Ötödik lett a Tolna-Mözs
2016.06.01 | 05:08
Ötödik lett a Tolna-Mözs Női futsal bajnokság – alsó házi rájátszás (5.helyért)  2. mérkőzés Brand Nission – AsiaNet Tolna-Mözs   -   Debreceni EAC  5-4 (3:2) Tolna, 2016. május 29. 17.00 Játékvezetők: Bíró R, Ifj. Hartung V, Dr. Sipos L. Brand Mission – AsiaNet: Vincze - Hodován, Fábián, Varga, Folk Cserék:  Ősz, Maláti G, Maláti D, Orbán, Megyes, Bozsik Vezető edző: Ferenczi Anna DEAC: Kósa - Radics, Dancs, Horváth V, Kota Cserék: Balla, Horváth R, Urai, Erdős, Bokor Vezető edző: Sólyom Attila Góllövők: Hodován (2’,3’), Varga (11’), Fábián (21’), Folk (36’) ill. Dancs (8’), Radics (9’), Horváth V (28’,40’). A rájátszás utolsó mérkőzésére elfogytak a szurkolóink. Azok a nézők (50 fő), akik kilátogattak a mérkőzésre, nem csalódtak a látottakban, hiszen szép megoldásokban és gólokban gazdag mérkőzést tekinthettek meg. Buchmüller Petra a kiállítás sorsára jutott az U18 országos döntőben, így eltiltását töltötte, és csak kívülről szurkolhatott társainak az 5. hely megszerzéséért. A mérkőzés álomszerűen indult, Hodován Edit egy ziccert értékesített (1:0), majd szép sarkazással másodszor is bevette a DEAC kapuját (2:0). A gólokat követően is nálunk volt a labda, többnyire mi kezdeményeztünk. Ezért is ért váratlanul bennünket, hogy ellenfelünk két távoli lövéssel egyenlíteni tudott (2:2). A debreceniek öröme nem tartott sokáig, mert Varga Adél, „vargaadélos” góllal juttatta ismét vezetéshez csapatunkat (3:2). A félidőben már nem született több gól, így összesítésben két gól előnnyel vonulhatott csapatunk az öltözőbe. A szünetben Pezsi kapust cserélt. A második félidő is gyors hazai góllal indult, Fábián Rebi szép összjátékot követően lőtte ki a hosszú sarkot (4:2).  A játék képe nem változott, játékosaink igyekeztek minél több labdát szerezni, a vendégek pedig gyors kontrákkal próbálkoztak. A félidő derekán közelebb jutott hozzánk a DEAC, Horváth Viktória talált a kapunkba (4:3), azonban Folk Zsuzsi ismét kettőre növelte előnyünket (5:3). Az utolsó másodpecekben ismét Horváth V volt eredményes, és kozmetikázott a végeredményen (5:4). Csapatunk megérdemelt győzelmet aratott, és a bajnokság ötödik helyén végzett. Gratulálunk a csapat egész éves teljesítményéhez, bár a legtöbb pontot mi gyűjtöttük, de a versenykiírás sajátossága miatt ez csak az ötödik helyhez volt elegendő. Természetesen jár a köszönet és a gratuláció Ferenczi Annának, aki a csapattal százszázalékos teljesítményt nyújtott a rájátszásban. Ferenczi Anna:  - Összességében megérdemelten nyertük meg a második mérkőzést is. Igaz nyíltabb játékot vállaltunk, aminek az lett az eredménye, hogy kaptunk is 4 gólt, de a hőség ellenére végig domináltunk fizikálisan és mentálisan is. Buchmüller Petra eltiltását is elbírta a csapat és az utolsó egy hónapra eltervezett célt elértük. Sikerült mindenkit pályára küldeni a záró találkozón, aminek külön örülök. Köszönöm a lányoknak és a vezetésnek a hozzáállást. A Debrecen csapatának további szép sikereket.   - Tolna Mözs -