Őrült meccs Békéscsabán, rangadót nyert az MVFC
2015.12.09 | 21:23
Őrült meccs Békéscsabán, rangadót nyert az MVFC   A női NB II hétvégi fordulójában, a Keleti-csoportban az MVFC könnyedén győzött Hajdúböszörményben, az ezúttal gyengén játszó hazaiak ellen. A Skorpió kis különbséggel múlta felül az Alukonstruktot, a ST. Mihály pedig vert helyzetből állt talpra Békéscsabán.   Női NB II, Keleti-csoport, 14. forduló Békéscsabai Wanted SC – ST. Mihály FC 4-5 (4-1) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola, 50 néző Játékvezető: Benyovszki Zoltán – Belanka Zsolt Péter – Kis Pál  Békéscsaba: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Balogh Viktória, Püski Nóra, Kis Vivien Kitti Csere: Örkényi Bianka, Simonka Róza, Zahorán Kitti, Horváth Sára Ticiána, Hundzsa Erzsébet Edző: Domokos András  ST. Mihály: Horváth Melinda – Baksa Katalin, Géczi Bettina, Redetzky Andrea, Fehér Zsuzsanna Csere: Varga Zsuzsa, Börcsök Ágota, Szabó Bernadett, Szolga Judit, Hódi Zsuzsanna Edző: Hódi Zsuzsanna  Gólszerző: Püski Nóra (2), Kis Vivien Kitti, Balogh Viktória illetve Baksa Katalin (3), Varga Zsuzsa, Fehér Zsuzsanna  Domokos András (Békéscsaba): Megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből. Mindkét félidőben volt 6-8 ziccerünk csak a kapussal szemben, de a második játékrészben sajnos sem ezekből, sem a helyzeteinkből nem értünk el gólt, és a védekezésünkben is volt egy 5 perces hullámvölgy, amit Baksa Kata évtizedes futsal rutinjával ki is használt. Az első félidő végén az egyik legbiztosabb védőnk is megsérült, az ő hiánya is megérződött a második félidei védekezésen. Bosszantó, hogy sorozatban veszítjük el a kiegyenlített, szoros mérkőzéseket, de igyekszünk javítani a hibákon és győzelemre váltani a szépen kidolgozott előnyeinket.  Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Az első félidőben a szezon leggyengébb játékát produkáltuk, igazából talán még játéknak sem nevezhetném, amit a pályán műveltünk. Kerestem a csapatomat a pályán, de őszintén szólva, nem találtam.... 4:1-es félidő ellenére sikerült a hitet visszahozni a pályára és sikerült játékunkkal, elszántságunkkal megfordítanunk az eredményt! Gratulálok a csapatnak, de tavasszal már nem leszek elégedett az alsóházi kötelező győzelmek begyűjtésével, szükségünk lesz egy-két bravúros győzelemhez! Hiszem és tudom, hogy ez a csapat többre képes! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Skorpió SE – Alukonstrukt ECS 3-1 (1-0) Salgótarjáni Sportcsarnok, 50 néző Játékvezetők: Molnár László – Molnár Réka – Bodon Péter  Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Botos Bernadett, Molnár Anett, Szklenár Kitti, Keviczki Alexandra Kitti Csere: Percze Réka, Gál Veronika Szandra, Ferencz Flóra Franciska, Bede Anett, Mészáros Zsófia Ilona Edző: Tóth Zsolt Alukonstrukt: Serbán Apollónia – Vasvári Dorina, Popovics Tamara, Hudák Karolina, Balogh Erika Csere: Malachovszki Dóra, Szabó Ivett Edző: Makay Robin Gólszerző: Gál Veronika Szandra, Molnár Anett, Bede Anett illetve Balogh Erika Mindkét tréner elégedett volt a lefújás után. Tóth Zsolt azért mert nyert a csapata, s az eredményesség fontos szempont, Makay Robin pedig azért mert fejlődött csapata, s visszaigazolást kapott arra vonatkozóan, hogy van értelme az elvégzett munkának. Hiába a nagyobb játéktudás, nagyon meg kellett küzdenie a hazaiaknak a három pontért. Serbán Apollónia remekül védett, az első félidőben mindössze Gál Veronika járt túl egy alkalommal az eszén, s miután a 30. percben Balogh Erika kiegyenlített vérszemet kaptak a nyíregyházi játékosok, s ha nem Cseh-Rusz Bianka a Skorpió kapujában akár pontot is szerezhetett volna a vendégcsapat. De ő állt, s a kitűnő hálóőr örömére a hajrában Molnár Anett és Bede Anett is gólt szerzett, így ha nehezen is , de végül összejött a siker a salgótarjániaknak. Bede Anettnél meg is állnánk egy pillanatra. Ikertestvéréhez Annához hasonlóan remek képességekkel van megáldva, igazi csapatember és vezéregyéniségként igyekszik összefogni társait. Nincsen könnyű dolga, de ő mégis alázatosan áll a feladathoz, s ki lehet jelenteni, hogy lelkesedése átragad a többiekre is. Szükség lesz jó játékára a hátralévő mérkőzéseken is,  mert nincs könnyű helyzetben a példátlan sérüléshullám miatt a Skorpió. Tóth Zsolt (Skorpió): Legfontosabb célunkat a három pont megszerzését elértük, aminek örülök. Sokat fejlődött ellenfelünk a legutóbbi találkozásunk óta. Nagyon jó volt beszélni Kis Jánossal, akit kitűnő szakembernek tartok. Makay Robin (Alukonstrukt): Ahhoz képest, ahogyan indultunk es amilyen utat bejártunk szezon közben ez az eredmény mar bizakodásra adhat okot, hogy tavasszal csatlakozunk a ponttal, pontokkal rendelkező csapatok társaságába! Köszönöm a KITARTÓ LÁNYOK , kitartó munkáját , úgy gondolom, ha lassabb is de pozitív a fejlődési utunk ! Tanulságos szezon van mögöttünk, ennek tudatában készülünk a jövőre nézve! Köszönöm a csapat nevében a vezetőség folyamatos támogatását! Gratulálunk a Skorpió SE csapatának! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hajdúböszörményi TE II – MVFC Berettyóújfalu 1-3 (0-3) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont, 100 néző Játékvezetők: Tóth Gábor – Szabó Ferenc Szilárd – Erdélyi Tamás HTE: Tóth Renáta – Quirikó Vivien, Szilágyi Mariann, Bokor Adrienn, Mogyorósi Zsuzsanna Csere: Pálóczi Krisztina, Nagy Mária, Bölömi Ibolya, Szilágyi Szilvia, Czégény Zsuzsanna, Sipos Bernadett Edző: Quirikó Vivien  MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Pozsgai Kitti, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Ugrai Csilla, Erős Zsanett, Petrik Szilvia Edző: Trencsényi János Gólszerző: Szilágyi Mariann illetve Tóth Anita, Roza Viktória, Tóth Tamara Az alacsony színvonalú mérkőzés tulajdonképpen már az első négy perc után eldőlt, miután Tóth Anita és Roza Viktória is bealált Tóth Renáta kapujába. A két gól ugyan a futsalban nem számít nagy hátránynak, de a HTE-t nagyon megfogta a gyenge kezdés, és talán a hit is hiányzott a böszörményi lányokból ahhoz, hogy fordítani tudjanak, s gondjaikat tetézte, hogy a szünet előtt nem sokkal Tóth Tamara háromgólosra növelte a különbséget. A második játékrészben már valamit javult a hazaiak teljesítménye, összejött a szépítés is, de a taktikusan játszó MVFC sikere összességében nem forgott veszélyben.  Quirikó Vivien (HTE): Az első félidőt átaludtuk, és csak a második játékrészben "szálltunk be" ebbe az - egyébként nem túl magas színvonalú - mérkőzésbe, ám sajnos ekkor már késő volt. Rég nem láttam ilyen tompának a csapatot, és ezen az sem segített, hogy nem tudtuk a saját hazai pályánkon játszani ezt a találkozót. De ez nem lehet kifogás az első félidőben mutatott botrányos "produkcióra". Trencsényi János (MVFC): az első félidőben jól játszottunk, ez 3 gólt eredményezett majd a másodikban ez az előny elégnek bizonyult egy nagyon fontos meccsen vagyunk túl, gratulálok a lányoknak a győzelemhez.