Miskolci vendéggyőzelem Gyulán
2018.02.18 | 21:51
Miskolci vendéggyőzelem Gyulán Az NBI-es női futsal bajnokság 17. fordulójában a Gyulai Amazonok hazai pályán fogadta a Miskolci Vénuszt. A két csapat első két találkozója is kiélezett volt, de mindkét alkalommal miskolci siker született. Ennek megfelelően, esélyeshez méltón ők kezdték jobban a mérkőzést, egy szélső felfutás után Galambvári Gréta szerzett vezetést a vendégeknek. A gól után támadott lelkesen a hazai csapat, azonban két kontrát követően Bernáth Csilla duplázott, így a 15. percben már 0-3 állt az eredményjelzőn. Az első játékrészben még a félidő vége előtt Molnár Ágnes értékesítette Kurai Nikolett átadását, így 1-3-as eredménnyel fordultak a csapatok. A második félidőt a hazai csapat kezdte aktívabban, melynek eredményeképp előbb Erdélyi Angéla szépített, majd Kurai Nikolett góljával egyenlítettek. A rendkívül színvonalas találkozón sorra alakították ki a csapatok a helyzeteket, hol Palócz Mónika, hol Almási Ildikó hárított bravúrral. Az egész mérkőzésen végig veszélyes Miliczki Noémi szerezte meg a vezetést a látogatóknak, azonban a gyulaiak kapusa, Palócz Mónika egy kezezést követően büntetőből újra döntetlenre alakította az eredményt. IMG_7133 A találkozó képe nem változott a végén sem, a borsodiak zárt védekezéssel kontrákra épített, melyek mindig veszélyesek voltak. Nyolc perc volt még hátra, amikor Tamók Rebeka jutatta vezetéshez a Vénuszt, így a hátralévő percekben mindent egy lapra téve támadtak Irénke lányai, de az eredmény már nem változott. Gyulai Amazonok – Miskolci Vénusz 4-5 (1-3) Gyula, Városi Sportcsarnok, 180 néző Játékvezetők: Modes Ottó - Baráth János - Boda László Gyulai Amazonok: Palócz Mónika – Erdélyi Angéla, Molnár Ágnes, Fülöp Diána, Perjési Rita Cserék: Kurai Nikolett, Kajári Gabriella, Sovány Liza, Németh Viktória, Bálint Rebeka Edző: Molnár Zoltánné Miskolci Vénusz: Almási Ildikó – Miliczki Noémi, Kovács Aliz, Szőke Zsuzsanna, Galambvári Gréta Cserék: Bernáth Csilla, Putnoky Zita, Bunda-Tóth Panna, Tamók Rebeka, Skaliczki Kitti Edző: Uray Attila Gólszerzők: Kurai Nikolett, Molnár Ágnes, Palócz Mónika (büntetőből), Erdélyi Angéla illetve Miliczki Noémi, Bernáth Csilla (2), Tamók Rebeka, Galambvári Gréta IMG_7214 Molnár Zoltánné (Amazonok): - Bosszant a vereség, mert a mai napon a lányok abszolút rászolgáltak a minimum egy pontra. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét kapus bravúrt bravúrra halmozott. Két-három elkerülhető gólt is kaptunk, ebből is látszik, hogy a mérkőzés eleji koncentráció hiánya megint kiütközött. Több ilyen mérkőzés kellene, hiszen ezzel fejlődünk a legtöbbet. Bízom a még jobb folytatásban, nagyon szeretnénk már pontokat szerezni, mert rengeteget dolgozunk érte hétről hétre. Uray Attila (Miskolci Vénusz): - A 3:0-ás vezetésig úgy gondoltam, hogy könnyű győzelmet fogunk szerezni. A második félidőben azonban meg kellett szenvednünk a 3 pontért. A szurkolók jó mérkőzést láthattak.