglalt helyett a lelátón, így nem is csoda, hogy remek hangulat fogadta Tolnán a mérkőző feleket! Nagyon jó ezt leírni, hiszen ennyi néző sokszor még a férfi NB II-es nagypályás bajnokságban sincs, így a női futsal ismét bizonyította, hogy megfelelő marketingmunkával meg lehet tölteni vele akár egy teljes sportcsarnokot is. A megyei rangadón túl, teljesen egyértelmű, hogy a kiemelt érdeklődés a hazai csapat remek bemutatkozásának is szólt, hiszen Diósgyőrben 2-1-re győztek a Frank-tanítványok akiket a szakma az Astra mellett a bajnoki cím legfőbb várományosának tart. Teljes joggal, hiszen a Tolna játékosállománya valóban kiemelkedő és a csapat magja évek óta együtt játszik és az összeszokottság nagy előnyt jelent számukra. Ugyanakkor a nézők majdnem fele Szekszárdról érkezett, ami ugye ritkaságnak számít. A Szekszárd célja ugyan csak a bennmaradás kiharcolása lehet az új idényben, de a derbire alaposan felszívta magát az újonc és 6. percben nem kis meglepetésre 0-2 állt az eredményjelző táblán. A fiatal, de igen tehetséges Csigi Eszter és a gólerős Klézli Szandra góljaira sokáig nem érkezett válasz. A hazaiakat sokkolta a két bekapott találat, kissé kapkodóvá vált játékuk, semmi nem akart nekik sikerülni. Egészen a 18. percig… Ekkor Hodován Edit szépíteni tudott, visszahozva a meccsbe övéit..Ezt követően, még az első játékrész lefújása előtt az igen tehetséges Fábián Rebeka egalizált, így a nézőtéren is egyre jobb lett a hangulat. Fordulást követően is jól tartotta magát a Szekszárd, de a csereként beállt Ősz Csengének nem lehetett gólt lőni, a kitűnő hálóőr bizonyította, hogy méltó a bizalomra, remek formáját elnézve hamarosan akár a válogatottság sem lehet számára elérhetetlen. Jó kapusokban nincs tehát hiány Tolnán, ráadásul az utolsó 10 percben előbb Folk Zsuzsanna, majd Varga Adél zörgette meg Blesz Nikoletta hálóját, így Mausz Renáta balszerencsés öngólja már nem osztott-szorzott semmit. Mindkét gárdát feltétlen meg kell dicsérni, kimondottan élvezetes, küzdelmes, fordulatos 40 percet láthattak a női futsal szerelmesei. Micskó Márk (Szekszárd): Először is szeretnék gratulálni a Tolnának, megérdemelték a győzelmet, viszont megráncigáltuk az oroszlán bajuszát, aminek nagyon örülök! Nagyszerű hangulatú mérkőzésen, fergetegesen kezdtek a lányok, hiszen a 6. percben már 2-0-ra vezettek a bajnoki címre törő Tolna-Mözs otthonában! Fegyelmezetten és hatalmas akarattal hajtották végre a lányok a megbeszélt taktikát! Egy kis szerencsével, akár 2 gólos előnnyel is vonulhattunk volna a szünetre, ehelyett rutintalanságunknak köszönhetően 2-2 állt az eredményjelzőn! A második félidő ugyanúgy zajlott, mint az első, a végére viszont kijött a hazaiak nagyobb rutinja és jóval hosszabb kispadja! Elvesztettük ugyan a 2. mérkőzésünket, viszont amit a lányok itt játszottak, az elismerésre méltó! Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen egy fantasztikus csapatom van! Köszönjük szurkolóink biztatását, biztos vagyok benne, hogy hamarosan győzelmet ünnepelhetnek együtt a lányokkal!