Megszületett az ASE első győzelme, nem kell botoxoltatni a KRSE mesterét
2017.10.31 | 11:32
Megszületett az ASE első győzelme, nem kell botoxoltatni a KRSE mesterét A női NB II-ben Keleten az 5. fordulóban több váratlan eredmény született. Az idényben ezidáig pont nélkül álló Hajdúböszörményi TE II Csömör elleni győzelmét azért nem tekintjük annak, mert Farkas Éva, Kota Gabriella és az ezúttal mezőnyben játszó Torma Lilla személyében igencsak neves, jó képességű játékosokat vetett be Quirikó Vivien az első csapatból  és velük más minőséget képvisel a gárda.  Végig vezettek a hazaiak, ugyanakkor a szünet után többet veszélyeztettek a vendégek, a ziccerek azonban kimaradtak s Farkas Éva gólja mindent eldöntött. Elkerülhető gólokat kaptak a csömöriek - durva egyéni hibákból- így joggal volt hiányérzete a lefújást követően Tóth László vezetőedzőnek. - Tudtuk, hogy nincs az NB I-es csapatnak meccse, így számítottunk arra, hogy lesznek visszajátszók a hazai csapatnál. Ezt a szabályok szerint megtehetik, más kérdé, hogy mennyire fair! De azt kell, hogy mondjam, nem ezen múlott a vereségünk, ugyanis ezúttal szerintem nem a jobb csapat nyert! El szoktam ismerni, ha így van, de aki látta ezt a párharcot megerősít abban, hogy magunkat vertük meg és legfőképpen az első félidei gyermeteg hibáinknak köszönhetően. Oldalberúgás után, szöglet után kaptunk gólokat, háromszor utolsó emberként adtunk gólpasszt, míg mi legalább öt ziccert hibáztunk a meccsen! Sajnálom a csapat, de tanulnunk is kell ebből, mert ennyi ajándékot nem lehet adni senkinek. Főleg, hogy még messze van a Karácsony! Gratulálok a roppant szerencsés hazai csapatnak, rájuk fért már ez a siker. A forduló szenzációját kétségkívül a Szolnok Fanatic SE okozta a listavezető Szent Mihály legyőzésével. Különösen a második játékrészben játszottak ellenállhatatlanul a szolnokiak, akik büszkék lehetnek teljesítményükre. Vágó Anikó négy góllal járult hozzá a sikerhez de csapattársai is ragyogóan teljesítettek. Ez a találkozó az élvonalban is megállta volna a helyét. Hódi Zsuzsanna együttese tud ennél sokkal jobban is játszani, most nem tudták megismételni az elmúlt hetekben látott formájukat. "Álmosan kezdtük a mérkőzést Kétgólos hátrányban ébredt a csapatunk, még a félidő előtt sikerült kiegyenlíteni. Második félidőben futószalagon dolgoztuk ki a helyzeteinket, de sajnos nem tudtuk ezeket értékesíteni, így azt kell mondjam nyerhető mérkőzést engedtük ki a kezünkből. Gratulálok a lányoknak" - nyilatkozta honlapunknak Kósa János a Nyírség edzője, közvetlenül az MVFC elleni bajnoki lefújása után. Ebben a nyilatkozatban benne van a büszkeség is, mert a Berettyó ellen pontot szerezni igenis nagy dolog, de a kihagyott helyzetek miatt érthető a bosszúsága is, mert benne volt a meccsben a még nagyobb bravúr lehetősége is. 23022003_1588137057899744_1784692584_n Nyugaton a helyzet már nem változatlan.. Az Atomerőmű SE ugyanis megszerezte első sikerét a bajnokságban. Pedig az Univerzum-Tolna az első játékrész közepén 2-1-re vezetett Horváth György alakulata ellen, a rutinos paksi mester ekkor időt kért és ezt követően sokkal bátrabban játszottak tanítványai és elhitték lehet keresnivalójuk. A második játékrészt 4-0-ra nyerte meg az Atomerőmű és önbizalmat meríthet a következő hetekben a most megszerzett három pontból.  Az előző szezonban Tolnán méltatlanul kevés játéklehetőséget kapó Maláti Gréta három góljával bizonyította, hogy lehet rá számítani és biztató jövőképet sejtet, hogy a mindössze 15 éves Trapp Enikő második futsalbajnokiján kétszer is eredményes tudott lenni.   23023430_856498561176863_1941440460_n A győztes csapat trénere reálisan értékelte a látottakat: "Határozatlanul és megilletődötten játszottunk az elején. A félidő második felében kezdték a lányok felvenni a mérkőzés ritmusát és egyre bátrabbak lettek, nagyon sok helyzetet alakítottak ki és a védekezés is helyre állt. Ennek köszönhetően előnnyel mentünk szünetre. Fordulást követően megmaradt a lendületünk és további gólokat szereztünk. A hajrában már magabiztos játékkal szereztük meg az ASE futsalcsapat első NB II-s győzelmét a sportszerűen játszó Univerzum-Tolna ellen.- nyilatkozta Horváth György. [gallery ids="91132,91135,91137"] Ötödik bajnokiját is megnyerte a TFSE, amelynek soros áldozata a PTE-ÁOK Petőfi SE gárdája volt. Gertstweiler Dániel irányításával még nem szereztek pontot a pécsiek, ugyanakkor reálisan nézve csodának kellett volna bekövetkezni, hogy a listavezetőt megtréfálják Maláti Dalmáék. Horváth Gábor a TFSE társedzőjének szavai sem arról árulkodtak, hogy a pécsi kiruccanás a szezon legnehezebb összecsapása lett volna a számukra: "Az első perctől az utolsóig uraltuk a mérkőzést és szinte végig mi domináltunk. Ha jobban használjuk ki lehetőségeinket, még ennél is nagyobb lehetett volna a különbség. Nem igazán volt ma a pécsiek játékában veszély. Igazi örömfocit játszhattunk, ézért érdemes volt leutaznunk Pécsre." Nagy küzdelem és óriási hajtás jellemezte a Kalafa SE - Agenta Girls Szekszárd összecsapást. A vendégek abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a száriaknak  és közel jártak a pontszerzéshez.  A fura gólok meccsén végül a Kalafa diadalmaskodott a lehető legminimálisabb különbséggel, de nagyon meg kellett küzdeniük a három pontért. A kapusok mindkét oldalon remekeltek, halmozták a bravúrokat, s döntő érdemük volt abban, hogy mindössze ötször rezdűlt meg a háló a 40 percnyi tiszta játékidő során. Több helyzetet dolgoztak ki Pap Eszterék így rászolgáltak a győzelemre.

22901325_1671148722907306_1063657_n

A szekszárdiakhoz hasonlóan nem adta olcsón a bőrét a PAFC-Mitre sem, a sokkal esélyesebb Viadukt csak a második játékrészben érvényesítette nagyobb tudását. Sersztnyev Richárd a piliscsabaiak mestere látott bíztató jeleket a vereség ellenére is: " Amennyire elégedetlen voltam a mérkőzésre való felkészülésünkkel, annyira elégedett az első félidőben mutatott játékunkkal. Teljesen megérdemelten szereztünk kétgólos vezetést, amit aztán egy a védőnkön megpattanó, illetve egy kissé sportszerűtlen találattal egalizált ellenfelünk (4 a 3 elleni játékkal, miután sérült játékosunk az ellenfél térfelén feküdt). A második félidőben elfáradtunk, amit a Biatorbágy rutinosan és egy kis szerencsével (újabb védőn megpattanó és kapufás gólokkal) ki is használt. A futsal persze ettől is gyönyörű sportág, remélem a jövőben többet teszünk majd a szerencsénkért." Kolléganőjét a Viadukt szakvezetőjét is sikerült szóra bírnunk, s Ferenczi Anna is főleg a pozitívumokat emelte ki, de a hibákról sem feledkezett el: "Az első 10 percben a vihar megzavarta a radarokat és nem találta szinte senki sem a helyét a pályán. Két gólt gyorsan be is kaptunk ezalatt az idő alatt. De utána megráztuk magunkat és gyorsan szépítettünk, majd kiegyenlítettünk még az első félidőben, ami nagy lökést adott és magabiztossá tett minket, az ellenfelünket pedig idegessé, kapkodóvá. A második játékrészben rengeteg helyzet adódott mindkét kapu előtt, de csupán egy gól született Németh Beáta szabadrúgás bombájának köszönhetően. Nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, a hatméterest azonban kihagytuk..összességében azonban elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Sokan kiemelkedtek, ami nagyon biztató." dav Akik látták az ELTE-BEAC elleni találkozó után Szamosy Csabát a KRSE szakvezetőjét az tanúsíthatja, hogy az amúgy fiatal mester legalább 15 évvel tűnt idősebb valós életkoránál. Nem a botox hiánya okozta ezt -hiszen Csaba (még) nem él ezzel az arcfiatalító módszerrel -hanem csapata produkciója. Az Egyetemisták ugyanis a 25. percben némileg meglepő módon 2-0-ra vezettek Nyéki eszter és Horváth Eszter góljaival, nem érdemtelenül..Viczai Katalin szépítése után mindkét oldalon bőven voltak gólszerzési lehetőségek, így a két trénernek egyetlen nyugodt pillanata nem lehetett a kispadon. Dura Mercédes a második játékrész közepén tudott kiegyenlíteni és végül a roppant gólerős és kiemelkedő tehetségű Nagy Alexandra volt aki nemcsak mesterét hanem a rendőrcsapat szurkolóit is megmentette az infarktusveszélytől. Női NB II, Keleti csoport, 5. forduló Hajdúböszörményi TE - Rubeola FC Csömör 5-2 (4-2) Gólszerző: Kota Gabriella (2), Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Mária, Farkas Éva illetve Lengyel Zsanett, Gálik Ágnes Szolnok Fanatic SE - Szent Mihály 7-5 (2-2) Gólszerző: Vágó Anikó (4), Urbán Viktória, Szívosné Bozsó Renáta illetve Baksa Katalin, Varga Zsuzsa, Redetzky Andrea, Lovászi Zita, Czibere Andrea Nyírség NSC - MVFC 2-2 (2-2) Gólszerző: Bodor Renáta, Szűcs Éva illetve Donkó Szílvia (2) A Reklám Press Skorpió - Békéscsabai Wanted elhalasztva Női NB II, Nyugati csoport PTE-ÁOK Petőfi SE - TFSE-Szertarsport.hu 0-7 (0-2) Gólszerző: Janicsek Zsanett Lujza (2), Bagdi Csilla, Bobok Csilla Mária, Juhász Andrea, Sitku Réka Boglárka, Kós Petra Klaudia KRSE - ELTE-BEAC 3-2 (0-1) Gólszerző: Viczai Katalin Zsófia, Dura Mercédes, Nagy Alexandra illetve Nyéki Eszter, Horváth Eszter PAFC-Mitre - Viadukt SE 2-4 (2-2) Gólszerző: Pintér Denissza, Simon Noémi illetve Németh Beáta (2), Bozsik Nikolett, Fehér  Vivien Univerzum Tolna-Mözs - Atomerőmű SE 2-7 (2-3) Gólszerző: Perger Dorina, Gaál Krisztina illetve Maláti Gréta (3), Trapp Enikő (2), Debreceni Kata, Koloh Regina Kalafa SE - Agenta girls Szekszárd FC 3-2 (3-2) Gólszerző: Pap Eszter (2), Bucher Bettina (öngól) illetve Soós Petra, Bucher Bettina   - Simonyi András -

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00