Nem bírt egymással az Airnergy és a Hajdúböszörmény
2016.02.28 | 09:11
Nem bírt egymással az Airnergy és a Hajdúböszörmény A női NB I, 17. fordulójában döntetlennel zárult az Airnergy - HTE összecsapás. A kevés gól a két kapus érdeme, akik kitűnő teljesítményt nyújtottak. Az iksz igazságosnak mondható, megfelelt a mérkőzés képének.   Női NB I, 17. forduló   Airnergy FC - Hajdúböszörményi TE 1-1 (0-0) Csömör, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Harmath Zsolt - Tihanyi Norbert - Boros Róbert Airnergy: Gula Eszter - Horváth Hanna, Görög Zsófia Réka, Szalkai Kitti, Bereczki Orsolya Csere: Szabó Krisztina, Urbán Anett, Horváth Nóra, Czvetkó Renáta, Bagdi Csilla, Tatár Gyöngyvér Petra Edző: Jávor István HTE: Torma Lilla - Tóth Barbara, Halászi Kinga, Benkő Mónika, Sebestyén Györgyi Csere: Horváth Eszter, Sándor Zita, Molnár Judit, Hegyi Szilvia Edző: Simonyi András Gólszerző: Szalkai Kitti illetve Sebestyén Györgyi Deczki Vanda kiállítása miatt az idény során először Gula Eszter állt az Airnergy kapujába, aki kimondottan jó teljesítményt nyújtott, igazolva, hogy lehet rá számítani. Irigylésre méltó helyzetben van tehát Jávor István, hiszen a női futsalban meglehetősen ritka, ha egy csapatban két kitűnő képességű kapus közül válogathat az edző, így bármelyiküket is küldi pályára, nem fog bennük csalódni. Éppen ezért nyugodtnak tűnt az Airnergy szakvezetője a kezdés előtt, csakúgy, mint kollégája aki nem kesergett a sok hiányzójuk miatt hanem örült annak, hogy a kevesebb játéklehetőséghez jutók is bizonyíthatták, hogy méltók a több bizalomra. Ennek megfelelően nagy ambíciókkal lépett pályára mindkét alakulat, s bár túlzás lenne azt állítani, hogy örült iram jellemezte a 40 percet, de a küzdelemre és izgalomra nem lehetett panasz és taktikailag is jól felkészült egymásból a két tréner. Az Airnergy és a HTE játéka is szervezett volt, a védekezésre helyezték a fő hangsúlyt és gyors kontratámadásokkal próbálták meglepni egymást. Bereczki Orsolya és Halászi Kinga lövő ereje közismert a női futsalban, de nem volt különösebb területük az átlövésekre így ezzel a fegyverrel nem tudott élni egyikük sem. Torma Lilla és Gula Eszter remekeltek a kapuban, s nekik köszönhető, hogy gólnélküli döntetlennel zárult az első játékrész. A 25. percben Szalkai Kitti szerzett szép gólt így vezetett a házigazda, de a HTE nem omlott össze, levegőben lógott az egyenlítés, amely aztán a 33. percben összejött a vendégeknek, Benkő Mónika átadása után Sebestyén Györgyi helyezett a hálóba.(1-1) A hátralévő időszakban helyzetek adódtak mindkét oldalon, értékesíteni azonban nem sikerült azokat, így döntetlennel zárult a 40 perc. Jávor István (Airnergy): Küzdelmes mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett, talán valamivel több lehetőségünk volt a gólszerzésre, a döntetlen azonban így is igazságosnak tekinthető. Simonyi András (HTE): Mindkét gárda átérezte a mérkőzés súlyát, ennek megfelelő vehemenciával és motiváltsággal lépett pályára. Azt gondolom rászolgáltunk az egy pontra, amelyért alaposan meg kellett küzdenünk. Az összecsapás nagyon jól szolgálta felkészülésünket az áprilisban kezdődő élvonalbeli bajnokságra, amely tulajdonképpen az idei második Magyar Kupának is tekinthető.. A játékvezetőkről csak a legjobbakat tudom mondani, hiba nélkül vezették a mérkőzést, nem akartak főszerepet játszani, s ami számomra a legfontosabb, hogy amellett, hogy betartatták a szabályokat, a  játékosok, a sportág és az edzők irányában is tiszteletet tanúsítottak, nagyon profin végezték munkájukat, kitűnő összhangban, egyenlő feltételeket biztosítva mindkét csapatnak. Mindhármuknak gratulálok! wwww