Női futsal NB2 20. forduló összefoglaló
2015.03.31 | 23:03
Női futsal NB2 20. forduló összefoglaló Reklám Press – Skoprió – Hajdúböszörményi TE II 5-2 (2-0) Salgótarján, Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Palásti Krisztián, Lovas Norbert, Dajkó Tamás Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka - Tóth Friderika, Bede Anna, Balya Dorottya, Gál Veronika Szandra Csere: Mészáros Zsófia Ilona, Molnár Anett, Szklenár Kitti, Bede Anett, Németh Zsófia, Bokor Berill, Rusz Boglárka Vezetőedző: Tóth Zsolt Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta - Szilágyi Mariann, Sallai Anita, Jakab Kata Rebeka, Bölömi Ibolya Csere: Pálóczi Krisztina, Balogh Erika, Czégény Zsuzsánna Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Gál Veronika Szandra, Bede Anna (2), Balya Dorottya, Bede Anett, illetve Sallai Anita, Bölömi Ibolya A női Nb II. péntekre előrehozott rangadóján a Skorpió SE legyőzte a HTE II-t és egye közelebb kerül ahhoz, hogy a felsőházban folytassa a küzdelmet. A tabellán elfoglalt helyezés alapján a vendégek számítottak esélyesebbnek azonban mindössze két cserével utaztak el Salgótarjánba. Meghatározó játékosaik közül Quirikó Vivien nélkülözni kényszerült két gólerős játékosát Koch Fruzsinàt és Bokor Adriennt, ugyanakkor a válogatott futsalos Jakab Katára számíthatott a szakvezető! Kata eddig mindig az első csapatban kapott lehetőséget, de most a létszámproblémát segítendő a második csapatban kapott játéklehetőséget. Az első félidő jobbára egyoldalú küzdelmet hozott, futószalagon alakították ki helyzeteiket a hazaiak és csak kapu előtti határozatlanságuknak köszönhetik, hogy mindössze kétszer zörgették meg Tóth Renáta hálóját: Gál Veronika Szandra átlövés gólja után a mérkőzés egyik hőse Bede Anna ziccerből talált a kapuba. Fordulást követően a HTE magára talált és sokáig kiegyenlített küzdelem jellemezte a látottakat, azonban a 27. percben szerzett Bede Anna találat mindent eldöntött. A böszörményiek védekezése szétesett és a Skorpió klasszisa Balya Dorottya - akinek szinte minden labdaérintése élményszámba ment- góllal és gólpasszal a kiütés határára küldte a vendégcsapatot. A HTE futsalosaiban azonban volt tartás és Sallai Anita és Bölömi Ibolya révén sikerült kozmetikázniuk az eredményt és végül tisztes vereséggel távoztak Salgótarjánból. A látottak és a helyzetek száma alapján ennél nagyobb is lehetett volna a különbség, azonban ehhez sokkal jobban oda kellett volna figyelnie Tóth Zsolt játékosainak a támadás befejezésekre.

DEAC – ZTE – Göcsej SK 7-0 (0-0) Debrecen, DASE Kecskeméti János Sportcsarnok Játékvezetők: Erdélyi Tamás, Takács István, Kovács Ádám DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Kota Gabriella, Urai Bianka Csere: Lovas Anna, Péter Vanda Ágnes, Barabás Éva Vezetőedző: Sólyom Attila ZTE – Göcsej SK: Kiss Emilia - Horváth Kitti, Orbán Szandra, Molnár Nikoletta, Lehota Szimonetta Csere: Nagy Bianka, Fábián Ramóna, Puskás Nóra, Rieder Natália, Bakos Tímea Vezetőedző: Szimán Bálint Gólszerzők: Lovas Anna (2), Barabás Éva, Dancs Rebeka, Kota Gabriella (2), Urai Bianka, illetve Orbán Szandra (2) Hosszú utazás után negyed óra csúszással kezdődött a mérkőzés. Alkalmatlan volt addig a játéktér. Biztos védekezésre és kontrákra épített a Zalaegerszeg a listavezető ellen. Mindkét csapat óvatosan kezdet. Míg a hazai csapat pontrúgásokból, addig a vendégek kontrákból veszélyeztette, de gólt egyik csapat sem tudott elérni az első félidőben, így 0-0-val vonultak pihenőre a lányok. A második félidő elején Orbán Szandra egy begyakorolt támadásvezetésből juttatta előnyhöz a vendégeket. Ám sokáig nem örülhettek, ugyanis Lovas Anna révén gyorsan megfordították a mérkőzést. Lehota Szimonetta sérülése a legrosszabbkor jött a vendégek számára. Küzdöttek, hajtottak, de rövid volt a pad a végére elfogytak és maradt a tisztes helytállás pont nélkül. Szimán Bálint: Nagyszerű első félidőt láttam, koncentráltan védekeztünk, pontatlanul támadtunk. Hetek óta gond van a támadás befejezéssel, most se volt másképp. Amíg nem tudunk javítani ezen, nehéz meccsek várnak ránk. Kezd összeérni a csapat, látszódik a játékunkon. Hosszú út áll előttünk, de mindenképpen biztatóak a jelek. Jók: Horváth Kitti, Kiss Emilia, Orbán Szandra, Lehota Szimonetta, Puskás Nóra Szekszárdi UFC – Obsitos SE 7-2 (4-2) Szekszárd, Szekszárd Városi Sport- és Szabadidőközpont Játékvezetők: Hartung Vilmos ifj, Sipos László Dr, Váraljai Zoltán Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta, Horváth Katalin, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra Csere: Gősi Natália, Kosztyi Kata, Riegler Bernadett, Blesz Bianka Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György Obsitos SE: Hurton Zsuzsanna, Linke Nikolett, Szabó Szilvia, Fehér Vivien, Belkó Éva Csere: Mayer Mónika, Varga Andrea Vezetőedző: Ferenczi Anna Gólszerzők: Csigi Eszter, Klézli Szandra (3), Kosztyi Kata (2), Schlotthauer Renáta, illetve Szabó Szilvia, Belkó Éva Ragyogó vasárnap délelőtt, ragyogó két csapat...úgy gondolom ez a jelző maximálisan megfelel a vasárnapi Szekszárdi UFC - Obsitos SE mérkőzés felvezetésének. Két nagyon jó csapat találkozott egymással. Az Obsitos helyezése csalóka a tabellán, mert annál sokkal, de sokkal jobb csapat, mint azt a tabellán elfoglalt helye mutatja. A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, már a 4. percben megszerezték a vezetést Csigi Eszter találatával. A hazaiak sorra alakították ki a helyzeteiket és a 12. majd a 13. percben is betaláltak. Az Obsitos SE előtt adódtak lehetőségek, de ezeket nem sikerült érvényesíteni, majd Ferenczi Anna kihozta kapusát és vészkapus játékkal próbálkozott, aminek meg is lett az eredménye. A 16. percben Szabó Szilvia találatával szépíteni tudtak a vendégek. A gólra hamar jött a válasz és a 17. percben Schlotthauer Renáta ismét növelte a hazaiak előnyét így a csapatok 4-2-es állással mentek szünetre.  A második félidőben magabiztosan játszott a Szekszárd, több lehetőségük is volt, az Obsitos pedig becsületből ment előre, de az utolsó pillanatokban rendre odaért egy láb a vendégektől. A második játékrészt ennek ellenére a vendégek szerezték meg, ami Belkó Éva nevéhez fűződött. A Szekszárd előtt több ziccer is adódott, először a 25. percben Klézli Szandra, a 29. percben Kosztiy Kata, majd a 31. percben ismét Klézli Szandra volt eredményes. A mérkőzés hajrájában a vendégek ismét lehozták kapusukat és vészkapus játékkal folytatták a találkozót. Gólt nem sikerült belőle szerezniük, így a Szekszárd magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A kilátogató nézők két nagyon sportszerű csapat összecsapását láthatta. Ferenczi Anna – Obsitos SE edzője: Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk. Az eredmény teljesen reális, sőt, azt kell mondjam, hogy még nagyobb arányú is lehetett volna a különbség. Sajnos ez az év nem úgy alakult, ahogy elterveztük. Valóban csalóka a tabellán elfoglalt helyezésünk, de nem mentség, hogy most ennyit tudunk.  Azzal a létszámmal, amivel rendelkezek, művészet csodát tenni. Ennek ellenére próbáltunk helytállni és nem játszottunk alárendelt szerepet a Szekszárd ellen. Számunkra legfőképpen a gyakorlás a fő cél a hátralévő mérkőzésekre, és mindenekelőtt emelt fővel távozni mindenhonnan! Természetesen ez azt is jelenti, hogy minden mérkőzésre nyerni megyünk. Ezt jó, ha minden csapat megjegyzi. Örültem, hogy a játékosaim hozzáállása tükrözte az enyémet és próbáltak mindent megvalósítani, amit kértem. Az 5:4-es játékból ismét sikerült gólt szereznünk, ami szintén a haladást mutatja. Ígérem, hogy a következő szezonban pokollá tesszük minden csapat életét, ha minden feltétel adott lesz!! Még egy nagyon fontos megjegyzés: mert nem szeretem folyton a negatív kritikákat hallgatni. És ha van pozitív, akkor azt is meg kell említeni. Tökéletes játékvezetéssel találkoztam Szekszárdon. Köszönjük! Micskó Márk – Szekszárdi UFC edzője: Nagyon jó mérkőzésen, egy nagyon jó és szervezett csapatot sikerült legyőznünk. Tartottam a mérkőzéstől, mert tudom, hogy az Obsitos sokkal jobb csapat annál, mint azt a tabellán elfoglalt helye mutatja. Szerencsére jól felkészültünk a mérkőzésre, a lányok is betartottak minden taktikai utasítást, ez volt a siker kulcsa. Még 2 mérkőzésünk van hátra, szeretnénk mindkettőt megnyerni, hogy a végén elérjük a céljainkat, a dobogó valamelyik fokát. Békéscsabai Wanted SC – MVFC Női Berettyóújfalu 0-6 (0-1) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Benyovszki Zoltán, Belicza Bence Péter, Csatári Tibor Békéscsabai Wanted SC: Balta Zsanett, Örkényi Bianka, Simonka Róza, Püski Nóra, Zahorán Kitti Csere: Püski Adrienn, Moldován Lili Rozália, Domján Viktória, Kondor Ivett Alexa, Nagy Enikő Anna, Sugár Ágnes Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János MVFC Női Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda, Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kóti Lilla, Csere: Czakó Viktória, Papp Dóra, Pozsgai Kitti, Varga Veronika, Kelemen Anett Vezetőedző: Trencsényi János Gólszerzők: Czakó Viktória(4), Kelemen Anett, Varga Veronika Érvényesült a papírforma ezen a mérkőzésen. Az utolsó helyen álló Békéscsaba fogadta az utolsó előtte helyen álló Berettyóújfalu csapatát. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban. Sorra alakították ki a helyzeteiket, amik kimaradtak egészen a 8. percig. A vezetést a vendégeknek Czakó Viktória szerezte meg. A félidő további perceiben taktikai csata folyt a pályán mindkét oldalon, amelyből egyik csapatnak sem sikerült gólt szerezniük, így a lányok 0-1-es állással mentek szünetre. A folytatásban a vendégek a 27. percben növelni tudták előnyüket. A mérkőzés hajrájáig igen karcsú volt a vendégcsapat előnye és ezt ők is érezték, ezért mindent beleadva remek utolsó öt percet produkáltak a lányok. Czakó Viktória először a 35, majd a 37. és a 39. percben is betalált, majd még ugyan ebben a percben Varga Veronika is feliratkozott a góllövők névsorára. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a játék képe, a helyzetek száma alapján az eredmény hízelgő a hazaiakra nézve.