Nyolcgólos ETO-siker, Süle Dóra triplázott
2015.10.10 | 14:01
 Nyolcgólos ETO-siker, Süle Dóra triplázott Női NB I: Nyolcgólos ETO-siker, Süle Dóra triplázott 16 percig tartó gólcsend után beindult az ETO-henger a Skorpió játékosainak legnagyobb bánatára. Leginkább a szünet után brillíroztak Jakab Rékáék. Női NB I, 5. forduló Rába ETO – ReklámPress-Skorpió 8-0 (4-0) Győr, Magvassy Sportcsarnok Játékvezetők: Pálfy Éva – Horváth Zoltán – Tóth István ETO: Bocsárdi Eszter – Jakab Réka, Vígh Renáta, Sister Amanda, Süle Dóra Csere: Csuti Melinda, András Franciska, Németh Loretta, Öreg Cintia Mónika, Mészár Krisztina Edző: Molnár Attila Skorpió: Terdik Tamara – Gál Veronika Szandra, Tóth Friderika, Bede Anett, Balya Dorottya Csere: Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona Edző: Tóth Zsolt Góllövők: Süle (19’ 20’ 27’), Vígh (20’ 20’) Öreg (29’) Csuti (37’) András (38’) 16 percig remekül tartotta magát a Skorpió az aranyéremre esélyes Rába ETO otthonában, sőt még helyzetei is voltak, de ezeket Bocsárdi Eszter magabiztosan hárította. Az ETO irányította addig is a játékot, de Terdik Tamarának nem lehetett gólt lőni és rendkívül szervezetten védekezett a vendégcsapat. Ahogy telt az idő úgy lettek egyre türelmetlenebb a győri futsalos hölgyek, de aztán Süle Dóra gólja átszakította a gátat és a szünetre már 4-0-t mutatott az eredményjelző tábla, a duplázó Süle Anett és Vigh Renáta jóvoltából. IMG_9440   Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mindössze két cserével érkeztek a salgótarjániak a mérkőzésre így a fáradtság is kezdett kiütközni rajtuk. Gondjaikat tetézte, hogy két játékosuk is megsérült az első félidő hajrájához közeledve, így vérmes reményeik nem lehettek a folytatást illetően. Molnár Attila okosan sorokat cserélt így a második félidőben sikerült tanítványainak felőrölniük a vendégek ellenállását és magabiztosan tartották otthon a három pontot. A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ha Terdik Tamara nem fog ki ilyen jó napot. IMG_9469 Molnár Attila (Rába ETO): Nagyon érdekes mérkőzést játszottunk ahol a Skorpió meglepett minket. 15 percig jól tartották magukat, aztán a félidő közepén taktikát váltottunk. A második félidő számunkra már örömjáték volt, csak a gólkülönbség volt kérdéses. Nagyon sok helyzetet sikerült kidolgozni, melynek egy részét sikerült is értékesítenünk. A második félidei játékunkkal és az eredménnyel is elégedett vagyok. Sok sikert kívánok ellenfelünknek a folytatásban! Tóth Zsolt (Skorpió): Az első félidő nagyobbik részében jól tartottuk magunkat, aztán Bede Anett és Bokor Berill sérülése miatt elkezdett felbillenni a pálya. Négy mezőnyjátékossal már nem volt esélyünk a pontszerzésre. Le a kalappal a csapat előtt, a lefújás pillanatáig küzdöttek becsülettel.