Négygólos előny az Amazonoknál
2017.06.04 | 12:06
Négygólos előny az Amazonoknál Sikerrel vette az első akadályt a Gyulai Amazonok futsal csapata, akik NB II-es bajnokként léptek pályára Gyulán a Debreceni AC ellen az NB I-es tagságért vívott küzdelem első mérkőzésén. A gyulai lányokat mintegy 400 ember biztatta helyszínen, nem is csoda, hogy a mérkőzés elejétől magukhoz ragadták a kezdeményezést. Az első 10 percben a Debrecen próbálta megállítani Molnárné Irénke lendületes támadóit, ami részben sikerült is, azonban Bálint Rebeka szépségdíjas góljával már az 5 percben vezetéshez jutott a gyulai együttes. Nem változott a játék képe, a második találta 5 perccel később Perjési Rita nevéhez fűződik, aki ziccerét értékesítette. Néhány perccel később egy rosszul elvégzett szabadrúgást használt ki Urai Bianka, aki szépített vendégoldalról, bevette Csontos Zsanett kapuját. A félidő vége előtt Fülöp Diána gólpasszt osztott ki a remek teljesítményt nyújtó Pilán Tímeának, aki egy szép támadásból két gólosra növelte az előnyt. A második játékrészben Sólyom Attila vezetőedző igyekezett felrázni csapatát, akik nagy szívvel védekeztek és próbálkoztak támadásokat felépíteni, azonban Csontos Zsanett sokszor a helyén volt, vagy a kapu előtt voltak pontatlanok Erdős Edináék. A félidőben rengeteg helyzet maradt ki a hazai oldalról, a gyulai lányok helyzetkihasználása okozott némi fejfájást Molnárné Irénkének. Pilán Tímea ebben a játékrészben klasszikus mesterhármast rúgott, beállítva az 5-1-es végeredményt. Ezzel a győzelmével a fürdővárosi csapat nagy lépést tett az NBI-es tagságért, hiszen 4 gólos előnnyel utazhatnak a június 10-ei debreceni visszavágóra. Gyulai Amazonok - Debreceni AC 5-1 (3-1) Gyula, 350 néző Vezette: Borbás Bottyán – Túri Tamás – Farkas Katalin Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett – Papp Laura – Perjési Rita – Fülöp Diána – Pilán Tímea Cserék: Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Szilágyi Zsanett, Bálint Rebeka, Németh Viktória Debreceni AC: Kósa Viktória – Dancs Rebeka – Erdős Edina – Urai Bianka – Bornemissza Barbara Cserék: Fekete Gabriella, Pócsik Lívia, Tóth Zsuzsa, Radics Ágnes, Katona Barbara, Vasvári Dorina, Maries Nicoleta, Rácz Kitti, Horváth Viktória Gólszerzők: Pilán Tímea (3), Bálint Rebeka, Perjési Rita illetve Urai Bianka Molnár Zoltánné vezetőedző: - Le a kalappal a lányok előtt, hiszen több lány is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódik így a bajnokság vége felé. Mindenki átérezte a mérkőzés jelentőségét, hatalmas szívvel futsalozott az egész csapat. Bízom benne, hogy ez a siker kitart a következő mérkőzésig, bizakodóak vagyunk, valószínűleg vállaljuk az NB I-et, a csapat megérett rá. A találkozó végén átvettük az NB II-es bajnoki címért járó aranyérmeket és serleget, majd tűzijáték mellett ünnepelte az egész klub a sikert. Köszönjük a kilátogató publikumnak, hogy ilyen szép számmal biztatták a lányokat!

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15