Női futsal NB 2 rájátszás
2015.04.30 | 12:59

Női futsal NB2 rájátszás 1. forduló

Az alapszakasz után hétvégén folytatódtak a Női futsal NB2 felső és középházi rájátszás  küzdelmei. Az Obsitos SE és a Békéscsabai Wanted SC egyelőre nem lépett pályára.

• Obsitos SE
  • Békéscsabai Wanted SCDEAC – Szekszárdi UFC 5-4 (0-2) Debrecen, Loki Utánpótlás Csarnok Játékvezetők: Szűcs László, Vasziliu Tamás, Tóth GáborDEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Csere: Dancs Rebeka, Barabás Éva, Péter Vanda Ágnes, Erdős Edina, Zsoldosné Bornemissza Barbara Vezetőedző: Sólyom Attila

Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra, Kosztyi Kata Csere: Grill Zita, Soós Petra, Riegler Bernadett Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György

Gólszerzők: Kota Gabriella, Radics Ágnes Mariann (3), Horváth Katalin (öngól), illetve Klézli Szandra, Horváth Katalin (3)

A rájátszás első „hazai” mérkőzése várt  a Debrecenre. Az ellenfél az a Szekszárd volt, akiktől tavasszal vereséget szenvedett a listavezető. A hazaiak szerettek volna visszavágni és egyúttal stabilizálni első helyünket a táblázaton. Rövid tapogatózás után mindkét csapat belecsapott a lecsóba, hol az egyik kapu előtt adódott hatalmas helyzet, néhány másodperc után a másik kapu előtt alakult ki ziccer. Hatalmas akarás mutatkozott mindkét részről, de a két kapus parádézott, így sokáig nem esett gól. Mindkét csapat elsősorban a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, ennek ellenére sok gólveszélyes helyzet alakult ki. A félidő második felében hazai oldalról két súlyos egyéni hiba után az ellenfél kétgólos előnyre tett szert. A két bekapott gól után a hazaiak a biztonságos védekezést egész pályás letámadásra váltotta. Egymás után záporoztak a lövések, közelről távolról, erősen, helyezve, de a Szekszárd kapusa mindent hárított. Az ellentámadásokban megvolt a veszély, de a szünetig már nem született egyik oldalon se gól, így a csapatok 0-2-es állással mentek szünetre.

A második félidőben a Debrecen nekiesett az ellenfélnek és az idény legjobb félidejét produkáltuk. A letámadással teljesen zavarba hozta a Szekszárdot, rengeteg helyzet és kapura lövés adódott, de a szekszárdi kapus (Blesz Nikoletta) mindent hárított. A szépítés hamar sikerült a hazaiaknak és a gól további erőt adott az elkezdett offenzívához, de nagyon hamar  ismét újabb két gólt szerzett a Szekszárd  a semmiből. Gyakorlatilag ebben a félidőben kétszer kerültek helyzetbe a szekszárdiak és két gólt szereztek belőle. 1-4, 13 perc hátra - más csapat talán összeroppant volna, de a DEAC női futsalosai nem tartoznak ezen csapatok közé. A pályára lépők hatalmas elánnal támadtak és sorra alakították ki a helyzeteket – viszont továbbra is ott volt a kapuban Blesz Nikoletta. A második félidő közepén időt kért Sólyom Attila és a padról beszálló pihent erőktől azt kérte,hogy mindent próbáljanak meg. A koncentrációra hívta fel a figyelmet, mert a helyzetekig bőséggel eljutottak, csak a befejezéssel adódtak problémák. Fáradt az ellenfél, már nem értek mindig oda lábbal, így aztán Radics Ági mesterhármasával egalizálták az eredményt. Fantasztikus küzdelem folyt a pályán. A sors fintora, vagy az akarat diadala, hogy a győztes gólt a Debrecen  egy szekszárdi játékosnak köszönheti, ugyanis az ő lábáról került a kapujukba a labda. A végén még a hazaiak rúghattak egy kisbüntetőt, amit „természetesen” a mérkőzés legjobbja hárított, sőt az ismétlést is megfogta 4 méterről, de a helyzetig sem jutó ellenfél már nem tudott egyenlíteni. Magas színvonalú, élvezetes és sportszerű mérkőzésen sikerült legyőzni a Debrecennek a nagyot küzdő Szekszárdot.

Sólyom Attila: A kapuban Kósa Viki az első félidőben nagyokat védett, a góloknál kiszolgáltatott helyzetben volt. A második félidőben ő szurkolt a legközelebbről a társaknak, hiszen dolga nem volt. A két gólról nem tehetett, viszont a negyedik gólra sokáig fog még emlékezni :) . Radics Ági vezéregyénisége volt a csapatnak, az első félidei hibáját többszörösen jóvátette három szép góljával és a sziklaszilárd védekezésével. Ki kell emelni még Kota Gabi játékát. A második félidőt végig játszotta és gólja mellett kiváló centerjátékával szolgálta ki a társait. Urai Bianka és Lovas Anna nagy területen, kreatívan játszott, a labdaszerzésben és a kombinatív játékban alkottak nagyot. Ki kell még emelni Dancs Rebi védőmunkáját, most láttam rajta először igazán, hogy fejben is ott van a védekezésnél. Péter Vanda és Barabás Éva pályára lépéskor megtették azt, amit kértem tőlük, s néhány szép támadással jelezték, hogy igenis lehet rájuk számítani. Vanda még egy gyönyörű gólt is szerzett, igaz ettől szívesen eltekintettünk volna :)

ZTE – Göcsej SK – Reklám Press – Skorpió 2-3 (1-0) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Stárcsi Roland, Dávid József, Vincze Gábor

ZTE – Göcsej SK: Fábián Ramóna – Orbán Szandra, Széles Viktória Bernadett, Horváth Kitti, Molnár Nikoletta Csere: Kiss Emilia, Montag Eszter Anna, Nagy Bianka, Lehota Szimonetta, Reider Natália, Bakos Tímea, Molnár Martina Vezetőedző: Szimán Bálint

Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Bede Anett, Bede Anna Csere: Balya Dorottya, Vámos Réka Vezetőedző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Horváth Kitti, Orbán Szandra, illetve Bede Anna (3)

A női futsal NB II. felsőházi rájátszásában, az első körben a salgótarjáni Reklám Press Skorpió SE-t látta vendégül a Zalaegerszeg. Tartalékos kerettel kényszerültek kiállni a hazaiak mivel két legjobb  játékosuk Megyeri Boglárka és Tálosi Szabina is sérülés miatt kénytelen volt kihagyni a találkozót.

Az első félidőben remekül szervezte meg a játékot Szimán Bálint csapata és meglepetésre a 11. percben Horváth Kitti góljával a vezetést is megszereztek. A nagyszünetig mindkét együttesnek akadtak helyzeteik, de újabb gól nem esett, így a csapatok 1-0-ás állással mentek szünetre.

A második félidőben továbbra is nagy iram jellemezte a mérkőzést. A 27. percben Bede Anna révén a vendégek kiegyenlítettek. A válasz szinte egy percen belül érkezett, egy szögletet követően Orbán Szandra lövése talált utat kis szerencsével a hálóba. A vendégek nagyobb sebességre kapcsoltak. A 36. percben Bede Anna újra betalált, ami összezavarta a hazai lányokat. Egyre fáradtabban mozogtak és nem találták ritmust. A 37. percben Bede Anna már a vezetést jelentő gólt szerezte csapatának, ami elegendőnek bizonyult a találkozó megnyeréséhez..

Szimán Bálint: Az idény végére világossá vált, hogy a második félidőre teljesen elfogyunk mentálisan. Fontos momentumoknál nem tudunk higgadtak és koncentráltak maradni. Az ellenfél pontrúgásaira előre felkészültünk, mégis 2 gólt kaptunk belőle. Szorgalmat és kitartást kívánok Bede Annának, nagyszerű jövő előtt áll. Az éremtől már az első fordulóban messze kerültünk, tovább dolgozunk és építjük csapatunkat.

Kalafa – Újbarok SE – MVFC Női Berettyóújfalu 2-2 (2-2) Szár, Szári Sportcsarnok Játékvezetők: Moldván István, Deme Rajmund, Kovács Péter Rajmund

Kalafa- Újbarok SE: Terdik Tamara – Farkas Diána, Botos Regina, Szabó Zita, Pap Eszter Csere: Tóth Elvire, Reményik Katalin, Torma Julianna, Izsák Anna, Kontó Vivien Vezetőedző: Szabó László

MVFC Női Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda – Varga Veronika, Pozsgai Kitti, Tóth Anita, Kelemen Anett Csere: Czakó Viktória, Papp Dóra, Kóti Lilla Vezetőedző: Trencsényi János

Gólszerzők: Pap Eszter, Reményik Katalin, illetve Czakó Viktória (2)

A bajnokságban a két csapat harmadszor találkozott egymással. Kétszer az alapszakaszban, ahol először döntetlent értek el a csapatok, majd a visszavágón a Berettyóújfalu diadalmaskodott. A két csapat hasonló játékerőt képvisel, így egyik csapatnak sem volt könnyű dolga a mérkőzés előtt. A vendégek kezdték jobban a találkozót. Az 5. percben Czakó Viktória juttatta előnyhöz csapatát. A folytatásban a hazaiak használták ki jobban helyzeteiket. Először a 11. percben Pap Eszter egyenlített, majd rá két percre Reményik Katalin szerezte meg a vezetést. A félidő további perceiben felébredt a vendég csapat és a 18. percben ismét Czakó Viktória volt eredményes, akinek sikerült kiegyenlítenie ezzel a találattal. A csapatok 2-2-es állással mehettek szünetre.

A második félidőt követően annyiban változott a játék képe, hogy a csapatok sorra alakították ki a helyzeteiket de gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie, így maradt a 2-2-es állás és a csapatok 1-1 ponttal távozhattak a mérkőzés lefújását követően.

Hajdúböszörményi TE II – Veresegyház VSK 5-3 (4-1) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Szabó Ferenc Szilárd, Erdélyi Péter, Takács István

Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Sallai Anita, Pálóczi Krisztina, Bölömi Ibolya Csere: Czégény Zsuzsánna, Sipos Bernadett, Quirikó Vivien, Ujvári Izabella Vezetőedző: Quirikó Vivien

Veresegyház VSK: Nyárádi Bernadett – Szennai Adrienn, Várkonyi Orsolya, Lengyel Zsanett, Mogyorósi Zsuzsanna Csere: Nagy Barbara, Popovics Dalma, Kakuk Anikó

Gólszerzők: Bölömi Ibolya, Quirikó Vivien, Sipos Bernadett, Ujvári Izabella, Szilágyi Mariann, illetve Lengyel Zsanett (2), Várkonyi Orsolya

Az ősszel a Veresegyház meglepte mostani ellenfelüket, hiszen sima győzelmet arattak ellenük, majd a visszavágón nagy csatában a Hajdúböszörmény szerezte meg a három pontot, ennek fényében három esélyes volt a találkozó. Ahogy várni lehetett hazai pályán magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat és rögtön a 3. percben Bölömi Ibolya góljával vezetést szereztek. A folytatásban is a hazai csapatnak jött ki jobban a lépés és először a 7. percben Quirikó Vivien, majd a 9. percben Sipos Bernadett és a 14. percben Ujvári Izabella talált be a kapuba. A vendégek a félidő végéhez érve magukhoz tértek és a 18. percben Lengyel Zsanett találatával szépíteni tudtak, így a csapatok 4-1-es állással mentek szünetre.

A fordulást követően a vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést és a 23. percben Várkonyi Orsolya csökkentette csapata hátrányát.  A folyatásban hiába alakítottak ki a helyzeteket a csapatok, nem tudtak túljárni Tóth Renáta és Nyárádi Bernadett eszén egészen a 30. percig. Ekkor a hazai csapatból Szilágyi Mariann talált be. A vendégek a 37. percben még betaláltak, de kevés volt a mérkőzés megfordításához, így a Hajdúböszörmény magabiztosan szerezhette meg a három pontot.