Női NB 2, 19. forduló összefoglaló
2015.03.26 | 08:21
Női NB 2, 19. forduló összefoglaló Obsitos SE – DEAC 3-5 (0-2) Csömör, Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Laczkó Zoltán, Kéri I. Zoltán, Kéri II. Zoltán Ifj, Obsitos SE: Hurton Zsuzsanna - Linke Nikolett, Szabó Szilvia, Németh Beáta, Belkó Éva Csere: Bilicsné Kerekes Ancsa, Csizmók Adrienn, Mayer Mónika DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Erdős Edina, Kota Gabriella, Urai Bianka Csere: Lovas Anna, Péter Vanda Ágnes, Dancs Rebeka, Barabás Éva Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Szabó Szilvia, Bilicsné Kerekes Ancsa, Belkó Éva, illetve Radics Ágnes Mariann, Urai Bianka (2), Lovas Anna, Kota Gabriella Az Obsitos csapata a táblázaton elfoglalt helye ellenére többször is kellemetlen ellenfélnek bizonyult már az NB-II-es mezőny csapatainak. Álmosan indult a mérkőzés, a DEAC védekezésének köszönhetően helyzetig sem jutott a hazai csapat, viszont a támadásainkból hiányzott a dinamika és a frissesség. A vezetést hamar megszerezte a vendégcsapat és a félidő közepén meg is duplázta az előnyt Urai Bianka szép egyéni villanása után. A biztos vezetés tudatában több taktikai elemet is kipróbált a vendégcsapat, de gólt már nem sikerült szerezniük ebben a félidőben, bár a helyzetek meg voltak hozzá. Az Obsitos csapatából hiányzott az átütőerő, igaz ezt lelkesedéssel pótolták. A második félidő elején az öltözőben maradt a vendégcsapat és egy gyors hazai gól nyílttá változtatta a mérkőzést. Ritmust váltott a DEAC, egymás után alakították ki a helyzeteket és ebből hármat ki is használtak. Ezzel eldőlt a mérkőzés. Nagy volt a nyomás a hazai kapura, de a teljesen kinyílt Debreceni védelemben olykor komoly gondot okozott a kontratámadások kivédekezése. Ebből a játékszituációkból még két gólt talált az Obsitos. ZTE – Göcsej SK – Reklám Press – Skorpió 4-4 (1-2) Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Stárics Roland, Vincze Gábor, Halász Gergő ZTE – Göcsej SK: Kiss Emilia - Horváth Kitti, Tálosi Szabina, Orbán Szandra, Megyeri Boglárka Csere: Molnár Nikoletta, Tóth Alexandra, Nagy Bianka, Lehota Szimonetta, Fábián Ramóna, Molnár Martina Reklám Press – Skorpió: Cseh – Rusz Bianka, Tóth Friderika. Bokor Berill, Szklenár Kitti, Gál Veronika Szandra Csere: Balya Dorottya, Molnár Anett, Bede Anna, Bede Anett, Németh Zsófia Vezetőedző: Tóth Zsolt Gólszerzők: Lehota Szimonetta, Orbán Szandra, Tálosi Szabina (2), illetve Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra,  Balya Dorottya, Németh Zsófia A Női Futsal NB II 19. fordulójában a salgótarjáni Skorpió SE-t fogadta a Göcsej SK. A forduló előtt harmadik helyen álló vendégcsapat remekül kezdte a mérkőzést, mivel már a 30. másodpercben mattolták egy remek kényszerítőzést követően a védelmünket és Tóth Friderika lövése erősen vágódott a hálóba (0-1). A korán bekapott gól megzavarta a hazai lányokat. A vendégek kihasználták a bizonytalanságukat és a 2. percben újabb gólt szereztek Gál Veronika révén (0-2). Nehezen találta a ritmust és a vendégek védelmén is nehezen jutottak túl a hazaiak. A mérkőzés felénél egyre jobban összeállt a Göcsej játéka és a helyzetek is jöttek sorban. A 15. percben Lehota Szimonetta szépített. Ez meghozta a várt lendületet a hazai csapat játékában és a nagyszünetig hátralévő időt nagyon megnyomták, de gólt nem sikerült szereznünk. A félidőre maradt a 2-1-es vendég vezetés. A szünet után harcosan játszott a Zalaegerszeg, de egy védelmi megingást követően a 24. percben Balya Dorottya növelte a salgótarjáni előnyt (1-3). Nem estek össze a hazai lányok és tovább küzdöttek. A vendégek őrizték a megszerzett előnyt, a Göcsej pedig próbált közelebb férkőzni hozzájuk. A gólra, vagy gólokra a mérkőzés utolsó két percéig kellet várnia a közönségnek. A 38. percben Orbán Szandra szépített, majd még ugyanebben a percben a vendégek Németh Zsófia révén újra kettőre növelték az előnyüket (2-4). Az igazi izgalmak még csak ezután jöttek, ugyanis Tálosi Szabina a 39. percben, egy percen belül két gólt is szerzett és kiegyenlített (4-4). Az lefújás előtt két ziccert is hibázott a Göcsej. Viszont a vendégek is eldönthették volna a mérkőzést, ugyanis 13 másodperccel a vége előtt 10 métereshez jutottak, mivel a hazaiak túllépték az öt faultot. A Büntetőt Kiss bravúrral védte és ezzel maradt a zalai pontszerzés.