Női futsal NB2 22. forduló összefoglaló
2015.04.21 | 08:55
Női futsal NB2 22. forduló összefoglaló Kalafa – Újbarok SE – Tolle Szekszárdi UFC 3-5 (1-3) Szár, Szári Sportcsarnok Játékvezetők: Stumpf Tamás, Ibriksz Máté, Kovács Róbert Kalafa - Újbarok SE: Tóth Elvira – Pap Eszter, Farkas Diána, Botos Regina, Szabó Zita Csere: Gyurcsó Nikolett, Terdik Tamara, Izsák Anna, Reményik Katalin, Torma Julianna Vezetőedző: Szabó László Tolle Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra Csere: Grill Zita, Kosztyi Kata, Gősi Natália Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György Gólszerzők: Horváth Katalin (öngól), Farkas Diána, Botos Regina, illetve Csigi Eszter, Horváth Katalin (3), Kosztyi Kata A hazai csapat remekül kezdte az első játékrészt. Két perc sem kellett és megszerezték a vezetést. A vendégeknek egy nagyon kemény és sportszerű csapat ellen kellett felvenni a versenyt, ami a mérkőzés 5. percétől kezdve sikerült is. A 6. percben vendég oldalról Csigi Eszter egyenlített, majd a 8. percben Horváth Katalin és Kosztyi Kata találatával megszerezték a vezetést Micskó Márk lányai. A félidőben a csapatok 1-3-as állással fordultak. A második félidő elején az öltözőben maradtak a vendégek, így először a 21. percben Farkas Diána, majd a 22. percben Botos Regina volt eredményes hazai oldalról. A második félidő közepétől átvette az irányítást a Szekszárd és a 28. illetve a 29. percben Horváth Katalin eldöntötte a mérkőzést. A maradék percekben a hazai csapat mindent egy lapra tett fel, de nem sikerült újabb gólokat szerezniük, így a Szekszárd hajtós, küzdelmes mérkőzésen szerezhette meg a három pontot. Győzelmével a Szekszárd bebiztosította 2. helyét a bajnokság alapszakaszában, így jó helyről folytathatják a felsőház küzdelmeit. Békéscsabai Wanted SC – Obsitos SE 2-6 (2-4) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Benyovszki Zoltán, Viczián Mátyás, Nagy Zoltán Békéscsabai Wanted SC: Balta Zsanett – Sugár Ágnes, Simonka Róza, Püski Nóra, Örkényi Bianka Csere: Püski Adrienn, Zahorán Kitti, Moldován Lili Rozália, Kondor Ivett Alexa, Kiss Vivien Kitti Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Obsitos SE: Varga Andrea – Szabó Szilvia, Fehér Vivien, Belkó Éva, Linke Nikolett Csere: Mayer Mónika, Bozsik Nikolett, Csizmók Adrienn Gólszerzők: Fehér Vivien (2), Linke Nikolett (2), Szabó Szilvia, Bozsik Nikolett, illetve Püski Adrienn, Sugár Ágnes Kicsit álmosan kezdődött a mérkőzés a vendégek számára. Rögtön az első percben Varga Andrea remek védésének volt köszönhető, hogy nem kerültek hátrányba. A folytatásban aztán összeszedte magát a vendég együttes és a 4. percben Fehér Vivien találatával megszerezték a vezetést, majd a 10. percben Bozsik Nikolett góljával növelték előnyüket. A 14. percben a vendégek szabadrúgáshoz jutottak, amit 7 méterről Szabó Szilvia érvényesített. Ekkor már három gól volt az Obsitos előnye. A 17. percben még Linke Nikolett is feliratkozott a góllövők listájára. A félidő utolsó perceiben a vendégek sok hibával játszottak, amit a hazaiak ki is használtak. Először a 17. percben Püski Adrienn, majd a 18. percben Sugár Ágnes hozta vissza a reményt csapata számára. A második félidő egyértelműen a vendég csapaté volt. Sorra dolgozták ki a helyzeteiket, de azokból csak kettőt sikerült érvényesíteniük. A második játékrészben a vendégek még egy büntetőhöz is jutottak, de nem sikerült érvényesíteniük, így magabiztos 2-6-os vendég siker született a mérkőzésen.   ZTE - Göcsej SK – Hajdúböszörményi TE II 3-3 (3-0) Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion Játékvezetők: Dávid József, Stárics Roland, Vincze Gábor ZTE – Göcsej SK: Kiss Emilia – Horváth Kitti, Orbán Szandra, Megyeri Boglárka, Tálosi Szabina Csere: Széles Viktória Bernadett, Fábián Ramóna, Montag Eszter Anna, Nagy Bianka, Lehota Szimonetta, Rieder Natália, Molnár Nikoletta Vezetőedző: Bagó Gábor Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Sallai Anita, Pálóczi Krisztina, Bölömi Ibolya Csere: Sipos Bernadett, Bernhardt Bernadett, Bernhardt Barbara, Sebestyén Györgyi, Czégény Zsuzánna Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Tálosi Szabina (2), Széles Viktória Bernadett, illetve Bernhardt Bernadett (2),  Bernhardt Barbara A mérkőzés eleje a hazaiaké volt, ők domináltak, több lehetőségük adódott, így nem volt meglepő, hogy vezetést is szereztek. Az első gólra nem kellett sokat várni. Az 5. percben Tálosi Szabina előnyhöz juttatta csapatát, majd a 6. percben Széles Viktória növelte előnyüket, majd ismét Tálosi Szabina volt eredményes, így hamar háromgólos előnyre tett szert a hazai együttes. A folytatásban a Hajdúböszörmény küzdött tovább, de az első félidőben nem sikerült kihasználnia a helyzeteiket, így sima 3-0-ás állással mentek szünetre a lányok. A fordulást követően mintha két másik csapat jött volna ki a pályára. A Göcsej nem tudta azt nyújtani, amit az első félidőben hozott, míg a Hajdúböszörmény remek második félidőt mutatott. Először a 25. és a 31. percben Bernhardt Bernadett faragott hátrányukból, majd a 34. percben Bernhardt Barbara szerezte meg az egyenlítő találatot. Ezzel az eredménnyel a csapatok 1-1 ponttal távozhattak a mérkőzés lefújását követően.   A Reklám Press – Skorpió – Veresegyház VSK mérkőzés nem került lejátszásra.