Nagy küzdelemben szekszárdi győzelem a DVTK ellen!
2017.02.20 | 14:13
Nagy küzdelemben szekszárdi győzelem a DVTK ellen! Női futsal NB I. 16. forduló.  Agenta Girls Szekszárd Fc - DVTK-Vénusz 4-3 (1-1) Szekszárd, Szekszárdi Városi Sportcsarnok. 400 néző Játékvezető: Bíró Roland, Szappanyos Szabolcs, Sipos László Agenta Girls Szekszárd Fc: Hargas - Buchmüller, Ganczer, Horváth, Szekér. Csere: Blesz, Bogárdi, Fábián, Mausz, Megyes, Urbán. Edző: Micskó Márk DVTK-Vénusz: Almási - Bernáth, Kovács, Miliczki, Váradi. Csere: Putnoky, Ónodi, Szőke. Edző: Balogh József Góllövők: Fábián (1-0) a 8., Kovács (1-1) a 9., Miliczki (1-2) a 23., Urbán (2-2) a 27., Ónodi (2-3) a 30., Szekér (3-3) a 33., és Bogárdi (4-3) a 35. percben. Piroslap: Szőke a 38. percben. Micskó Márk: - Nehéz mérkőzésre számítottam, ami be is igazolódott. Az első félidő nagyon hektikus volt, türelmetlenek és pontatlanok voltunk, nem tetszett, amit láttam. Ezt megbeszéltük, de a második félidő eleje még mindig nem volt az igazi, védekezésben minden hibánkat góllal büntették. Viszont amikor elkezdtük azt játszani amit kértem és tudnak a lányok, rögtön gólokat szereztünk. Szeretnénk a jó periódusokat még jobban kitolni a mérkőzéseken, mert csak így tudunk sikeresek lenni. Gratulálok a Lányaimnak, nagyot küzdöttek és büszke vagyok rájuk. Köszönjük a szurkolóink fantasztikus biztatását, ez a győzelem nagyban nekik is köszönhető! Balogh József: - Nem érdemeltünk vereséget, igaz, hogy pontokat nem osztogatnak egy vesztes meccs után, de 1-et azért megérdemeltünk volna. Jól játszott a csapat minden tagja, csak éppen egy öngóllal többet rúgtunk, mint ellenfelünk, ezért kikaptunk. Gratulálok mindenkinek, aki itt volt, illetve a csapathoz tartozik. Az alábbi tudósítást közli a Szekszárd facebook oldala: Nagyon szép számú közönségünk fogadta a Magyar Kupában ezüstérmet szerző csapatot, a mintegy 450-500 néző vastapssal köszöntötte a lányokat!  Jóslatunk beigazolódott, hiszen a Miskolc azonnal letámadással indította a mérkőzést, ami időnként megzavarta a csapatot, de amikor gyors passzokkal operáltunk, akkor bizony azonnal ziccereket alakítottunk ki. Hamar megszereztük a vezetést, egy szép akció végén Fábián Rebeka higgadtan értékesítette a helyzetét. (1:0) Sajnos a középkezdés után nem sokkal, ahelyett, hogy megnyugodtunk volna a vezető gól után, ellenfelünk kiegyenlített. (1:1) Nagyon hektikus első félidő zajlott a pályán, sok volt a kapkodás, a pontatlan átadás, a rohanás. Helyzetek adódtak mindkét oldalon, de a szünet jól jött, hiszen mindenképpen rendezni kellett a sorokat. A második félidőben szerettük volna azt játszani, amit megbeszéltünk, sajnos az elején ez megint csak nem úgy sikerült, ahogyan azt elterveztük. Egy ellentámadás után vezetést szerzett a vendég gárda (1:2), néhány játékoson elkezdett érződni a Magyar Kupa csalódás. Szerencsére azonban voltak olyanok, akik előléptek és kisegítették társaikat a bajban, így egy nagyon szépen kijátszott sakk-matt akció végén, amikor is az egész mérkőzésen remekül játszó Fábián Rebeka passzolt Urbán Anetthez, aki az üres kapuba lőtte a labdát. (2:2) Gondoltuk, hogy most már remélhetőleg átszakad az a bizonyos gát, de nem így történt. Nagyon nagy védelmi hibát használtak ki a vendégek, ugyanis három játékosunk jutott egy vendég játékosra, a miskolci lány viszont így is betalált. (2:3) Kezdhettünk mindent elölről, de ekkor jött a végig agilisen játszó Szekér Anita, aki ismételten egalizálta az eredményt. (3:3) Ebben a periódusban elkapta a fonalat csapatunk, elkezdte a gyors labdajáratást játszani, sok mozgással, ez kellően meg is zavarta ellenfelünket. Ennek a játéknak a hatására ismét egy sakk-mattra kijátszott akció következett, hiszen az 1-2 érintővel végigvezetett akció végén Szekér Anita önzetlenül passzolt Bogárdi Mónikához, akinek csak az üres kapuba kellett gurítania a labdát, megfordítva ezzel az eredményt és felrobbantva a csarnokot. (4:3) A végén még mindkét csapatnak voltak helyzetei, a Miskolc próbálkozott az 5:4 elleni játékkal, szerencsére jól zárt védelmünk, így ha nem is könnyen, de begyűjtöttük a három pontot.  [gallery ids="77100,77103,77106,77109,77110,77113,77116,77119,77121,77123,77125,77128,77131,77133,77134,77137,77140"] Fotó: Czakó Balázs