Négy góllal nyert Berettyóújfalun a Gyula
2016.02.07 | 23:52
Négy góllal nyert Berettyóújfalun a Gyula A női NB II-ben szombaton egy mérkőzést játszottak, melyen a Gyulai Amazonok esélyeshez méltó módon négygólos győzelmet aratott az MVFC otthonában, így megerősítette első helyét a tabellán. Nyert a Skorpió és a ST. Mihály is.   Női NB II, Keleti-csoport, 17. forduló   MVFC Berettyóújfalu – Gyulai Amazonok 0-4 (0-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Erdélyi Péter – László János – Nagy Róbert  MVFC:  Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Pozsgai Kitti, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Tóth Anita, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Erős Zsanett, Petrik Szilvia Edző: Trencsényi János Amazonok: Csontos Zsanett – Pilán Tímea, Fülöp Diána, Papp Laura, Erdélyi Angéla Csere: Szilágyi Zsanett, Perjési Rita, Bálint Rebeka, Csanálosi Anada Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Bálint Rebeka (2), Perjési Rita, Pilán Tímea A másodosztályú női bajnokság Keleti-csoportjában igazi rangadóra került sor Berettyóújfaluban: a listavezető Gyulai Amazonok látogatott el a nagy múltú MVFC-hez, pontszerzés reményében. A mérkőzés elején meglepték a vendégek a tabella második helyén „tanyázó” hazai alakulatot, ők diktálták az iramot, s többnyire az ő játékuk dominált. Sokszor a kapufa és Molnárné Irénke tanítványainak pontatlansága miatt nem szereztek vezetést az Amazonok, csupán a 9. percben Perjési Rita értékesítette Pilán Tímea passzát. A gól után is kemény párharcok folytak a pályán, mindkét csapaton látszódott, hogy a 3 pont megszerzésének reményében érkezett a mérkőzésre. Trencsényi János lányai nem adták fel, többször is Csontos Zsanett bravúrja mentette meg a vendégeket a góltól. A második félidőben az iramot ismét a gyulaiak diktálták, több helyezett is adódott a játékosok előtt. A térfélcserét követően a mezőny egyik, ha nem a legjobbja, Pilán Tímea kétgólos előnyhöz juttatta csapatát. Nem sokkal később újabb gólpasszt adott, Bálint Rebeka érkezett jó ütemben a kapu elé, 0-3. Az újfalui lányoknak ezen a napon semmi nem jött össze, talán még a szerencse is elpártolt mellőlük. A második félidőben nem alakítottak ki túl sok helyzetet, a gyulaiak annál inkább. Az I-re a pontot Bálint Rebeka második gólja tette fel, a mérkőzés utolsó percében. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): - A lányok maximálisan betartották azt, amit kértem tőlük a mérkőzés elején. Öröm látni, hogy mennyire tudnak egymásért és a csapatért küzdeni. Nagyon fontos 3 pontot szereztünk, mely a végelszámolásnál még fontos lehet.  Külön kiemelném Pilán Timi és Papp Laura teljesítményét, de minden játékos hozzá tett ezúttal is a győzelemhez! Nagyon jó iramú mérkőzés volt, talán most játszottunk a legjobban a Berettyó ellen.  Gratulálok mindkét csapatnak! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Alukonstrukt ECS – ST.Mihály FC 0-9 (0-4) Újfehértói Sportcsarnok Játékvezetők: Tordai Miklós – Takács Ákos – Kozics László Alukonstrukt: Szabó Ivett – Malachovszky Dóra, Vasvári Dorina, Balogh Erika, Kovács Dzsenifer Csere: Sós Noémi Edző: Kis János ST. Mihály: Horváth Melinda – Czibere Andrea, Baksa Katalin, Géczi Bettina, Varga Zsuzsa Csere: Jankulár Zita, Fehér Zsuzsanna, Redetzky Andrea, Börcsök Ágota, Seprenyi Dóra Ilona Edző: Hódi Zsuzsanna  Gólszerző: Czibere Andrea (3), Varga Zsuzsa (2), Redetzky Andrea, Seprenyi Dóra Ilona, Géczi Bettina, Baksa Katalin Az Alukonstrukt nem tudta megismételni az MVFC ellen mutatott formáját, s kiütéses vereséget szenvedett az egyre jobb teljesítményt nyújtó ST. Mihálytól. A negyedik percben Varga Zsuzsa szerezte az első találatot, majd ugyanő a másodikat is, s attól kezdve egyre jobban belelendültek a vendégek, s zongorázni lehetett a különbséget. Szépségdíjas találatokkal növelték előnyüket, s kész csoda, hogy az Alukonstrukt megúszta kilenccel. Jobb helyzetkihasználással nagyobb is lehetett volna a különbség, de bizonyára a maximalizmusáról híres Hódi Zsuzsanna sem volt elégedetlen tanítványai produkcióját látva. Véleményünk a ST. Mihály mára eljutott arra a szintre, hogy az NB II-ben valamennyi csapat ellen esélyük lehet a pontszerzésre. Hódi Zsuzsanna (ST. Mihály):- Kissé tartottunk ettől a mérkőzéstől, hiszen az eredmények azt mutatták, bravúrra is képes az ellenfelünk. Az első percek a tapogatózással teltek, de magunkhoz tudtuk ragadni az irányítást, helyenként szép támadásokat vezetve, meggyőző játékkal végig domináltunk a mérkőzést. Megérdemelten nyertünk, de ha pontosabbak a támadásbefejezéseink, akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Skorpió SE – Hajdúböszörményi TE II 5-2 (2-1) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Varga László – Strehó Erik – Bakos Tamás Skorpió: Terdik Tamara – Tóth Friderika, Bokor Berill, Balya Dorottya, Pintér Violetta Csere: Ferencz Flóra Franciska, Gál Veronika Szandra, Keviczki Alexandra Kitti, Mészáros Zsófia Ilona, Takács Dorina, Molnár Anett, Szklenár Kitti Edző: Tóth Zsolt HTE II: Tóth Renáta – Szilágyi Mariann, Czégény Zsuzsanna, Bölömi Ibolya, Quirikó Vivien Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Farkas Éva, Pálócdzi Krisztina, Nagy Mária, Sipos Bernadett Edző: Quirikó Vivien Gólszerző: Pintér Violetta (2), Balya Dorottya, Tóth Friderika, Ferencz Flóra Franciska illetve Bölömi Ibolya, Czégény Zsuzsanna A HTE és a Skorpió az élvonalban és a másodosztályban is, többnyire kemény, hajtós, indulatoktól sem mentes összecsapást szokott vívni egymással, s ez most sem volt másként. Az exböszörményi Pintér Violetta vezető találatára a 14. percben ugyan még válaszolni tudott Bölömi Ibolya, de a sokat pályán lévő Pintér a szünet előtt nem sokkal újra a hazaiakat juttatta vezetéshez. (2-1) Nem ez volt minden idők legjobb első félideje, de a küzdőszelleme mindkét alakulatnak példás volt, így a nézők egy pillanatra sem unatkoztak. Czégény Zsuzsa a fordulást követően gyorsan kiegyenlített, azonban Balya Dorottya góljával ismét a Skorpiónál volt előny. (3-2) Az utolsó 15 percben sok volt a kemény jelenet, kezdtek az indulatok elszabadulni, s bizony a játékvezetők sem álltak mindig helyzetük magaslatán. Kicsúszott kezükből az irányítás, nagyon sok hibával látták el feladatukat. A salgótarjániak az utolsó percekben Tóth Friderika és Ferencz Flóra Franciska révén két gólt is szereztek, s így összességében értékes három ponttal gazdagodtak. Tóth Zsolt (Skorpió): -Vannak sérültjeink, de szerencsére sok játékost tudtam benevezni erre a mérkőzésre. Az első félidőben sokat tudtam cserélni, a másodikban már kevesebbet. Azt gondolom a második játékrészben sokkal több gólhelyzetet tudtunk kialakítani, mint ellenfelünk, s összességében reális végeredmény született. Egy kitűnő csapatot győztünk le teljesen megérdemelten. Quirikó Vivien (HTE): - Nem tudom elmarasztalni a csapatot a vereségért, a lányok mindent megtettek, hogy szorosabb legyen az eredmény. Az utolsó pár percig gyakorlatilag kiegyenlített volt a mérkőzés, volt sanszunk az egyenlítésre. A játékvezetés azonban megnehezítette a dolgunkat, olyannal legalábbis még nem találkoztam, hogy nem tudják követni a faultok számát, és megadott faultokat elfelejtenek hozzáadni a szabálytalanságokhoz. Összességében egy jó iramú, kemény mérkőzés volt. eeee