Öt góllal nyert Győrben a Szekszárd
2016.12.04 | 13:23
Öt góllal nyert Győrben a Szekszárd A nagy küzdelem és az izgalom is elmaradt, a kiemelkedően játszó Szekszárd magabiztosan ötgólos sikert aratott Győrben és ezzel újra ők állnak az NB I alapszakaszának első helyén. Női NB I, 10. forduló Árkád ETO – Szekszárdi Football Club 2-7 (0-2) Győr, Városi Egyetemi Sportcsarnok, 60 néző Játékvezetők: Tolnay Annamária – Pálfy Éva – Gőgös Balázs   ETO: Bocsárdi Eszter – Szórádi Nikolett, Beke Adrienn, Szalkai Kitti, Dominika Dikanová Csere: András Franciska, Öreg Cintia Mónika, Zemlényi Csenge, Mészár Krisztina Edző: Molnár Attila   Szekszárd: Hargas Annamária – Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Szekér Anita Csere: Buchmüller Petra, Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Urbán Anett, Bogárdi Mónika Edző: Micskó Márk   Gólszerző: Beke Adrienn, Dominika Dikanová illetve Horváth Katalin (2), Urbán Anett, Fábián Rebeka, Ganczer Hajnalka, Szekér Anita, Megyes Ágnes   A kezdeti tapogatózás után, kezébe vette az irányítást a szekszárdi csapat és sorra alakította ki helyzeteit, ám az utolsó passzokba egy kis hiba csúszott, vagy éppen Bocsárdi védett bravúrral. Ahogy beléptünk az első félidő második felébe, Urbán Anett megszerezte a vezetést, miután egy nagyon tetszetős kényszerítőzés után rúgott szép gólt a bal alsóba. Egy perccel később egy gyors akció végén Fábián Rebeka megduplázta a vendégelőnyt. Érdekesség, hogy az első játékrészben egyetlen szabálytalanságot sem követtek el a győriek. A második félidőben más sebességre kapcsolt az ETO, aminek következtében Beke Adrienn a 22. percben megszerezte a szépítő találatot, ezzel egy csapásra visszajött a hazai csapat a mérkőzésbe. De még mielőtt bajba kerültek volna Micskó Márk lányai, megrázták magukat és a 23. percben Ganczer Hajnalka rúgott szép gólt Szekér Anita passzából, majd a 24. percben Horváth Kata nagy bombájával már 1-4-et mutatott volna az eredményjelző tábla, de az sajnos nem működött, így maradt a kézi időmérés, ami egy élvonalbeli mérkőzéshez úgy gondoljuk méltatlan körülménynek számít.. Uralták és élvezték a játékot a vendégek, szebbnél szebb akciókat vezettek. Aztán következett a 33. perc, amikor is Szekér szerzett labdát, azonnal Bogárdit indította, Mónika pedig önzetlenül visszatette Anitának a labdát, ami már a szekszárdi csapat ötödik gólját jelentette. Az esetnél a gólszerző megsérült, hiszen nekicsúszott a kapufának, reméljük a sérülése nem súlyos. Rendkívül sportszerű módon Szekért a győriek gyúrója vette hosszas kezelésbe, s úgy tűnt, hogy sokat segített állapotán. Dikanová Dominka szépítése után 5 perc volt még hátra, de a szekszárdiak szerették volna lelkes szurkolóikat még jobban kiszolgálni és ez további találatokban is megmutatkozott. Ritkán látható jelenet következett, hiszen futsalban nem igazán jellemzőek a fejes gólok, Horváth Katalin azonban megmutatta, hogy így is lehet gólt elérni, hiszen egy nagyszerű felívelés után csúsztatott a kapuba. A hazaiak kapusa sajnos az esetnél megsérült, ezért le kellett őt cserélni. Jobbulást kívánunk Bocsárdi Eszternek! S, hogy ne maradjon eseménytelen az utolsó perc, arról Megyes Ágnes gondoskodott, hiszen egy önzetlen passz után, higgadtan emelt a kapuba, beállítva ezzel a végeredményt. Ági végig kiemelkedően játszott, s nagyon megérdemelte, hogy ő is betaláljon. Győzelmével minimum vasárnapig újra élre álltak Ganczer Hajniék, akik a győzelmen túl a mutatott teljesítményükre is büszkék lehetnek. Az ETO futsalosai ezúttal rossz napot fogtak ki, ráfér az erősítés januárban a keretükre, mert különben nagyon nehéz lesz a felsőházba jutniuk.   micsko_kozeliMicskó Márk (Szekszárd): - Gratulálok a lányaimnak, hiszen egy jól felkészített ETO-t sikerült legyőznünk nagyszerű játékkal. A mérkőzést végig kézben tartottuk és egy-két hibától eltekintve végig uraltuk is.  Úgy gondolom győzelmünk még ilyen aranyban is teljesen megérdemelt! További sok sikert kívánok a győrieknek a bajnokságban!

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00