Óriási meccsen győzelem! Megvédte bajnoki címét az ETO!
2017.05.23 | 15:24
Óriási meccsen győzelem! Megvédte bajnoki címét az ETO! Őrületes, minden eddiginél szorosabb ETO-Dunaferr csúcsrangadón kőkemény küzdelemben 2-1-re győzött a Rába ETO és a hátralévő 3 mérkőzésének eredményétől függetlenül bebiztosította a hetedik bajnoki címét! A találkozó előtt az NB III-as bajnok nagypályás ETO-t köszöntötte a hangosbemondó és a szurkolók, utóbbiak sajnos ezúttal sem sokan látogattak ki a Magvassy-csarnokba, pedig a győriek a hetedik bajnoki címük megszerzésére készültek.

Ezt próbálta megakadályozni a Dunaferr, amely egyedüliként a magyar mezőnyben csent pontot a rájátszásban zöld-fehérektől. Ennek megfelelően kiegyenlített félidőt produkált a két csapat, igaz az ETO közelebb állt a gólszerzéshez, de Alexék az első húsz percben csak kapufáig jutottak. A szünet után Juanra hagyott ki nagy lehetőséget, majd egy öngóllal vezetéshez jutott az ETO. Nagyobb lett az iram, rengeteg helyzetet dolgoztak ki a győriek, ám minden elakadt Revelandban. Sőt egy kontra végén egyenlített a Dunaferr, ám a hajrában Seidler bombagóljával ismét a győriek kerültek előnybe, amit - hiába játszott vészkapussal a Dunaferr -, már meg is őriztek a zöld-fehérek. Érdekesség, hogy döntetlen esetén is bajnok lett volna az ETO, mivel az MVFC-Berettyóújfalu a Haladás otthonában 1-1-es döntetlent ért el. A 7. forduló eredményei:(kattints a képre)

fgh

hjk

Az ETO 2010 tavaszán lett először bajnok, azóta csak egyszer,  2014-ben nem nyerte meg az NB I-et.  Az eddigi bajnokcsapatok: 7-szeres: ETO FC Győr 3-szoros: MVFC Berettyóújfalu, Aramis SE, Cső-Montage BFC 2-szeres: Gödöllői FK 1-szeres: Külker FC, Rubeola FC Csömör Marcos Angulo:Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz,  s az, hogy három fordulóval a vége előtt már bajnokok vagyunk, a bizonyíték arra, hogy nagyon jól dolgoztunk. Juanra:Mint minden  fontos mérkőzés, ez is nehéz volt, de megérdemelt az ezért járó jutalom. Fehér Zsolt:Mindent elmond a mérkőzésről, hogy egyetlen magyar mezőnyjátékost, Harnischt játszatott Marcos az ETO mestere! Végig kiélezett, szoros meccset játszottunk az ETO -val, akik a mérkőzés nagy részében irányították a találkozót, mégis, ha Klacsák jobb döntést hoz 6 másodperccel a vége előtt, elmaradt volna a bajnokavatás...! Így viszont nincs más, mint gratulálni az Etonak a bajnoki címhez! Rába ETO–Dunaferr 2–1 (0–0) Győr, NB I-es felsőházi rájátszás, 300 néző. V.: Farkas B., Kovács G. ETO: Matkovics – Davide, Alex, Juanra, Seidler. Cs.: Tóth Gy., Végh A., Gémesi, Harnisch, Vas Á., Sáhó, Dávid R., Drahovsky, Bognár Edző: Marcos Angulo. Dunaújváros: Reveland – Horváth N., Németh P., Klacsák, Fekete R. Cs.: Varsányi, Schrancz, Fridrich, Gorjánácz, Varga Cs., Csányi, Józsa, Hosszú. Edző: Fehér Zsolt. Góllövők: Horváth N. (22., öngól), Seidler (37.). ill. Horváth N. (34.). forrás: eto.hu