Megszenvedett az Astra a 3 pontért a BME ellen!
2015.04.19 | 15:32
Megszenvedett az Astra a 3 pontért a BME ellen! ASTRA HFC - BME FC 5-3 (1-2) Kiskunfélegyháza, 100 néző Játékvezetők: Halasi, Kaszala, Márkus Astra: Vincze – Szabó B., Dombai, Megyes, Dikanová Cserék: Kovács – Szabó I., Szabó N., Sajabó B., Kakuszi, Sajabó A. Vezetőedző: Dombó János BME: Hargas – Szekér, Szalkai, Bobok, Winternitz a. Cserék: Winternitz Zs. – Winternitz K., Mádi, Fábián vezetőedző: Csernai Gábor Sárga lap: Megyes illetve Szalkai Gólszerzők: Dombai 83), Dikanová, Szabó B. illetve Bobok, Szekér, Hargas Az Astra legutóbbi öt meccsét megnyerte, míg a vendégek mindössze 1 pontot szereztek ugyan ennyi mérkőzésből. A hazaiak voltak az esélyesek, és úgy léphettek pályára, hogy győzelmük esetén akár már ezen a hétvégén újabb bajnoki címet ünnepelhetnek. Az egyetemistáknál akadt hiányzó bőven, így kissé foghíjasan érkeztek, ráadásul számukra már nem volt különösebb tétje a mérkőzésnek, hiszen a dobogós álmaik az előző fordulókban szertefoszlottak. Ilyenkor szokott előforduló, hogy az esélytelenebb együttes felszabadultságnak köszönhetően remek teljesítménnyel rukkol elő. Ez történt ezen a délutánon is. Ahogy várható volt, a vendéglátók irányították a mérkőzést, többet birtokolták a labdát, de nem sokra mentek a mezőnyfölénnyel, mivel a BME remekül megszervezte védekezését, így nem forgott veszélyben a kapujuk. Támadgatott az Astra, de ezúttal hiányzott belőlük az átütőerő, és a kreativitás. A Csernai-alakulat több veszélyes kontrát vezetett, melyek közül a 13. percben az egyik góllal fejeződött be. Egy szép keresztpasszt követően Mádi lőhetett, de ezt még Vincze a kapufára tudta ütni, de a kipattanónál már ő is tehetetlen volt, és Bobok közelről megszerezte a vezetést. Nem sokkal később tovább nőttek a címvédő gondjai. A remekül játszó Szekér 12 méterről lőtt a hosszú alsó felé, és a kapufát eltaláló lövés a kapus hátáról bepattant a hálóba. Dombaiék próbáltak nagyobb fokozatra kapcsolni a két gólos hátrány tudatában, hogy még a félidő vége előtt szépítsenek, ami a hajrában össze is jött. Egy labdaszerzést követően Dikanová lőtte ki a hosszú alsót. Fordulás után is maradt az Astra fölény, de az első igazi nagy helyzet a BME előtt adódott. Az egyetemisták kétszer álltak a kapussal szemben, de nem sikerült a hatalmas ziccereket gólra váltani. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és Dombai egyenlített a 27. percben, majd három perccel később ismét ő volt eredményes. A vezetéstől megnyugodtak a hazaiak, és játszhatták a saját játékukat, ami egy újabb gólban mutatkozott meg. Ezúttal is Dombai talált be, klasszikus mesterhármast szerezve. Ekkor többen azt gondolták, hogy eldőlt a találkozó, de a vendégek nem adták fel, és 5 a 4 elleni játékkal próbálkoztak, ami hamar meghozta a sikert. Hargas szánta el magát lövésre, ami a kapu bal oldalában kötött ki, így újra felcsillant a remény a pontszerzésre. Már csak egy perc volt hátra, mikor a fővárosiak jöhettek volna előre, de hátul eladták a labdát, amit Szabó Bogi könnyedén rúgott az üresen maradt kapuba, eldöntve a három pont sorsát. Hiába játszott szervezetten és kreatívan a vendégcsapat. A kulcspillanatokban kihagyták a helyzeteiket, míg az Astra rutinosabb játékosai nem hibáztak hasonló szituációkban a második félidőben, és ennek köszönhetően megfordították az eredményt. A hazaiak ezzel a három ponttal már egy kézzel fogják a bajnoki serleget.   Dombó János:- Jól felkészített BME ellen sikerült igen fontos győzelmet aratnunk. Az első félidőben a szezon leggyengébb játékát nyújtottuk, de a fordulás után feljavultunk. Már csak egy hajszál választ el minket a hőn áhított célunktól. Csernai Gábor:- Ha valaki megnézi az eredményt, azt mondja, jó nyert az Astra hazai pályán, de most először mondom azt, megérdemeltük volna, hogy ne nulla ponttal távozzunk. Sikerült jól futsaloznunk, a jelen pillanatban legerősebb női csapat ellen. Sőt, volt egy-két kimagasló teljesítmény nálunk, akiknek sikerült a mezőny fölé nőniük, még úgy is, hogy végig játszották a mérkőzést. Hiszem, hogy a kemény munka és az abban való hit a későbbiekben, a számokban is mutatkozik majd. Gratulálok az Astrának, nagy meglepetés lenne, ha nem ünnepelnének újabb bajnoki címet.