ŐRÜLETES HAJRÁ A RANGADÓN
2016.03.20 | 08:22
ŐRÜLETES HAJRÁ A RANGADÓN Az utolsó forduló rangadóján háromgólos hátrányból fordított a HTE majd jött a drámai 40. perc. Vígh Renáta sérülten visszaállva a hajrára egyenlített, azonban 3 másodperccel a vége előtt Pádár Anita második gólja döntötte el a mérkőzést.  Álomszerűn kezdett az Árkád ETO a Hajdúböszörmény otthonában. A 2. percben Jakab Réka passzát Vígh Renáta jutatta Torma Lilla kapujába (0-1). Lendületben maradt a Győr és az 5. percben fordítva csinálták meg a figurát a hazai kapu előtt, most Vígh Renáta keresztlabdáját vágta a léc alá Jakab Réka (0-2). Még ebben a percben háromra nőtt a vendég előny, Újvári Krisztina középről meglőtt labdája laposan vágódott a Böszi kapujába (0-3). Sokáig nem találták a fogást az ETO-n a hazaiak, de Herczeg azért többször is veszélyeztetett, főleg kontrákból, azonban Bocsárdi Eszter az ETO kapusa résen volt. 10399961_971652452881806_4323025255824367821_n Váratlanul egy kontrát követően szépített a HTE. Sebestyén elé pattant a labda Demeter lövése után, aki kilőtte a bal alsó sarkot (1-3). Még mielőtt nagyobb sebességre kapcsolt volna a Hajdúböszörmény, azonnal jött a válasz. Egy felívelés megtalálta Vígh Renátát, aki szépen fordult le védőjéről és Torma kapujába helyezett (1-4). Megnyomta a félidő végét a HTE, Bocsárdi azonban mindent védett, egyszer pedig szerencséje is volt, védése után a kapufáról vágódott mezőnybe a labda. A Győr jól védekezett, ebből számtalan gólhelyzetet kidolgozott, akár 8 gólt is szerezhettek volna a vendégek, azonban nem változott a 1-4-es eredmény a szünetig. A 2. félidőre egy harapósabb HTE jött a pályára, érezni lehetett, hogy mindent megtesznek a szépítésért, azonban jól szervezetten állta a rohamokat az ETO, kontrái pedig veszélyesek voltak. Rybanska Nikola megsérült a 27. percben és kiállni kényszerült, majd két perccel később Vígh Renáta ütközött Tormával, őt is hosszasan ápolták, mindketten fájó arccal bicegve hagyták el a parkettet. Talán a két sérülés, vagy az ezt követő kapuscsere vette ki a lendületet a Győr vitorlájából, de tény, hogy magukra húzták a hazaiakat, és védekezni kényszerültek, mivel a Böszi átvette a játék irányítását. Pádár Anita lövésével szépítettek is a 32 percben, aki nagy erővel bombázott a jobb szélről a léc alá Mészár Krisztina kapujába (2-4). Meghozta a kedvét a támadásokhoz a gól a HTE-nek, három perccel később állva hagyják a Győrt és a jobb szélre kiküldött labdát Herczeg vágta félmagasan a győri kapuba (3-4). 995375_971653112881740_3086059877658884336_n Ezt követően pár percig kiegyenlítődött a játék, helyzet mindkét kapu előtt, de a győri támadások és átadások pontatlanok voltak, ebből többször is veszélyesen indulhattak a hazaiak. A 38 percben háromszor indult újra a hazai támadás, majd Szabó Zsuzsanna volt harcos a bal szélen, nála maradt a labda, a belőtt labdájába Demeter Réka tette bele a lábát, akiről védhetetlenül perdült a léc alá a játékszer (4-4). Amire senki nem számított a szünetben, kiegyenlített a HTE! Nos nem csak kiegyenlített, hanem még ebben a percben a lélektani előnytől hajtva Sebestyén Györgyi révén megszerezték a vezetést egy kimaradt győri helyzet után (5-4). Az ETO mindent megpróbált, hogy egalizáljon a hátralévő két percben. Vígh Renáta agresszív letámadásból szerez labdát a 40. percben a Böszi hatosán, kicselezte Torma Lillát és az üresen maradt kapu közepébe gurított, sikerült az ETO-nak kiegyenlítenie (5-5)! De nem volt vége, a Győr tovább támadott, Vígh próbálkozott a jobb szélen, Szabó Zsuzsanna háromszor is hatalmasat védekezett, majd ebből még indulni tudott a HTE. Villámgyors kontrával azonnal kettő az egyben a győri kapura indultak. Pádár Anita végül 3 másodperccel a lefújás előtt a jobb szélről aztán drámai módon eldöntötte a rangadót (6-5). 10334366_971618956218489_3848736508831656431_n Tanultságos meccset játszott az ETO a Hajdúböszörménnyel, a szinte tökéletes félidejük után – amit sokkal több góllal is lehozhattak volna a győri futsalok – a második félidőben túlságosan magára engedte a HTE támadásait, amiből nem jöttek ki jól. AZ ETO két váratlan sérülése, valamint a hazaiak pontosabb kapu előtti befejezése visszahozta a HTE reményeket, majd a hajrában meg is fordították a rangadót Pádárék. Az utolsó perc sokáig emlékezetes marad, drámai dramaturgja most a Hajdúböszörménynek kedvezett, de az ellentétes félidőkben látott játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Simonyi András (HTE): Őrült mérkőzés volt, az első félidőben rá sem ismertem csapatomra. Az ETO lejátszott minket a pályáról, nagy erőfeszítésünkbe tellett, hogy ne legyen legalább 7-8 gól különbség ellenfelünk javára. A szünetben próbáltam elhitetni a játékosaimmal, hogy van még esély, hiszen ismerem a női lelket. A biztos vezetésük tudatában úgy érzem a Győr nagyon visszaállt, pedig megroggyanhatott volna minket. Nagyon fontos pillanatokban szereztünk gólokat, ami elbizonytalanította riválisunkat. Határtalan lelkesedéssel fordítani tudtunk, maradjunk annyiban, hogy az összkép alapján a döntetlen sokkal igazságosabb lett volna. Molnár Attila (ETO): Produkáltunk egy majdnem tökéletes félidőt, aztán a második félidő elején végleg eldönthettük volna a mérkőzést, de az összes helyzetünk kimaradt. Aztán a különben nem egy istráng tépő iramba belealudtunk, és az ellenfél ezt kihasználta. Mégsem vagyok elégedetlen, mert amit elterveztünk az bevált, ami hibát elkövettünk, abból pedig tanulunk.   Női NB I, 18. forduló   HTE-ÁRKÁD ETO 6-5 (1-4) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács István – Tóth Szabolcs – Harmati László HTE: Torma Lilla – Demeter Réka, Benkő Mónika, Pádár Anita, Nagy Ágnes Csere: Horváth Eszter, Halászi Kinga, Sándor Zita, Herczeg Andrea, Sebestyén Györgyi, Szabó Zsuzsanna Edző: Simonyi András ETO: Bocsárdi Eszter – Jakab Réka, Jakab Petra, Újvári Krisztina, Vígh Renáta Csere: András Franciska, Öreg Cintia, Mészáros Dalma, Sister Amanda, Rybanska Nikola, Mészár Krisztina Edző: Molnár Attila Gólszerzők: Vígh Renáta (2, 5, 40), Jakab Réka (5), Újvári K.risztina (11), illetve Sebestyén Györgyi (11, 38), Pádár Anita (32, 40), Herceg Andrea (35), Demeter Réka (38), Forrás: etofc.hu [gallery ids="57285,57287,57288,57291,57293,57296,57299,57301,57303,57306,57307,57310,57313,57316,57319,57321,57322,57325,57326,57328,57330,57332,57334,57335,57337,57340,57341,57342,57344,57347,57350,57353,57354,57356,57357,57359,57362,57365"]