Női NB II: Bede Anett vezérletével győzött a Skorpió
2015.09.22 | 08:03

Nem borult a papírforma a női NB II hétvégi mérkőzésein.  Az Alukonstrukt ECS megszerezte ugyan első góljait a másodosztályban ám az első fordulóhoz hasonlóan ezúttal is 13 gólos vereséget szenvedett, a forduló rangadóján pedig a Skorpió magabiztosan múlta felül a HTE II-t. Női NB II, Keleti-csoport, 3. forduló Alukonstrukt ECS – ST. Mihály SE 2-15 (1-5) Nyíregyháza, Zrinyi Ilona Gimnázium Játékvezetők: Szilágyi Norbert - Takács Ákos- Takács Attila Alukontsrukt: Sebán Apollónia – Sós Noémi, Malachovszky Dóra, Mencsik Anita Anikó, Balogh Erika Csere: Popovics Tamara, Szabó Ivett, Schiller Vivien Rozália, Vasvári Dorina Vezetőedző: Makay Robin ST. Mihály: Horváth Melinda – Redetzky Andrea, Baksa Katalin, Seprenyi Dóra Ilona, Fehér Zsuzsanna Csere: Hódi Zsuzsanna, Dékány Dóra, Marancsik Adrienn, Czibere Andrea Vezetőedző: Hódi Zsuzsanna Gólszerzők: Sós Noémi (2) illetve Baksa Katalin (5), Hódi Zsuzsanna (3), Redetzky Andrea (2), Fehér Zsuzsanna, Dékány Dóra, Narancsik Adrienn, Mencsik Anita Anikó (öngól)  A rendkívül sportszerű összecsapáson az első játékrészben jól tartotta magát a házigazda, igaz ehhez hozzájárult az is, hogy a ST. Mihály sok hibával, kapkodóan játszott. Pedig már a 2. percben megszerezte a vezetést Hódi Zsuzsanna játékosedző csapata, de ez sem nyugtatta meg játékosait és az egyre bátrabban játszó nyíregyháziak Sós Noémi góljával kiegyenlítettek. Egy öngól kellett ahhoz, hogy a vendégek megszerezzék a vezetést és Redetzky Andrea találata után már nem volt kérdéses melyik alakulat nyeri meg a mérkőzést. A második félidőben már úgy játszott a ST. Mihály ahogy azt edzője is elvárta és szebbnél-szebb gólokkal végül is felőrölte az elfáradó Alukontsruktot és végül 13 gólos sikert arattak. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály): Tartalékosan felálló csapattal érkeztünk Nyíregyházára. Az első félidőt ismét magunknak tettük nehézzé, a vezetés sem tudta megnyugtatni a csapatot, kapkodás, szervezetlenség jellemezte a játékunkat. A második játékrész elején azonban magunkhoz ragadtuk az irányítást, agresszívabb támadójátékunk meghozta a gólokat is. Az eredmény azt hiszem a második 20 percben mutatott játék alapján még reális is. Gratulálok a csapatomnak és köszönet az ellenfélnek a sportszerű játékért.   Skorpió SE – Hajdúböszörményi TE II 5-1 (2-1) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezető: Janitz Gergő – Horváth Máté – Kovács Péter Róbert A forduló rangadóján két motivált, remek játékosállományú gárda mérkőzött meg egymással. A HTE Szilágyi Mariann fantasztikusan eltalált átlövés góljával szerezte meg a vezetést és ekkor talán csak a legvérmesebb Skorpió-fanok remélték, hogy ezzel a vendégcsapat ellőtte minden puskaporát. Pedig így történt..Tóth Friderika egyenlítését követően némi mezőnyfölénybe kerültek a salgótarjániak így nem okozott meglepetést, hogy Bede Anett a vezetést is megszerezte a házigazdáknak. Fordulást követően ritmust váltott a Skorpió és Bede Anett második találata után már nem volt kérdés, melyik csapat szerzi meg a három bajnoki pontot. A fokozatosan elfáradó HTE már nem tudott újítani, a Tóth-tanítványok pedig további két góllal magabiztos győzelmet arattak. A látottak alapján teljesen megérdemelten, még úgy is, hogy csak annyit adtak ki magukból ami a biztos sikerhez elég volt. Tóth Zsolt (Skorpió): -  75 százalékot adtak ki magukból a lányok, ennyi is elég volt a győzelemhez. Nehezebb meccsre számítottam, a HTE-vel általában izgalmas meccset szoktunk vívni, de cseppet sem bánom, hogy ezúttal nem kellett idegeskednem a kispadon. Örülök az újabb sikernek és annak is, hogy valamennyi benevezett mezőnyjátékosomat pályára tudtam küldeni. Quirikó Vivien (HTE): - Az első félidőben jól tartottuk magunkat, a másodikban azonban már felénk tudott kerekedni a Skorpió és megérdemelten nyert. Nincs miért szégyenkeznünk, a következő mérkőzésen szeretnénk javítani. Az MVFC Berettyóújfalu – Gyulai Amazonok mérkőzést október 13.-kén játsszák le.