Nehezen nyert a HTE II, könnyedén a Csömör
2016.09.28 | 14:42
Nehezen nyert a HTE II, könnyedén a Csömör Az RSK Csömör és a HTE II is nyert a női NB II vasárnapi mérkőzésein, így ez a két csapat vezeti csoportjában a tabellát. A HTE II a második félidőben törte meg a remekül játszó Gerjeni SK ellenállását, a csömöriek pedig 12 percig izgulhattak csak, utána gólfesztivált rendeztek Tóth László edző tanítványai. Női NB II, Keleti-csoport, 2.forduló   Fadd, Faddi Sportcsarnok 50 néző. Gerjeni SK – Hajdúböszörményi TE 0-2 (0-0) Fadd, Faddi Sportcsarnok 50 néző.: Játékvezetők: Dr. Sipos László - Álló Tibor - Kiss Gergely) Gerjeni SK: Marosi Julianna - Marosi Ildikó, Klézli Szandra, Horváth Csenge, Grill Zita Cserék: Magyarné Horváth Zsuzsanna, Horváth Szandra Olimpia, Orbán Rebeka, Horváth Éva Edző: Horváth György HTE: Varga Linda - Bölömi Ibolya, Mogyorósi Zsuzsanna, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett Cserék: Nagy Mária, Mága Alexandra, Nagy Anikó Andrea, Malachovszky Dóra Edző: Bertha László / Quirikó Vivien Gólszerző: Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó Andrea Berta László vetetésével második mérkőzését is megnyerte a HTE II a női NB II-ben. A fiatal tréner ezúttal a Faddi Sportcsarnokban vezette diadalra a rábízott állományt. Az újonc Gerjeni SK nem adta olcsón a bőrét, ezt jól mutatja, hogy a böszörményieknek első játékrészben egyszer sem sikerült bevennie  a kitűnően védő Marosi Julianna kapuját. Horváth Csenge is remekül összefogta a hazaiak játékát, igazi vezére az újoncnak.  Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, aztán  fordulás után Mogyorósi Zsuzsanna megtörte a gólcsendet. A vezető találat megszerzése után lendületben maradtak a hajdúságiak, sok helyzetet dolgoztak ki, csak a befejezésekkel sok problémájuk volt a 40 perc során. A hazaiaknak is voltak persze lehetőségei, de Varga Linda lehúzta a rolót. A mindössze 15 éves tehetség, Nagy Anikó Andrea állította be a végeredményt, s a kétgólos győzelemmel a tabella élére került a HTE II. Horváth György (Gerjeni SK): - Az első hazai mérkőzésünkre nagy izgalommal készültünk. Igyekeztünk megnehezíteni az esélyesebb HTE dolgát, ami a fegyelmezett védekezéssel sikerült is. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, többet birtokolta a vendég csapat a labdát, de helyzet mindkét oldalon adódott. A második félidő is hasonlóan zajlott a Böszörmény vezető góljáig, ezt követően több ígéretes támadást is vezettünk, de ezek, feltehetően a fáradtság miatt, kimaradtak, és egy kontrából bebiztosította győzelmét a vendégcsapat. A mérkőzést az összeszokottság hiánya és a szűk keret döntötte el, de ennek ellenére akár a döntetlen is benne volt a meccsben. Quirikó Vivien: - Gratulálok a lányoknak és Berta Laci kollégámnak, aki távollétemben irányította a csapatot! Nagy Anikónak pedig külön gratulálok első, felnőtt bajnokin szerzett góljához! Így tovább! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Női NB II, Nyugati-csoport, 2. forduló RFC Csömör - PAFC-Mitre 9-0 (2-0) Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Dr. Molnár Péter - Szalma Balázs - Kovács Péter Róbert Csömör: Prekovics Emese - Dohány Rita, Botka Bernadett Johanna, Lengyel Zsanett, Orbán Csilla Csere: Gál Gréta, Markó Melinda, Lőrincz Lilla Edző: Tóth László PAFC:Héjja Krisztina - Simon Noémi, Cserős Alexandra, Eigner Maggy, HAjdu Réka Renáta Csere: Kiss Réka, Kiss Eszter, Pintár Denissza Edző: Sersztnyev Richárd Gólszerző: Markó Melinda (3), Dohány Rita (2), Lengyel Zsanett (2), Gál Gréta, Botka Bernadett Johanna A több meghatározó játékosát nélkülöző Csömör az első 12 percben nem találta a szervezetten védekező és taktikusan játszó piliscsabaiak játékának ellenszerét, aztán Dohány Rita vezető találata után beindult a henger. Még a szünet előtt Gál Gréta növelte kétgólosra a hazaiak előnyét, s a szünet után már az történt a pályán amit Tóth László a csömöriek szakvezetője elképzelt. A második játékrészt 7-0-ra nyerte meg a házigazda, ráadásul a fiataljaik is bizonyították, hogy rájuk is lehet számítani. Tóth László (Csömör): Kevesen voltunk, de akik el tudtak jönni a mai meccsre, azok maximális odafigyeléssel tették a dolgukat. A három ifista játékosunk remekül helyt állt! Abból adódóan, hogy soha nem látott összeállításban léptünk pályára egy kicsit akadozott az elején a gépezet, de az első gól átlendítette a csapatot és onnan már könnyű volt a dolgunk! Sok sikert a vendégeknek a továbbiakban! Sersztnyev Richárd: (PAFC): Mi még tanulási fázisban vagyunk a futsalt illetően, lelkileg és fizikailag is hozzá kell szokni a női NB II szintjéhez. Az első félidőben jól tartottuk magunkat aztán a két csapat közti különbség kiütközött. Sokat  kell még dolgoznunk, de a lányok jó alanyok, így fogunk mi ennél sokkal jobban is játszani.