Nem bírt egymással az Univerzum és a BME.
2015.04.14 | 11:21
Nem bírt egymással az Univerzum és a BME. BME FC - UNIVERZUM 1-1 (1-0) Csömör, 50 néző Játékvezetők: Gál, Tiringer, Kénoszt BME: Winternitz Zs. - Szalkai, Szekér, Urbán, Ganczer Cserék: Winternitz A., Mádi, Fábián, Bobok, Winternitz K. Vezetőedző: Csernai Gábor Univerzum: Deczki - Beke, Bereczki, Horváth, Görög Cserék: Lukács, Tatár, Kaiser, Bagdi Vezetőedző: Jávor István Gólszerzők: Mádi 13' illetve Bobok (ög) 22' Az egyetemisták úgy léphettek pályára, hogy tudták, hogy az ETO kikapott a Miskolctól, így már csak ötödikek voltak a találkozó előtt, de egy esetleges győzelemmel visszaelőzhetik a DVTK-t, és marad egy halvány reménysugár, a győrieket beérni. A BME kezdte jobban a találkozót, ők irányították a mérkőzést, míg az Univerzum kontrákkal próbálkozott, amiben többször benne volt a veszély. A nagyobb lehetőségek a vendéglátók előtt adódtak, de nem sikerült megszerezni a vezetést. Ahogy telt az idő, a Jávor csapat egyre bátrabban támadott, de ők sem tudtak betalálni. A gólcsend a 13. percben tört meg. Egy szép Mádi-Szekér kényszerítő után, előbbi szerzett okos gólt a kilépő kapus mellett. A találat után lendületben maradtak a hazaiak, de újabb gól már nem esett a játékrészben, így minimális előnnyel mehettek szünetre Szekér Anitáék. A fordulás után hamar egyenlített az Univerzum, egy szerencsés találattal. A hazaiak kapusa bravúrral védett, de a kipattanó labda, Borokról a saját kapujába pattant. Kezdődhetett minden elölről. A második játékrész sokkal kiegyenlítettebb volt, mint az első. Nem állt annyira vissza a vendégcsapat, így élvezhetőbb lett a játék. Több lehetőség adódott mind a két oldalon, de vagy a kapusok, vagy a kapufa mentett. Ahogy telt az idő, érezhető volt, hogy amelyik csapat megszerzi a vezetést, az megnyerheti a találkozót. Ez végül egyik oldalnak sem sikerült, a rossz helyzetkihasználásnak köszönhetően, így végül maradt az igazságosnak mondható döntetlen. Ki kell emelni mind a két kapust, akik remekeltek és nagyban hozzájárultak csapatuk pontszerzéséhez. Jávor István, Univerzum:- Remek kis mérkőzésen született meg ez az eredmény, amelyen véleményem szerint, egy kiegyenlített első félidő után, a második félidőben talán még több helyzetünk is volt, a kiválóan felkészített ellenfelünknél. Örömteli látni, hogy miként fejlődik a játékunk, és a mai nap csapatként is megálltuk a helyünket! Az egy kapott gól rendben van, de a helyzetkihasználásunk ugyanakkor még köszönő viszonyban sincs az elvárhatótól! Céljaink eléréséhez ezen a téren kell sokat előre lépnünk! Gratulálok mind a két csapatnak! Csernai Gábor, BME: - Kicsit csalódott vagyok az eredményt illetően. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amit rendre kihagytunk. Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, viszont a fordulás után benne volt, hogy akár ki is kapunk. Összességében reális a döntetlen.