Nagyarányú DEAC győzelem az első elődöntőn
2022.03.07 | 10:00

A nő futsal nb1 bajnoki döntőbe jutásért az első párharcot a DEAC-Tolna kezdte meg vasárnap délután 4 órakor. Az eredmény alapján sima győzelemről is beszélhetne a DEAC, de közel sem volt ez így.

A mérkőzés kezdetén a tolnaiak komoly nyomást gyakoroltak a debreceni alakulatra és sokáig ez ellen nem is tudott mit tenni Quirikó Vivien együttese. A párharc kiélezett volt, míg nem egy remek indítással a 9. percben Krascsenics Csilla vette be Deczki Vanda kapuját. A debreceniek az előnyüket nem sokkal később megduplázták egy szép támadással, melyet szintén Krascsenics fejezett be.

A második játékrészben a vendégek próbáltak faragni a hátrányukon, megdolgoztatták a debreceni alakulatot és 5-4-ben igyekeztek formálni az eredményen, ami a hátrányukká vált. Nem sokkal a vége előtt labdavesztésekből előbb Krascsenics triplázni tudott, majd Nagy Anikó tette fel a pontot az i-re, és alakult ki a végső eredmény (4-0).

Így tehát az egyik fél második sikeréig tartó párharcban 1:0-ra a DEAC szerezte meg a vezetést! A következő mérkőzés március 13-án a Tolnai Városi Sportcsarnokban kerül megrendezésre 17:00-kor, ahol Reveland Zoltán csapata szépíthet, és további esélyük lehet a döntőbe jutásra.

Elődöntő 1. mérkőzés:

DEAC - 2F-Bau Tolna-Mözs 4-0 (2-0)
Debrecen, DESOK csarnok
Vezette: Forgács – Varga – Kriston

DEAC: Torma – Fülöp, Tóth N., Horváth V., Krascsenics.
Cserék: Pócsik, Nagy A., Üveges, Gajzágó, Sovány, Czégény, Tóth A.
Vezetőedző: Quirikó Vivien.

Tolna: Deczki - Szalkai, Bajcsy, Vámosi, Szöllős
Cserék: Kulcsár, Sereg, Botka, Kiss, Mogyorósi, Nagy, Tancsa, Csapó, Hatala
Vezetőedző: Reveland Zoltán

Gólszerzők: Krascsenics (9., 11., 39.), Nagy A. (39.)

Quirikó Vivien:- Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a Tolna, az első percekben a mi térfelünkön folyt a játék. A kezdeti nyomást sikerült "túlélnünk", és utána többször tudtunk kontrából veszélyeztetni, és gólokat szerezni. A második játékrészben nem mindig találtuk a letámadás ellenszerét, de szerencsére tartottuk az előnyünket, az utolsó néhány perc 5-4 elleni játékából pedig mi jöttünk ki jobban. Nagy pozitívum, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót, a védekezésünkkel összességében elégedett voltam. Hibák azért akadtak a játékunkban, ezeket igyekszünk kijavítani a következő összecsapásra.

Reveland Zoltán:-Sajnos megint előjöttek a megszokott hibáink, hogy könnyű gólokat ajándékozunk az ellenfélnek. A Deacnál meg vannak olyan kvalitású játékosok, akik könyörtelenül kihasználják az adódó lehetőséget. Amíg ezek a problémák fennállnak, hiába játszunk a meccs nagy részében jól, eredményességben ez nem fog látszani. A másik gondom, hogy nem éreztem azt, hogy jobban akarnánk a győzelmet, nem volt meg a kellő hit, többet tett a Deac a győzelemért, megérdemelten nyertek. Mindezek ellenére, továbbra is próbáljuk megnehezíteni a dolgukat, de ennél sokkal több kell!

A másik elődöntő eredménye:
Budaörs-Endo Pus Service - Astra-Achivtek HFC-Üllő 4-3 (2-1)
Góllövők: Kiss G 8', Folk 12', Kajdy 25, Koch 37, illetve Balogh N 7', 28', Dorner 35'